MiskaMa MiskaMa komentáře u knih

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Napínavé rodinné a sousedské drama. Začátek se trochu vlekl, ale pak to vcelku rychle odsýpalo. Když už jsem si myslela, že vím, kdo to byl, tak se zase pozornost přesunula na někoho jiného. Doporučuji.

12.04.2022 4 z 5

Sváteční víkend Sváteční víkend Joyce Maynard

Tohle bylo pěkně napínavé a pro mě dojemné, silné čtení. Neobvyklá romance, která ve mě rezonovala ještě dlouho po přečtení příběhu. Jsou knížky, které přečtu a už si na ně ani nevzpomenu. U této si i po čase rozhodně vybavím děj a někdy se k ní zase vrátím znova. A určitě kouknu i na film.

10.04.2022 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Opravdu povedené a napínavé, zápletka dobře promyšlená. Určitě si od autorky ráda přečtu další knížku.

07.04.2022 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Autor, který nikdy nezklame. Napínavé a čtivé od začátku až do konce. Knížku jsem přečetla na jeden zátah.

02.04.2022 5 z 5

Jak vydržet vazbu -- aneb čtení pro všechny, které tento osud potká Jak vydržet vazbu -- aneb čtení pro všechny, které tento osud potká Jiří Otakar

Zajímavá knížka na rozšíření obzorů, líbí se mi styl psaní autora. Doporučuji přečíst i druhou knížku.

30.03.2022 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Musím říct, že u téhle knížky od B. A. Paris bylo pro mě rozuzlení zápletky fakt překvapením. (V pasti lží a Dilema jsem odhadla vcelku rychle, jak to asi dopadne). Knížku jsem začala číst včera večer a vůbec se od ní nemohla odtrhnout. Ještě jsem nečetla Za zavřenými dveřmi a novinku Terapie, ale už teď vím, že mám další oblíbenou autorku.

29.03.2022 4 z 5

Příběh mě okouzlil, četla jsem a četla, až byly tři ráno. Knížku, kterou jsem měla půjčenou z knihovny, jsem si musela nakonec pořídit domů. A druhý díl pak vlastně taky.

28.03.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Další knížka od mé oblíbené autorky! Příběh jsem přečetla jedním dechem. Rodinné drama, které vypráví jedno z dvojčat Fern, je prokládáno zápisky z deníku její sestry Rose. Bylo překvapivé, když se příběh rozkrýval, zjišťovat, kdo je vlastně ta hodná sestra.

Autorka zvolila zajímavé téma a opět parádně vykreslila psychologii postav. Knížka je podle mě stejně povedená jako autorčina předchozí.

27.03.2022 5 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Za mě zajímavá a čtivá knížka. Střídá se vyprávění tří hlavních postav: Skye, Burke a Heather. Líbilo se mi i prolínání současnosti s minulostí. Díky tomu jsem si vcelku rychle dala dohromady, kdo za vším stojí. I když v reálném životě je děj těžko uvěřitelný, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Obálka je taky povedená.

25.03.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Tyhle samolepící barevné papírky, které jsou na obálce jsem si taky kdysi psala a všude možně je lepila, než jsem došla do fáze, že prostě nemusím.

Nemusíš! byla první kniha, kterou jsem od autorky četla a musím říct, že se mi líbila. Neměla jsem po přečtení anotace žádná velká očekávání, protože jsem pak u knížek většinou zklamaná. O to víc mě mile překvapila. Občas smutné, občas vtipné, oddechovka na víkend.

17.03.2022 4 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

Na knížku jsem narazila úplně náhodou, díky Čtenářské výzvě. Není to podle mě tak úplně krimi. Rozhodně je to ale knížka, ze které jde při čtení cítit vůně a chuť kávy. Do druhého dílu se mi zatím moc nechce, ale možná v budoucnu ...

17.03.2022 3 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Mě se knížka líbila. Autorka zvolila zajímavé téma, s Vandou bych teda ale ani za mák neměnila.

Těším se na knížku Jedna z pěti.

14.03.2022 4 z 5

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Napínavé, od začátku až do konce. Příběh o jednom domě a třech rodinách a o tom, že každý má nějaká tajemství, která vyplují na povrch. Víceméně ve stejnou dobu.
Líbilo se mi střídání příběhu se zápletkou z minulosti. Hádala jsem, kdo to byl a můj tip byl správný.

08.03.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nádherně napsaný a pro mě velmi emotivní a silný příběh. Při čtení mě až mrazilo, co všechno si Zuzana musela prožít. Líbilo se mi jak rozdělení knížky do tří částí na dětství, dospívání a dospělost, tak mi sednul i styl psaní autorky. Příběh ve mě bude ještě hodně dlouho doznívat.

02.03.2022 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Povedené, napínavé a temné.

24.02.2022 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Váhala jsem, jestli dát tři hvězdičky nebo čtyři. Knížka se dobře četla, druhá půlka byla napínavá, atmosféra pochmurná a postavy všechny nesympatické. U příběhu Alex mi to přišlo až moc překombinované a těžko uvěřitelné. Anotace ale lákala na hru na vraždu, které tam podle mě moc prostoru věnováno nebylo.

20.02.2022 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Čtivý a napínavý příběh ze života a taky moje nejoblíbenější knížka od autorky.

15.02.2022 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Knížka se mi četla dobře a do čtení jsem se nemusela nijak nutit, ale asi mám jiný druh humoru, protože mi nepřišla nějak vtipná a hlavní hrdinka byla ze začátku taky pěkně na facku. Je to taková oddechovka na víkend, kdy si u ní odpočinete, ale že by to ve mě něco zanechalo, tak to asi nee. Obálka je povedená.

14.02.2022 3 z 5

Až to budeš číst Až to budeš číst Mary Adkins

Knížka byla místy smutná a plná bolesti, místy zase vtipná a sarkastická, prostě ze života. Líbilo se mi autorčino podání příběhu, který byl psaný formou blogu, e-mailů a smsek. Když se v tom člověk zorientuje, čte se to samo.

14.02.2022 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Přestože se dá celkem rychle odhadnout, kdo v tom všem má prsty, tak mě knížka udržovala v napětí. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, taky se s tím vším ve finále vcelku dobře poprala.

Tohle je má druhá knížka od B. A. Paris (první knížka byla Dilema). V pasti lží ale hodnotím o něco lépe a určitě si od autorky přečtu ještě něco dalšího.

10.02.2022 4 z 5