MiskaMa MiskaMa komentáře u knih

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Příběh začal vcelku slibně, ale potom jsem byla zklamaná. Ke konci už byl děj až moc překombinovaný. Od B. A. Paris u mě stále vede knížka Za zavřenými dveřmi a přijde mi, že s každou další knihou se ta laťka bohužel snižuje.

17.10.2023 3 z 5

Hard rock Hard rock Nicholas Adams (p)

Když mi bylo asi patnáct, tenhle příběh ze SH byl pro mě jeden z mých nejoblíbenějších... Teď se tomu směju. Průměrný, béčkový ani ne thriller, spíš příběh...

06.10.2023 3 z 5

Zrada Zrada Robert Lawrence Stine

Série Zrada, Tajemství a Požár je ze všech Stop hrůzy moje srdcovka. Je asi fakt, že když jsem byla mladší, tak jsem to žrala víc, než teďka, ale pořád to má svoje kouzlo...

03.10.2023 5 z 5

Letní štvanice Letní štvanice Robert Lawrence Stine

Po xy letech jsem se zase rozhodla přečíst si mé oblíbené knížky z edice Stopy hrůzy. Tady jsem asi trochu zklamaná. Zaujala mě sice ponurá atmosféra hotelu, ale ... Tohle byla spíš taková oddechovka.
Prokletí rodiny Fearů u mě pořád vede na plné čáře!

30.09.2023 3 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Skvělý thriller, napínavý od začátku až do konce. Líbilo se mi střídání vypravěčů: ONA, ON a vyprávění anonymní osoby. Už jsem si myslela, jak jsem uhodla vraha a ono bylo ve finále všechno úplně jinak. 5*

29.09.2023 5 z 5

Řecké štěstí Řecké štěstí Kateřina Panou

Oddechovka. Nahlédnete na život v Řecku, řeckou kulturu a tradice. Knížku jsem četla na dovolené v Řecku, tak jsem si o to víc čtení užila.

29.09.2023 4 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Lucy Foley

Abych pravdu řekla, tak po přečtení mám smíšené pocity. Knížky od Lucy Foley mám ráda, se Štvanicí a Seznamem hostů nasadila autorka laťku vysoko a teďka jsem trochu zklamaná. Příběh je napínavý, líbil se mi popis domu a charakterů postav, ale víc jak 3* dát nemůžu.

14.09.2023 3 z 5

Dávám tomu rok Dávám tomu rok Helen Whitaker

Zaujala mě obálka a anotace. Není to žádný strhující příběh, spíš knížka ke které se podruhé vracet nebudu, příběh se mi ale líbil. Sledujete rok manželského páru, který se rozhoduje, jestli manželství zachránit nebo jestli bude lepší řešení rozvod. Dojemná byla dějová linka, kde Iris řešila svého tatínka. Po přečtení si myslím, že knížka by si možná zasloužila vyšší hodnocení.

09.09.2023 4 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

S knížkami od Ruth Ware mám jen jeden jediný problém... Snažím se je číst pomalu a šetřit si je na co nejdelší dobu, ale stejně u mě nakonec zvítězí zvědavost, jak příběh dopadne a přečtu je na jeden zátah. Knížka Smrt paní Westawayové byla trochu jiná, než ostatní knížky od autorky, taková víc opředená tajemstvím. Příběh Hal se střídá se zápisky z deníku dívky, která kdysi v sídle žila. A asi se mi líbila zatím ze všech nejvíce. Při čtení jsem si úplně dokonale dokázala představit tajemné sídlo plné krákajících strak, Hal, která vykládá tarotové karty, podivnou hospodyni i rodinu, kde každý má nějaké svoje tajemství.
5* doporučuji

03.09.2023 5 z 5

Zabíjím rychle. Cena: 13 minut Zabíjím rychle. Cena: 13 minut Marcela Pecháčková

Knížka byla čtivá, z reálného života a ve všech ohledech dost smutná. Rozhovory nejsou jen s viníky nehod, ale i s obětí, pozůstalými, rodiči, lékařkou... Určitě se podívám i na dokument.

