MiskaMa MiskaMa komentáře u knih

Dokud mě nenajdou Dokud mě nenajdou Jo Jakeman

Knížka se mi četla dobře díky krátkým kapitolám. Žádné extra velké napětí, ale určitě příběh se zajímavou zápletkou. 5*

24.04.2024 5 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Knížka byla ze začátku čtivá, ale pak už mě příběh tak moc nebavil a konec jsem teda vůbec nepochopila. Zajímavé bylo sledovat vývoj vztahu Alice a Eda před a po události, která ovlivnila život jejich rodiny. 3*

23.04.2024 3 z 5

Bezpečně nešťastní Bezpečně nešťastní Petra Baštanová

Jednohubka na páteční večer. Jsem o něco starší než postavy v povídkách, takže některým tématům jsem asi nemohla porozumět, protože v jejich věku jsem řešila úplně jiné věci a měla úplně jiné starosti. Myslím ale, že o to v téhle knížce šlo, přiblížit život mileniálek, protože všichni toužíme mít vedle sebe někoho, s kým se budeme cítit v bezpečí a šťastní a chceme vyplnit to prázdno, které ženy v povídkách zažívaly. 4*

20.04.2024 4 z 5

Všichni dobří lidé Všichni dobří lidé Ashley Flowers

Za mě dobrý thriller, ale trochu mě zklamala dějová linka s Margot. Nemám ráda otevřené konce. Co si budem, čtenáři by si po všech těch peripetiích, které s ní prožili, zasloužili vědět, jak to vlastně dopadlo. 4*

18.04.2024 4 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

Námět byl zajímavý a knížka byla taky vcelku čtivá.

Během čtení kapitol jsem ze začátku měnila názory, kdo je policista a kdo je uprchlý vězeň, ale můj tip byl nakonec správný.

Bohužel, pak mi to v druhé polovině knihy přišlo všechno přitažené za vlasy. 3*

14.04.2024 3 z 5

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Knížka mě zaujala hlavně anotací, ale asi jsem čekala trošku něco jiného.

V prologu je hned zmínka o dvou tělech, proto je pro mě závěr knihy určitě překvapením. První polovina knížky byla napínavá, pak už mě to tolik moc nebavilo. Hlavní postavy mi nebyly sympatické a celkově ten příběh je těžko uvěřitelný.

Určitě si od autora ráda přečtu i další knížky. 3*

13.04.2024 3 z 5

Buď rád, že nic nemáš Buď rád, že nic nemáš Igor Indruch

Člověk si při čtení uvědomí, co vlastně všechno (ne)má a na dost věcí si stěžuje, byť jsou to malichernosti.

V příběhu se řeší komplikované vztahy, život chlapce a jeho invalidní maminky na ubytovně, špatné vzpomínky na otce a minulost celkově, vděk za teplou polévku navíc ve školní jídelně a nějaké to ovoce z kontejneru.

Příběh se mi přes tohle těžké téma četl dobře a díky tomu, jak to autor podal, tak knížku nešlo odložit. Určitě si jí nechám v knihovně a jednou se k ní zase vrátím. A vyhledám od p. Indrucha i jeho další knížky. 5*

11.04.2024 5 z 5

Momentálně nedostupná Momentálně nedostupná Valentina Farinaccio

Příběh pojednává o ženě, která se poměrně rychle stane influencerkou, o sociálních sítích, o bolestivých momentech z dětství a dospívání, poruchách příjmu potravy, vztazích a taky o tom, že po rychlém vzestupu může přijít strmý pád. 4*

02.04.2024 4 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Knížka mě zaujala, protože byla dost propagovaná v časopisech, které čtu.

Je to poměrně útlá knížka, která zaujme neobvyklou obálkou a taky obsahuje dost témat k zamyšlení. Komplikovaný vztah matky a dcery, vnímání svého těla, přijímání sebe sama, porod, stáří, intimita, péče o seniory, smrt.

Marie byla tak nešťastná žena, přesto jsem v některých situacích její chování vůbec nechápala. Popisovala se jako osobu, která se víceméně hnusila sama sobě a přitom mohla být ve svém věku atraktivní, když si ji jako chůvu popletli a mysleli si, že patří jako manželka k otci hlídaných dětí.

Róza mě štvala o dost více, jak se chovala ke své mamce... Začalo to svatbou a pokračovalo to až do konce knihy. Myslela jsem podle anotace, že kniha se bude více věnovat jejich vztahu a bylo to spíš o každé zvlášť.

Mrtvé myši na keřích jsem nepochopila, stejně tak i dopisy směřované někam/nikam a divný, otevřený konec . 3*

01.04.2024 3 z 5

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Knížku jsem poprvé četla před cca 11ti lety zpět a teď jsem se k ní díky čtenářské výzvě (téma č. 12) znovu vrátila. Je zajímavé sledovat vývoj vztahu Emmi a Lea, které začalo jedním velkým nedorozuměním a oběma vcelku zásadně změnilo život. Knížku mám jako celek, přesto se mi víc líbí část Dobrý proti severáku. Ke knížce se určitě po letech zase vrátím. Je to příběh ze života, který se může stát komukoliv z nás. 5*

27.03.2024 5 z 5

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Příběh střídavě vypráví Sára a Sarah. Obě se náhodně potkají v baru, potom každá nastoupí do svého taxíku, jedna z nich je však za pár chvil mrtvá.

