Mezi zrnky kávy

Clare Cosiová provozovala proslulou kavárnu Village Blend, dokud se nerozhodla pro nudnější život v blízkosti tichých pastvin. Po deseti letech se vrací znovu do kavárny, radost jí však vydrží jen do té doby, než najde svoji asistentku v bezvědomí ve sklepě. Všude kolem jsou rozsypaná kávová zrnka. Policie přijede na místo, aby případ prošetřila, když však nenajde známky násilného vniknutí ani cizího zavinění, považuje vše za nešťastnou nehodu. Případ je uzavřen. Ale Clare o tom není přesvědčená. Po odjezdu policie se jí hlavou honí neodbytné myšlenky. Například proč byl odpadkový koš na jiném místě? Jestliže toto nebyla nehoda, hrozí Clare nebezpečí? A... jsou všichni detektivové takoví fešáci?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146516/mezi-zrnky-kavy-146516.jpg 3.451

Coffee House Mystery 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

On What Grounds, 2003

Kniha Mezi zrnky kávy

irskádívka
25.10.2020

Kniha je snad detektivkou, ale spíše návodem na výrobu výborné kávy. Samotná detektivní zápletka není příliš poutavá, osobní příběh hlavní hrdinky je neoriginální. Navíc mám z knihy dojem, že si autor chystá prostor na další díly, což mě osobně vždycky ve čtení ruší. Ale vyprávění o kávě se mi líbilo, mám ráda kavárny, jejich vůni a atmosféru.
Knihu jsem si vybrala podle názvu, byla to taková jednohubka na vyplnění času, ale za sebe ji nemůžu jednoznačně doporučit.

ElleNora
02.02.2020

Děj knihy jako detektivky není tolik poutavý, jde o to si užít i trochu té romance tady. A samozřejmě i té kávy, o které se člověk dozví mnoho zajímavých informací.

sabca
13.01.2018

První kniha této autorky a další už asi číst nebudu. Děj mi nic moc neřekl. U detektivky si představují trochu napětí a tady mi chybělo.

Lenny33
06.07.2017

Překvapivě velmi příjemné čtení, jen to chce nad logikou děje moc nepřemýšlet.

Bruklinka
11.04.2017

Průměrná detektivka: předvídatelná zápletka, některé pasáže přitažené za vlasy a bohužel velmi slabý překlad a absence korektury z toho dělají knížku na maximálně dvě hvězdy. Nakonec díky všudypřítomné vůni kávy dávám tři.

1v8na
25.02.2017

Námět příběhu byl nápaditý, ale hodnotila bych ho průměrem - byly v ní pasáže, které mi přišly velmi nereálné a přitažené za vlasy. Oceňuji však na knize popisy postupu přípravy kávy a zajímavosti o kávě samotné.
I když hodnotím knihu průměrem, neodradilo mě to, abych si v budoucnu přečetla druhý díl.

Riela
29.04.2016

Kniha mě bavila, je čtivá, má velmi zajímavé prostředí a postřehy o kávě mě zaujaly. Co se týká zápletky, tak mám pocit, že návaznost děje je dosti nepromyšlená a hrdinové konají bez nějakého zjevného důvodu.

precisa
14.02.2016

Miluji kávu. Detektivka příjemná a moji chuť na kávu neustále povzbuzovala.