Vězeňkyně

Vězeňkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516962/vezenkyneEpafFF-2NN-.jpeg 4 511 169

Amélie se o sebe vždy uměla postarat – když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nedem Hawthorpem a impulzivně souhlasila s jeho nabídkou k sňatku. Ví ale, koho si vlastně vzala? To je jedna z tisíce otázek, které se jí honí hlavou, když se probudí uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. Pak ovšem Amelie zaslechne hlas svého manžela a najednou už si není jistá, odkud jí vlastně hrozí nebezpečí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto

The Prisoner , 2022

Petrasim
dnes 4 z 5

Kniha byla takový průměr. Celkem zdlouhavé a to rozuzlení mi přišlo totálně překombinované.

kalimaskry
16.04.2024 5 z 5

Kniha se mi líbila a doporučuji ji přečíst, rozuzlení je překvapivé. A klidně bych chtěla druhý díl...

Zdena1234
16.04.2024 2 z 5

Tato kniha byla pro mě velkým zklamáním. Od B.A. Paris jsem četla skoro všechny knihy a moc se mi líbily. Tato kniha byla zdlouhavá,nezáživná.

Kniholapka
14.04.2024 2 z 5

Ačkoli mám tuhle autorku moc ráda a na každou novou se těším, tahle byla bohužel jedno velké zklamání. Takové nemastné neslané čtení....Žádné stupňující se napětí, zrychlený konec a vleknoucí se vyprávění. Postavy, co vás nevtáhnou do děje...Bohužel toto nic moc.

olca1983
11.04.2024 5 z 5

Asi to není autorčina nejlepší kniha, ale rozhodně se mi líbila! Líbil se mi začátek, prostředek se trochu táhl a ke konci jsem se nemohla odtrhnout! Bonusem jsou krátké kapitoly, takže kniha svižně odsejpala. A i když jsem si po celou dobu říkala, že je děj neuvěřitelný, tak se na konci vše vysvětlilo tak, že jsem nakonec i uvěřila. :-)

hnilda3
05.04.2024 3 z 5

Za mě bohužel slabé. Začátek (asi prvních pět kapitol) vypadal slibně, ale pak už to šlo z kopce. Čekala jsem nějaké peckové rozuzlení, ale za mě zklamání.

marli58
02.04.2024 4 z 5

Chtěla jsem dát jen tři hvězdy za ten zdlouhavý začátek, ale zase od půlky už se to rozjelo, líbily se mně krátké kapitoly, což vás nutí číst pořád dál a dál...
Nakonec se mně to líbilo. Ale pořád vede Za zavřenými dveřmi.

Kskaja
02.04.2024 4 z 5

Chybělo tomu napětí. Takový uspěchané dej, postavy mě vůbec nevtahly do deje.. bylo mi jedno, co se komu stalo.
Každopádně čtivé.

LeHor
27.03.2024 4 z 5

Kniha mě hodně bavila, ale ten závěr...
Strašně, strašně překombinované, velká škoda, ale i tak stojí za přečtení.

Allla9
25.03.2024 5 z 5

B. A. Paris umí psát a ví, jak vytvořit napětí a dobrou zápletku. Knížka určitě stojí za přečtení.

Verunka289
11.03.2024 3 z 5

Asi tady budu v hodnocení docela přísná, ale mě knížka prostě nějak neuchvátila, místy mě spíš nudila. Nemělo to takový ten drive, co vás nutí číst pořád dál a dál a neodkládat, což u thrillerů většinou mívám. Takže za mě bohužel zatím asi nejslabší kniha B. A. Paris.

Jana512
11.03.2024 4 z 5

Kniha začíala zajímavě, čtení napínavé, ale rozvláčně a hodně překombinované vztahy mezi lidmi. Výhodou krátké kapitoly, které daly nahlédnout do života finančích boháčů, kteří většinou ze strachu o své bohatství, nemají život lehký. Hlavní hrdinka byla statečná, uměla se porvat i s nepřízní života.

