MiskaMa MiskaMa komentáře u knih

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Všechno začíná bláznivým nápadem, dvě rodiny si mezi sebou vymění domy a vydají se na dovolenou, jedna do slunné Itálie, druhá do Británie. Knížka se čte dobře, krátké kapitoly vypráví manželky Beth a Amber. Musím přiznat, že nejvíc mi byl nesympatický Niall, manžel Beth. Celkově mi ale během čtení k srdci nepřirostl nikdo a konec byl překombinovaný až až. Knížku bych asi nezařadila mezi thrillery a takovou "rodinnou dovolenou" bych teda zažít nechtěla. :) 3*

20.02.2024 3 z 5

Jezero Jezero Tadej Golob

"Jak najít vraha, když nevíte, kdo je oběť."

Taras, kriminální inspektor, který se na Silvestra, během velké sněhové vánice vrací po lyžovačce domů, narazí na dívku, která v ledové řece objevila tělo mladé ženy.

Taras se tak musí začít zabývat případem do kterého je zahrnutý farmaceutický průmysl, nové a utajené receptury. Do případu musí taky zapojit nejen řadu lékařů, ale i svoji manželku.

Žádný příběh obdobného typu, navíc situovaný do Slovinska, jsem zatím nečetla a jen tleskám. 5*

19.02.2024 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Příběh se mi líbil. Po všech těch thrillerech, které jsem v poslední době četla, byla tahle nenáročná detektivka příjemná změna. Pokojskou Molly jsem si hned oblíbila, měla svůj svět a přišla mi milá. Ze začátku jsem si akorát musela zvyknout na způsob Mollyina vyjadřování. Konec možná připomínal červenou knihovnu, ale Molly si to vlastně zasloužila. Vraha jsem si správně netipla. 4*

19.02.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Jak už je u Freidy McFadden zvykem, knížka je napínavá od začátku až do konce. Na rozdíl od Pomocnice, tentokrát jsem si i správně tipla, kdo v tom všem má prsty.

Doporučuji, ale osobně mi víc sedla autorčina předchozí knížka Pomocnice. Knížky Freidy McFadden jsou návykové a já už vyhlížím její další knížku. 5*

11.02.2024 5 z 5

Dvakrát do stejné řeky Dvakrát do stejné řeky Louise Candlish

Bavilo mě to od začátku až do úplného konce! Jamieho partnerka Clare v práci pozná Melii a začnou se spolu scházet i ve volném čase. Tak se časem poznají i jejich partneři Jamie a Kit. Přestože páry dělí téměř dvacetiletý rozdíl, všichni si ze začátku vcelku dobře rozumí. Vzhledem k tomu, že Jamie má strach z uzavřených prostor a nezvládne jezdit do práce vlakem a metrem, tak se s Kitem dohodnou a koupí si oba na rok permanentku na loď, která je každý den dopraví do práce a z práce. Společně poznají ještě další dva přátele a díky stylu dopravy do práce si začnou říkat: "vodní krysy".
Jednoho dne však na Jamieho čeká v přístavu policie. Kita pohřešují a na povrch vyplouvají další informace a situace, které jsou pro Jamieho čím dál více znepokojivé.

Příběh jsem přečetla za jeden den. Líbilo se mi, jak autorka popisovala cesty přívozem po Temži, vývoj "přátelství" mezi oběma páry i jednotlivými aktéry zároveň. Něco mi během čtení docvaklo samo, něco bylo určitě překvapení. 5*

02.02.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Na další knížku L. Moriarty jsem čekala docela dlouho, anotace vypadala lákavě, stejně tak i obálka. (Symbolika jablek z obálky je podle mě jasná = 4 děti Delaneyových + jablečný krambl jejich babičky) .

Bohužel, do knížky jsem se od začátku nemohla vůbec začíst. Vyprávění mi přišlo takové utahané a stejně tak i zdlouhavé popisování každé postavy, charakteru, situace a činnosti. Knížku jsem četla na etapy a těšila se, až ji dočtu. Přitom příběh hodnotím jako dobře propracovaný, rodinné drama opředené tajemstvím, místy napínavé, místy vtipné, místy smutné - typická L. Moriarty. 4*

28.01.2024 4 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

Téma je neotřelé, ale smutné. Eason zachrání z hořícího domu místo své manželky nesprávnou ženu, její nejlepší kamarádku. Autorka dobře popsala emoce, které hlavní postavy prožívají po tragédii, která je potkala. Bolest, smutek, vina ruku v ruce přechází k rozhořčení a znechucení, když začnou na povrch vyplouvat nečekaná tajemství.

Knížka byla čtivá, krátké kapitoly na přeskáčku vypráví Eason a Bree. Hezky jsou taky popsané vztahy obou hlavních postav s jejich dětmi. 4*

23.01.2024 4 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Příběh byl čtivý a napínavý, ačkoliv dějová linka desetiletého ztraceného kluka byla hrozně smutná. Zmizení Jeremiaha způsobilo rozruch, jestli v tom má prsty někdo z místních obyvatel, někdo cizí nebo bájná postava Ursulina, jejíž pověst se po staletí traduje po okolí. Rozuzlení zápletky bylo určitě překvapením a dává čtenářům možnost přemýšlet, jak by všechno dopadlo, kdyby ...