21.08.2023 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Knížky od Ruth Ware zbožňuju. Otočení klíčem byl příběh, který byl tak čtivý a napínavý, že jsem ho přečetla na jeden zátah. Souhlasím s komentářem od Hvězdinky, že v anotaci bylo čtenáři odhaleno o dost víc, než mělo zůstat skryto. Čtenář už vlastně dopředu víceméně ví, co se stane. Ale z příběhu celkově, mám husí kůži ještě teď...

20.08.2023 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

K další knížce ze série Kate Linville a Caleb Halle nemám opět co vytknout. Napínavé od začátku až do konce. Dvě dějové linky, které se protnou. Oba vyšetřovatelé jsou mi sympatičtí, každý svým způsobem jinak. Charlotte Link opět nezklamala, patří mezi mé nejoblíbenější autory.

Už se těším na 4. díl - Osamělá noc, ale do prosince daleko :)

12.08.2023 5 z 5

Co odhalí bouře Co odhalí bouře Catherine Cooper

Za mě čtivá a napínavá knížka ze zimního prostředí luxusní chaty v horách. Líbilo se mi, že příběh vypráví více postav a že se prolíná minulost se současností a dost možná, že někomu ovlivní i jeho budoucnost.

Knížka mi lehce připomíná příběh od Ruth Ware Chata v horách, kde pár lidí taky uvízne v luxusní chatě ve vánici...

01.08.2023 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Dostala jsem se k trochu starší knížce od mé oblíbené autorky. Opět je hlavním tématem moře a mezilidské vztahy. Tahle knížka byla spíš odpočinková, bez velkých zvratů. Lucy Clarke opět parádně popsala charaktery postav a přírodu, tentokrát Tazmánii. Určitě doporučuji a už netrpělivě vyhlížím autorčinu Rozlučku na ostrově.

31.07.2023 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla. Autorka perfektně popsala charaktery postav a díky nepředvídatelnému ději udržuje čtenáře v napětí až do konce.

28.07.2023 5 z 5

Černobíle Černobíle Alexandra Bajnarová

S knihou jsem trochu bojovala a do čtení se musela nutit. Na jednu stranu je knížka o zajímavém a aktuálním tématu, ale na druhou stranu mi přišel děj vyprávění tak nějak bez emocí... Co se mi líbilo, že se příběhy některých aktérů vzájemně protnuly.

16.07.2023 3 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Nick Alexander

Ze začátku mě styl psaní úplně nechytnul. Rozsáhlé kapitoly, kde aktéři popisují všechny detaily, včetně dětství, povah rodičů... Během čtení mi došlo, že třeba dětství postav popsal autor proto, aby čtenář pochopil, jaký dopad mělo na jejich životy v budoucnu. Dílky do sebe postupně zapadaly a mě se čtení líbilo. Více se mi líbil děj od dovolené a jejich životy potom.

09.07.2023 4 z 5

Rhodos Rhodos Klaus Bötig

Užitečný průvodce na dovolenou se stručným přehledem historie, radami na cesty i tipy na výlety.

05.07.2023 5 z 5

Pro tebe všechno Pro tebe všechno Josefin Schygge

Silný příběh a těžké téma, které za mě autorka dobře zpracovala. Některé pasáže se mi nečetly zrovna lehce, protože tohle by se prostě dít vůbec nemělo. Ale je dobře, že se o tomhle tématu mluví a píše... Mnohdy ani netušíme, co se kde děje za zavřenými dveřmi a kolik žen právě prožívá podobný příběh jako ženy v knize.

Zaujal mě příběh Malin, její pohled zpátky do minulosti i příběh Fatimy. Konec byl napínavý.

Knížku ráda doporučím a pokud autorka vydá novou knížku, určitě si ji ráda přečtu.

05.07.2023 5 z 5

Hádka Hádka Victoria Jenkins

První půlka knížky se vlekla, jak týden před výplatou. Četla jsem ji po částech asi týden a musím přiznat, že občas jsem se do čtení fakt musela nutit. Ale druhá polovina byla napínavá tak, že jsem ji zvládla za jeden den. Téma bylo zajímavé i smutné zároveň. Řeknete si, jedna hádka matky s dospívající dcerou... Pak vám ale dojde, že se něco takového v reálném životě opravdu může stát. Určitě doporučuji.

29.06.2023 4 z 5