Špekyn
04.03.2024 4 z 5

Oproti předešlým knihám mě tato zklamala. Čekala jsem více napětí, více emocí a prožitků. Nápad není špatný. Rozuzlení podané formou vyprávění jedné z klíčových postav mi přijde poněkud odbyté a překombinované. Přitom to mělo potenciál l.

Mermaida
28.02.2024 4 z 5

Mě osobně se kniha líbila a četla se mi skvěle. Sice jsem nebyla vtažena do děje hnedle od prvních stránek, ale brzy se děj rozjel a já se nemohla od knihy odtrhnout. Děj měl spád a díky kratším kapitolám mi rychle ubíhal. Osobně kratší kapitoly oceňuji. Líbilo se mi zpracování, i když něco bylo místy předvídatelné, ale i přesto mě autorka dokázala i něčím jiným překvapit.
Za mě je sice pořád top Za zavřenými dveřmi, ale osobně pro mě není tento autorčin titul nejslabší.

dana8437
27.02.2024 5 z 5

Tak navzdory všem recenzím se mi kniha nakonec líbila, zajímavě zpracované, místy i překvapivé, chtěla jsem ubrat jednu hvězdičku za prvních 100 stran, ale nakonec ta jedna hvězdička dělala rozdíl v procentech celkového hodnocení a myslím, že si aspoň trošku tato kniha hodnocení zvýšit zaslouží.

micha-ella
21.02.2024 2 z 5

Katko, souhlasím s tebou, i když dávám jednu hvězdičku navíc. Četla jsem to svojí metodou - nejdřív minulost, potom přítomnost, to pitomé pomíchání je málokdy důvodné. Druhou část a nedomyšlené komplikované kličky už jsem zhusta přeskakovala a tomu konci se smála.

zdenaR
18.02.2024 3 z 5

Četla jsem všechny knihy autorky, a proto jsem se těšila na další.
Bohužel ale tato byla nejslabší.
Je sice čtivá (hlavně kvůli krátkým kapitolám), ale obsahově předvídatelná a překombinovaná
Počkáme na další - snad bude lepší.

Makůvka
18.02.2024 4 z 5

Knížka byla docela fajn, ale určitě jsem od autorky četla lepší kousky.
Příběh byl zajímavý, četl se velice rychle, nerušila ho žádná omáčka okolo. Prolínaly zde dvě časové linky, aby čtenář pochopil souvislosti. Místy to bylo i napínavé...
Ale mě tomu něco pořád chybělo, abych byla maximálně spokojená. Možná to byl ten konec, který byl velice zrychlený a překombinovaný a kde se autorka snažila dát vše dohromady, aby to logicky sedělo a zapadlo do sebe.
Za mě takový lepší průměr, ale určitě si přečtu další autorčinu knihu.

Leniiis
01.02.2024 4 z 5

Knížka a příběh fajn. Jednu hvězdu odebírám za překombinovaný konec.

Knihomolka_176
30.01.2024 3 z 5

B. A. Paris je autorka, jejíž knížky mě lákaly už dlouhou dobu. Když jsem na Vánoce mámě koupila tuhle knížku, byla z ní tak nadšená, že jsem se rozhodla přečíst si ji taky.
Tenhle psychologický thriller mi strašně rychle utekl, nechtělo se mi ho dávat z ruky a strašně mě zajímalo, co se z toho vyklube.
První polovina mě moc bavila, střídání pohledu z minulosti, kdy jsme se dozvěděli co vlastně k únosu vedlo, a přítomnosti, kdy Amélie prožívala nejhorší chvíle svého života zavřená v temné místnosti, bylo svižné a zábavné.
Druhá polovina už mě bavila míň, přišlo mi to strašně uspěchané a konec ještě uspěchanější. Kdyby tam byl alespoň nějaký epilog, hodnotila bych líp.
Jinak za mě fajn psycho thriller, ale nic, co by mě zvedlo ze židle.

B. A. Paris (p)
britská, 1958