V knížce je na mě obsaženo až moc problémů naráz. Alkohol, drogy, prostituce, problémy s láskou, s penězi, rodinné strasti, lhaní, hledání sama sebe a vypořádávání se s diskriminací z důvodu jiného etnika.

Asi jsem podle anotace čekala něco jiného, ve finále mě ale knížka nezklamala. 3*

25.03.2024 3 z 5

Pavučina lstí Pavučina lstí Julie Clark

Mě to i přes vcelku vysoké hodnocení zase tak moc nechytlo. Jsou knížky, které vás od začátku zaujmou a nepustí, čtete a nechcete dělat nic jiného, než jen číst. Nechcete zhasnout lampičku a klidně pročtete celou noc, jen ať se dozvíte, jak to dopadlo. Tak tady se mi to bohužel nestalo, knížka nebyla můj šálek kávy. 3*

16.03.2024 3 z 5

Co viděli sousedi Co viděli sousedi Melissa Adelman

Knížka se četla dobře, taková oddechovka na víkend. Příběh střídavě vypráví Alexis a Blair. Co mi přišlo divné tak, že se Alexis se Samem přestěhovali do toho domu a nic si dopředu nezjistili o jeho dezolátním stavu. Sousedi ze čtvrti byli do jednoho všichni nesympatičtí, ale rodinu a sousedy si nevybereme. 4*

11.03.2024 4 z 5

Továrna na vafle Továrna na vafle Roman Helinski

Továrna na vafle je čtivá a zajímavá knížka. Už podle názvu se příběh odehrává v továrně a popisuje menší kolektiv, který tady pracuje, jejich vztahy mezi sebou a jakýsi zaběhlý systém. Do továrny však přichází nový pracovník, tajemný Arka, který využije svého charisma a zaběhlý stereotyp je ten tam.

Děsivá ukázka toho, jak se lidé bezhlavě nechají strhnout jedincem. 4*

05.03.2024 5 z 5

V zajetí divočiny V zajetí divočiny Ulf Kvensler

Anna a Henrik a jejich kamarádka Milena podnikají každý rok dovolenou do hor. Letos by Milena chtěla vzít i svého nového přítele. Anna a Henrik váhají, protože ho ještě neviděli, nakonec souhlasí. Už od odjezdu z vlakového nádraží ale nastávají zvláštní situace, které naznačují, že to nebude jen tak obyčejné táboření v divočině.

Uf, mám po přečtení knížky trochu rozporuplné pocity. Je to po hodně dlouhé době knížka, která mě bavila tak moc, že všechno ostatní šlo úplně stranou a jen jsem četla a četla. Závěr byl ale zklamáním. Musím souhlasit s většinou komentářů, že konec byl useknutý. Možná to tak autor zamýšlel, aby si čtenáři sami odpověděli/vybrali, jak to vlastně dopadlo. 4*

04.03.2024 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Od autorky jsem přečetla Bábovky, To prší moře, Osm a Tajemství, všechny knížky se mi svým způsobem líbily.

Foukneš do pěny jsem bohužel nedočetla.

01.03.2024

Podvrh Podvrh Erica Katz

Knížka je čtivá, ale asi bych ji nezařadila mezi thrillery. V příběhu jsou dvě dějové linky, současnost a Emmino dětství, ve kterém došlo k situaci, od které má strach z ohně a noční můry.

Současnost pojednává o tom, jak Emma pracuje ve společnosti, kde kopíruje obrazy slavných malířů a žije od výplaty k výplatě. Dostane se jí nabídka od bohatého sběratele obrazů, která by jí zajistila život v luxusu, ale ...

Celkově je knížka plná obrazů, umění, galerií, aukcí, seznamování se s novými lidmi a Instagramu. A v hlavní roli jsou teda padělky...

Taková oddechovka na víkend. 3*

25.02.2024 3 z 5

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Všechno začíná bláznivým nápadem, dvě rodiny si mezi sebou vymění domy a vydají se na dovolenou, jedna do slunné Itálie, druhá do Británie. Knížka se čte dobře, krátké kapitoly vypráví manželky Beth a Amber. Musím přiznat, že nejvíc mi byl nesympatický Niall, manžel Beth. Celkově mi ale během čtení k srdci nepřirostl nikdo a konec byl překombinovaný až až. Knížku bych asi nezařadila mezi thrillery a takovou "rodinnou dovolenou" bych teda zažít nechtěla. :) 3*

20.02.2024 3 z 5

Jezero Jezero Tadej Golob

"Jak najít vraha, když nevíte, kdo je oběť."

Taras, kriminální inspektor, který se na Silvestra, během velké sněhové vánice vrací po lyžovačce domů, narazí na dívku, která v ledové řece objevila tělo mladé ženy.

Taras se tak musí začít zabývat případem do kterého je zahrnutý farmaceutický průmysl, nové a utajené receptury. Do případu musí taky zapojit nejen řadu lékařů, ale i svoji manželku.

Žádný příběh obdobného typu, navíc situovaný do Slovinska, jsem zatím nečetla a jen tleskám. 5*

19.02.2024 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Příběh se mi líbil. Po všech těch thrillerech, které jsem v poslední době četla, byla tahle nenáročná detektivka příjemná změna. Pokojskou Molly jsem si hned oblíbila, měla svůj svět a přišla mi milá. Ze začátku jsem si akorát musela zvyknout na způsob Mollyina vyjadřování. Konec možná připomínal červenou knihovnu, ale Molly si to vlastně zasloužila. Vraha jsem si správně netipla. 4*

19.02.2024 4 z 5