Vězeňkyně

Vězeňkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516962/vezenkyneEpafFF-2NN-.jpeg 4 523 171

Amélie se o sebe vždy uměla postarat – když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nedem Hawthorpem a impulzivně souhlasila s jeho nabídkou k sňatku. Ví ale, koho si vlastně vzala? To je jedna z tisíce otázek, které se jí honí hlavou, když se probudí uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. Pak ovšem Amelie zaslechne hlas svého manžela a najednou už si není jistá, odkud jí vlastně hrozí nebezpečí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto

The Prisoner , 2022

LisaBella
03.10.2023 3 z 5

Musím připustit, že i přesto, že nejsem fanynkou BAP, že jsem se do knihy trochu donutila, protože ji doporučovalo tolik lidí a že jsem otevírala knihu s jistou skepsí, dostala jsem nakonec nálož dobře napsaného psychothrilleru s maličkou kapičkou romantiky. Ano, po dočtení jsem spokojená. První kniha od autorky, která mi nepřišla jako vyložená ztráta času.

BohyněKuchyně
03.10.2023 3 z 5

Knihy této autorky jsou celkem lehké, napínavé, nepředvídatelné. Protože vždycky skončí jinak, než jste čekali. Tahle knížka byla lehce zmatená a nepříliš uvěřitelná. Ale bavila mě.

cleopatra11
02.10.2023 4 z 5

Tak svižný začátek, děj a konec takový guláš...To snad nejde ani víc překombinovat. Dočetla jsem ,ale.....

Ondra_P
26.09.2023 3 z 5

Tahle kniha je pro mě docela zklamáním. Chybělo mi v ní více napětí, na které jsem u Paris zvyklý.

Ivka.Iva
24.09.2023 3 z 5

První půlka napínavá, ale druhá už se mi tak nelíbila. Hlavně se mi nelíbily motivy postav.
Přijde mi, že autorka už přitvrzuje.
A konec mě tedy vůbec neuspokojil.

martineden
22.09.2023 3 z 5

Kniha mě hodně bavila, četla se zpočátku skvěle,líbil se mi i společenský kontext - chudá holka versus boháči. Zhruba v polovině knihy se ale děj omílal stále dokola, jakoby autorka potřebovala popsat určitý počet stránek.Bohužel mě nepřesvědčilo, ani to že by hlavní hrdinka byla o tolik lepší, i když se její záměry jevily bohulibě. Možná je teď v kursu nemít v knize kladné hrdiny... Ale stejně se na další knihu těším.

Adilajla
21.09.2023 2 z 5

Přijde mi to jako by potřebovala rychle napsat knihu a nevložila do toho kus srdíčka jako vždy. Myšlenka příběhu je super, promyšlená až do posledního detailu. Ale přišlo mi to takový expres a chybělo mi tam něco.

knihomolkaL
20.09.2023 5 z 5

Podle názvu, dost nepřesné anotace a začátku knihy jsem očekávala něco úplně jiného, než co jsem nakonec dostala. A bylo to pro mě velké překvapení, které jsem si moc užila. Kniha je od začátku do konce hodně napínavá, těšila jsem se na každou další kapitolu. Pár nesrovnalostí v ději odpouštím, jelikož jako celek je to báječné. Milovníkům napětí a nečekaných zvratů doporučuji.

tereza8
19.09.2023 3 z 5

První půlka mne nebavila a říkala jsem si, že knížka je úplně odlišná, než ty, které od autorky znám a tolik se mi líbí. Druhá polovina o něco lepší, ale i tak příběh celkově hodnotím spíše jako horší průměr.

Majulle
17.09.2023 3 z 5

Přečetla jsem všechny knihy od spisovatelky, ale tato mě bohužel nějak neuchvátila. Přišla mi až moc přitažená za vlasy :)

karol.cadex
15.09.2023 3 z 5

Nikdy nepoužívám do komentářů ke knihám smajlíky, nepřijde mi to důstojné, ale tady se opravdu hodí jen :D.

Co to bylo za šílenství? B. A. Paris na hodně špatným tripu, protože takovou fantasmagorii nemohla střízlivá vypotit. První třetina nuda a nic než nuda, zbytek fííí mimo tuhle dimenzi a realitu.