Doufám, že se dočkáme překladu prequelu Ursulina, který autor ke knížce Hluboký sníh vydal. 5*

23.01.2024 5 z 5

Černý dort Černý dort Charmaine Wilkerson

Dojemný a krásný příběh o historii jedné rodiny plný tajemství, lásky, soudržnosti, bolesti, napětí, porozumění, ale i nedorozumění, překvapení, naděje i usmíření. 5*

Edit: Stojí za to kouknout se i na seriál Black Cake.

07.01.2024 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Knížka nešla odložit, oceňuji krátké kapitoly a střídání vypravěčů.
Konec nečekaný. Paní byla teda pěkná ...

Od autorky to byla moje první přečtená knížka, ale do budoucna si od ní něco dalšího ráda přečtu.

04.01.2024 4 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Musím se přiznat, že vyhlížím každou další novou knížku od mé oblíbené autorky.

I v téhle detektivce je několik dějových linek, které se vzájemně proplétají. Mě vždycky nejvíc baví ta, ve které se objeví Kate i Caleb dohromady. 5*

03.01.2024 5 z 5

Podnikavá dívka Podnikavá dívka Ruth Warburton

Knížka byla vcelku čtivá, více se mi líbila dějová linka "Předtím", když byli ještě všichni studenti na Oxfordu. Dějová linka "Poté" už mě tolik nebavila. Co čtenáři podle mě pokazí radost ze čtení, tak stejně, jak tomu bylo už u předchozí autorčiny knížky Otočení klíčem, většina příběhu je v kostce prozrazena v anotaci.

Více se mi líbily knížky Všude kolem černý les nebo Smrt paní Westawayové.

01.01.2024 4 z 5

Můj drahý manžel Můj drahý manžel Kimberly Belle

Příběh se odehrává během jednoho odpoledne a o vypjaté situace zde není nouze.

Knížka byla čtivá a napínavá, ale téma matky a dětí, držených jako rukojmí se mi četlo s těžkým srdcem.

10.12.2023 4 z 5

Jen my dva Jen my dva Laure Van Rensburg

Měl to být romantický víkend, kde Ellie a Steven oslaví své výročí... Anotace a hezká obálka mě zaujaly, což je bohužel všechno. V průběhu čtení knížky jsem ji chtěla několikrát odložit, ale když už jsem se do čtení dala, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. 3* Není to můj šálek kávy....

19.11.2023 3 z 5

Ženy za mřížemi Ženy za mřížemi Petr Šámal

Za mě zajímavý náhled do ženské věznice v knižní podobě. Příběhy odsouzených se střídají s vyprávěním pracovníků věznice. Co na knížce oceňuji, tak autorův nápad vyfotit oči každé z žen a umístit je nad jejich příběhem. Některé příběhy se mi nečetly zrovna lehce.

Viděla jsem ze Světlé nad Sázavou dokumentární film Máma z basy a dokument Holky pod zámkem, takže knížka pro mě zase až takové překvapení nebyla.

18.11.2023 4 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Na každou novou knížku mojí oblíbené autorky se vždycky moc těším. Jak je tomu u všech autorčiných knih, tak i v Rozlučce na ostrově hraje hlavní roli moře a mezilidské vztahy.
Na téhle rozlučce se svobodou bych ale být nechtěla ani za nic...
Rozjezd byl pomalejší, musela jsem se zorientovat v šesti hlavních postavách a hlavně v tom, jaké mezi sebou mají vztahy. Od začátku mi byla sympatická Fen a Robyn, v průběhu čtení pak i Eleanor. Bella byla na facku.
Každá z "kamarádek" má svoje tajemství a svoji dějovou linku. U dvou hlavních postav jsem se trefila, jak to dopadne. Jinak zbytek byl překvapení.

Na další knížku Lucy Clarke se budu zase těšit, ale prozatím moje nejoblíbenější jsou Stíny nad zálivem, Modrá a Trosečníci.

18.11.2023 5 z 5

Horší než smrt Horší než smrt Susan Walter

Knížka o jedné nehodě, která nechtěně spojí a navždy ovlivní životy několika lidí a taky o tom, že za peníze jde koupit téměř cokoliv, ale za jakou cenu...

Líbilo se mi vyprávění příběhu z pohledu více postav, postupem času mi začal být sympatický Evan. Co mi při čtení vadilo, tak úplná absence vyšetřování nehody. 4*

04.11.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Není pomocnice jako pomocnice... Millie Vám totiž pomůže úplně se vším. A to doslova.

Čtení je napínavé a hlavně taky návykové. Takže čtete a čtete a ostatní činnosti odkládáte na někdy jindy.

Už se těším na další knížky od autorky a přidávám si ji na seznam mých oblíbených. 5*

03.11.2023 5 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Přečteno na jeden zátah se zatajeným dechem.

Tři dějové linky, napínavé od začátku až do konce. Autorka parádně popsala prostředí, kde se příběh odehrává. Úplně živě jsem si představovala lány kukuřice a vojtěšky a mezi tím sem tam opuštěnou farmu nebo sněhovou vánici, která všechny odstřihla od elektřiny. Těším se na další autorčiny knížky! 5*

26.10.2023 5 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Knížka se četla dobře, ale asi jsem podle anotace čekala trochu víc napětí. Konec byl zbytečně zdlouhavý a překombinovaný.

20.10.2023 3 z 5