Šťastný nový rok

Šťastný nový rok https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488684/bmid_stastny-novy-rok-OJK-488684.jpg 4 54 14

Je Silvestr. Nejlepší noc v roce. Zatímco staří přátelé Wiksellovi a Anderssonovi pozvedají skleničky k přípitku, jejich dospívající děti pořádají na druhém konci města vlastní večírek. Konečně se můžou odvázat. Druhý den ráno však všechny zasáhne zpráva o zmizení teprve sedmnáctileté Jennifer Wiksellové. Hodiny utíkají. Do případu je zapojena i policie. Nikdo neví, komu věřit. Tyhle dvě rodiny, toho mají hodně co skrývat. Co když ale odpověď na dívčino zmizení není zas až tak daleko od jejího domova?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Ett gott nytt ar , 2021

Danago
Danago
07.01.2024 2 z 5

Kniha mě docela zklamala. Občas se našel nějaký zajímavý moment, ale to na dobré čtení nestačí. Téma není nic nového, i když potenciál by tu byl, ale zpracování bylo dost slabé a nepřesvědčivé.

Renatecka
Renatecka
10.06.2023 4 z 5

Příjemný a napínavý thriller, knížka se mi líbila.

Zzofinka
Zzofinka
26.03.2023 5 z 5

Knížka se mi četla lehce,příběh mě bavil a rozuzlení překvapilo, takže za mě super:)

ArwenAragorn
ArwenAragorn
05.03.2023 2 z 5

30%

Hm, tak tohle nebyla dobrá volba. Stačí přečíst začátek a konec, mezitím obsah vlastně o ničem. A ty dialogy byly místy hodně jednoduché. Jedna * za snahu autorky, druhá za obálku.

alnahu
alnahu
28.02.2023 3 z 5

Souhlasím s Karin94,že tato kniha byla spíš nešťastné rodinné drama.Přiběh začíná na silvestrovské oslavě roku 2018 ,kdy se ztratí sedmnáctiletá Jennifer.Děj pokračuje v krátkých kapitolách v kterých se k dané situaci vyjadřuje několik osob. V podstatě se až skoro do konce knihy nic neděje, až pak začne vyplouvat na povrch děsivé tajemství.

Karin94
Karin94
04.02.2023 3 z 5

Kniha, z ktorej podľa mňa vôbec nepadnete na zadok. Príbeh je skôr rodinná dráma než thriller, takže napínavé scénky očakávajte iba miestami.

Možno aj kvôli tomu, že nečítame jednohubku, bola kniha strašne natiahnutá. Väčšinou sa vlastne nič nedialo, no aj tak to bolo písané tak pútavo, že vám prebiehajúci dej nedovolí knihu len tak odložiť.

Okrem spomínaného pútavého deja boli plusmi knihy aj myšlienkové pochody postáv, ktoré autorka opisovala vynikajúco a úplne reálne. Ďalším, síce menším plusom, keďže sa to v knihe spomínalo fakt iba minimum, bola detektívna linka.

Aj keď som chcela knihe dať viac hviezdičiek, pretože som dúfala, že ma možno koniec prekvapí, nestalo sa. Nielenže mi veľmi vadil ten natiahnutý dej a dúfala som, že to autorke vďaka koncu odpustím, ale aj ten bol taký meh…doslova ma sklamal.

Za vyskúšanie čitateľ samozrejme nič nedá a keď si zoberiem fakt, že má kniha vynikajúce hodnotenie, niektorým to predsa len môže sadnúť viac než mne.

MiskaMa
MiskaMa
22.01.2023 4 z 5

Neodolala jsem lákavé anotaci a povedené obálce a musím říct, že příběh mě bavil. Tři kamarádky z mládí a jejich rodiny společně slaví Silvestr a příchod nového roku. Nedopadne to ale úplně podle jejich očekávání a kromě novoroční kocoviny na povrch začnou vyplouvat tajemství, která s mnohými zacloumají. 4*

Pípasek
Pípasek
16.01.2023 5 z 5

Nikdy jsem nepochopil hromadné alkoholové běsnění spojené se Silvestrem. Přineslo to jen stres zvířatům, úrazy, nevěry , nechtěná těhotenství. Nový rok k nepřežití kocovin a výčitek svědomí. Tato kniha mně dala za pravdu, ovšem zde jsou následky oslav přímo tragické.

DK197
DK197
12.01.2023 4 z 5

KNIHA: Skvělý příběh ze silvestrovského období. Jennifer zmizela. A všichni pomalu přestávají věřit všem. Na povrch vyplouvají skryté, či přehlížené povahové rysy a tajemství. Jenže pomůže některé z nich dívku najít? Ustojí všechna ta odhalení alespoň jedno doteď zdánlivě spokojené manželství? Bylo jejich přátelství skutečné, nebo se tváří v tvář krizové situaci rozpadne v prach? Co když to byl jejich poslední společný Nový rok? Doporučuji nejen pro příběh, ale i skvělou atmosféru novoročních oslav a ponovoročního vystřízlivění... PS.: Obálka je super!

VulpesVulpes
VulpesVulpes
10.01.2023 5 z 5

Za mě příjemné novoroční osvěžení - děj mě bavil a obálka knihy je opravdu povedená!

mysterygirl
mysterygirl
09.01.2023 3 z 5

Nuda, nuda a nuda.

Leona333
Leona333
06.01.2023 4 z 5

Autorka zde přesedlala z tvorby - psaní pro ,,náctileté," na psaní - tvorbu pro ,,dospělé..."
Kniha má dobrý námět, prostředí, i čas... Každopádně je znát, co se ,,napínavého thrilleru" týče, že zde paní autorka není zcela doma. Některé věci zde působí, tak trochu naivně a rozvlekle. Dialogy mezi policií a rodinou, mi občas přijdou zvláštně šroubované, nepatřičné...
Ale autorčina snaha - kuráž + pěkný přebal knihy, se mi vážně líbí. Ten a i jiné věci v tomto příběhu..., si ode mě 4 hvězdičky nakonec zaslouží.

kanitsuj
kanitsuj
31.12.2022 3 z 5

Detektivní příběh odehrávající se v atraktivní čase oslav příchodu nového roku. Příjemně se četl, ale prostřední část byla nepřiměřeně rozvláčná. Záměrem autorky bylo zřejmě zmatení čtenáře, což bylo bohužel očividné, a proto jsem si chystanou pointu dostatečně neužila. Mrzí mne, že nemohu hodnotit lépe. Za přitažlivou obálku knížky a čtivost bych dala pět hvězdiček, její obsah je bohužel průměrný.

pety679
pety679
28.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu povedené, za mě kniha roku. Přečteno za 1 noc. Doporučuji všem fanouškům Liane Moriarty, velmi podobný styl.

thrillery zmizení lidí

Malin Maria Stehn
švédská, 1969
2022  75%Šťastný nový rok
2008  80%Osudové přátelství
2009  80%Těžké rozhodnutí
2010  89%Kůň na prodej
2010  92%Vetřelci ve stáji

Kniha Šťastný nový rok je v