Nesmyslné jednání všech zúčastněných, zápletky jak z generátoru náhodných zápletek, dialogy jak z generátoru náhodných slov a absolutně ploché postavy. Hlavní postava jak přes kopírák 90 % amerických thrillerů - sirotek s extrémním smyslem pro správnost, co chce na vysokou, na kterou bude deset let šetřit, ale náhodou se dostane do vyšších společenských kruhů a pak šok!

Udělené hvězdy jsou za to, že jsem knihu přečetla prakticky na jeden zátah - nevěřila jsem totiž, že tohle je možný napsat. Směju se ještě teď.

KatChiss
10.09.2023 4 z 5

B. A. Paris je sázka na jistotu. Patří k mým oblíbeným spisovatelkám psychologických thrillerů (spolu s Shari Lapenou). Miluju její chytlavý styl psaní a krátké kapitoly. V této knize se střídá minulost s přítomností. Sledujeme Amelii, která v 16 letech zůstala úplně sama a musela se o sebe postarat. Tahle dějová linka je inspirativní a pozitivní. Nicméně ta druhá, odehrávající se v přítomnosti, je temná a děsivá. Amelie je unesena a držena v místnosti bez oken. Kdo a proč ji unesl? A co se stalo s jejím manželem? Paris to opět dokázala. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a měla jsem ji přečtenou během pár dní.

Brambor333
08.09.2023 3 z 5

Mám stejný názor jako většina. Za mě nejslabší knížka od Paris.

Rodaw
08.09.2023 3 z 5

VĚZENKYNĚ
Hodnocení Knihánkova: 3 hvězdy

Moc jsem se na tento thriller těšila, anotace zněla suprově a Vězenkyně se mi jevila jako typ příběhu, který v sobě bude mít několik zvratů, obratů a šokujících momentů - zkrátka jako něco, co si čtenářem dokáže dokonale hrát a rozhodně nebude nudit. Splnilo se to? Částečně. Kniha šokující byla, ale pro mě ne v úplně dobrém slova smyslu (resp ta pointa mi celkově moc nesedla) a trošku jsem se při čtení nudila :D.

Nebylo to špatné, ale za mě až moc překombinované - a díky tomu nereálné. Kniha je hodně psychologická a za mě taková nemastná neslaná. S odstupem času si nedokážu vybavit ani konec a to je samozřejmě špatně. Doporučila bych spíše jako odpočinkový thriller pro nenáročné čtenáře :).

Více v mém povídání na YouTube, kanál Knihánkov - video Přečteno 4/2023. :-)

jasmína
06.09.2023 5 z 5

U mě opět spokojenost a kniha přečtena bleskovou rychlostí.

monika0356
04.09.2023 4 z 5

Opet ctivy pribeh, akorat konec uz byl na me trosku moc, ale cetlo se to pekne.

ropotamo
04.09.2023 3 z 5

Ze začátku hodně napínavé a člověk musel číst dál, ale postupně to sklouzlo ke kýči. Jako vážně Stockholmský syndrom po 14 dnech? A ten závěr?

zimolka
30.08.2023 4 z 5

O něco slabší než předchozí knihy autorky , ale i přes to nebyla kniha špatná.

Januli
30.08.2023 3 z 5

1/3 knihy a to ta první se mi moc líbila a zvědavost mě nutila číst a číst. Pak už však pro mě dejzupadal a závěr mě zklamal. Takováto rádoby pohádka. Autorku neodsuzuji, další knihu si ráda přečtu...

ivetdos
28.08.2023 4 z 5

Z Vězeňkyně mám smíšené pocity. Dlooouho trvalo, než jsem se začetla, několikrát jsem ji odložila, než jsem si k ní našla vztah, ale po nějakých 80 stranách už jsem se nemohla odtrhnout a dala jsem ji pak na 2 zátahy. Tak jak jsem si z počátku myslela, že ji snad ani nedočtu, bych nakonec řekla, že byla lepší než poslední autorčina kniha. A ano, opět je tu plno nelogičností a nedotažeností (pro mě), ale už si na to začínám zvykat :-) Bylo to dobré, konec mě překvapil, nakonec jsem si ji opravdu užila. Za ten začátek ubírám hvězdičku, taky napětí nebo úzkost jako u Za zavřenými dveřmi jsem necítila, ale jinak rozhodně stojí za přečtení. Jedna z těch lepších od autorky.

B. A. Paris (p)
britská, 1958