MiskaMa Online MiskaMa komentáře u knih

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Na knížku jsme narazila díky Čtenářské výzvě. Určitě jsou příběhy žen z pobytu v psychiatrické léčebně silné a zajímavé. Mě bohužel nesedl styl psaní autorky.

09.02.2022 3 z 5

Eliza je sama doma Eliza je sama doma Jane L. Rosen

Román (nejen) o jednom anonymním příspěvku ve facebookové skupině matek z předměstí New Yorku. Každá z žen má nějaká svá tajemství, která se spojí do jednoho příběhu.

Za mě je to čtivá knížka o přátelství, spojenectví a síle žen. 5*

09.02.2022 5 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Četla jsem dál a dál a nemohla přestat, protože jsem chtěla hlavně zjistit, jak to dopadne s dětmi. Celou dobu jsem si při čtení říkala, do jaké doby a roku byl děj vlastně situovaný. Rozhodování rodičů v té dané chvíli (sama jako rodič) jsem nepochopila, určitě by šlo řešit tu situaci i jinak. Závěr nebyl úplně dotažený do konce, po tom všem by si podle mě čtenář zasloužil dozvědět se, jak to se všemi ve finále dopadlo.

05.02.2022 3 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Začalo to slibně a první polovina knížky se mi i líbila. Autorka dobře vykreslila hlavní postavu Lisy, její psychické problémy i pátrání po minulosti.

Ale čekala jsem asi něco jiného, víc napětí a tajemna. Nevím, ale v poslední době "mám štěstí", že mě naláká zajímavá obálka a recenze slibující něco jiného, než ve finále dostanete.

03.02.2022 3 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Od autora je tohle moje první knížka a určitě ne poslední. Líbil se mi styl psaní, zápletka, vyšetřování i hlavní hrdinka mi byla sympatická. Knížka byla napínavá, ale první polovina do odhalení pachatele se mi líbila více. Celkově je však děj knížky těžko uvěřitelný v reálném životě.

28.01.2022 3 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Mě bohužel zklamala. Možná moje chyba, že jsem měla od knížky velká očekávání po tom humbuku okolo ní, když vyšla. Zajímavá obálka a lákavá anotace, ale to je tak asi vše. Bod navíc dávám za dobře vykreslenou ponurou zimní vánici, která odřízne hotel od světa.

25.01.2022 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Takový propletenec osudů jedné rodiny a jejich přátel. Knížka byla čtivá, napínavá a pro mě i hodně emotivní. Přestože konec byl pro čtenáře vcelku předvídatelný, ve skrytu duše jsem doufala, že všechno dopadne jinak.

Určitě si ještě něco od autorky ráda přečtu.

23.01.2022 4 z 5

Žhavé léto: Hříšné povídky Žhavé léto: Hříšné povídky * antologie

Nenáročné, oddechové čtení.

První povídku jsem četla dlouho, příběh se dlouze táhl a knížku jsem pořád odkládala. Málem mě to od čtení dalších povídek odradilo, ale dala jsem knížce šanci. Některé povídky se povedly, jiné zase méně. Nejvíce se mi líbila ta od Pauliny Swist.

14.01.2022 3 z 5

Krásné a podezřelé Krásné a podezřelé Gina LaManna

Líbil se mi styl, jakým byla knížka napsaná. Příběhy hostů svatby se střídaly s výslechem detektiva s podezřelými a svědky. Bylo to místy napínavé, místy zábavné a odhalení se taky povedlo. Všechny ženy mi přišly svým způsobem sympatické, když se postupem času odkrývaly jejich charaktery a jejich problémy. Líbila se mi i taková ta ženská soudržnost mezi nimi navzájem.

Knížku určitě doporučuji a ráda si od autorky přečtu i něco dalšího.

11.01.2022 5 z 5

Zapomeň na mě Zapomeň na mě Andrew Ewart

Po knížce jsem sáhla náhodou v knihovně, protože mě zaujala obálka a anotace.

Knížka byla zvláštní. V příběhu jsem se místy ztrácela, místy jsem i pár stran přeskočila. Přesto autorovu prvotinu nehodnotím úplně nejhůř, jen tohle téma sci-fi asi není zrovna můj šálek kávy.

10.01.2022 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Napínavé. Jen jsem teda moc nepobrala, jak někdo může nechat miminko s porouchanou chůvičkou doma a jít někde k sousedům na večírek. Úplný závěr byl podle mě až moc vyhrocený.

Tohle byla poslední knížka od Shari Lapeny, kterou jsem ještě nečetla. Za mě se mi ale víc líbily autorčiny knížky Jeden z nás a Nevítaný host.

08.01.2022 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Ze začátku mi dělalo trochu problém začíst se do příběhu, než jsem si dala dohromady, kdo s kým tvoří pár a od kterého páru je to a tamto dítě. Zápletka dobrá, knížka se četla svižně. Thriller v tom moc nevidím, spíš oddechovku o rodinách s dětmi, manželských a rodinných problémech.

Více se mi asi líbila autorčina knížka Tchyně.

06.01.2022 3 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Ke knížce jsem se znovu dostala díky čtenářské výzvě a četla ji večer dětem.

Nádherná knížka, která mě vrátila do dětských let a připomněla mi prázdniny u babičky a dědy.

05.01.2022 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Za mě je to asi takový střed, co neurazí, ale ani nijak neuchvátí.

Dobře se četla, díky krátkým kapitolám.

03.01.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

(SPOILER) Mě knížka bavila a můžu říct, že jsem se od ní dva dny nemohla odtrhnout.

Ale...

Na můj vkus tam bylo přehršel postav, kdy každá z nich má nějaký svůj problém (porucha příjmu potravy, krize osobní identity, homosexualita, obezita, závislost na online hrách, finanční problémy plus do toho nějaké nevyjasněné situace z mládí, lži, sázky, nevěra, neštěstí na horách a vražda). A (skoro) všichni se sešli na jedné chatě. Opět. A divím se, že spolu tolik let jezdili na dovolenou na hory.

Trochu mi je líto, že se po přečtení takové bichle čtenář vlastně nedozví, jak dopadlo pátrání po Viky? Jak nakonec Jolu přijali po prázdninách spolužáci, po tom zostuzení, které ji Nik připravil? Zůstala nakonec Dita s "Borečkem"? Měl někdy něco Lukáš s Evou? Vrátila se nakonec Natálie k Mártymu? Jak se dál vyvíjel vztah otce Roberta a dcery Niny, jestli ji (ne)řekl o tom svém tajemství dřív, než si to sama přečetla z novin? Nepoznala Simona, co se děje s Ninou, i když sama profesionálně vařila a vlastně i tomu problému dcery svými kecy přispěla svou trochou do mlýna? A co Johan, zjistí pravdu o svém otci? Co všichni na to, jak to dopadlo s Lukášem? A těch otázek je vlastně víc.

Po přečtení mám možná pocit, že bych si knížku měla přečíst ještě jednou, protože mám dojem, že mi mezi tolika stránkami něco uniklo. Určitě by se knížka hodila do nějakého čtenářského klubu, kde by lidi mohli hodiny a hodiny polemizovat o tom, jak nakonec dopadli všichni zúčastnění. Přesto musím říct, že je to nejlepší knížka, kterou jsem od autorky četla.

A nakonec naprosto souhlasím s tvrzením, které se v knížce objevilo několikrát: "Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání."

02.01.2022 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mě se líbila. I když se v knížce vyskytovala spousta postav, tak se to dalo, protože osudy žen byly vzájemně úzce propletené. Zajímalo by mě, jak některé příběhy dopadly.

Edit. Film se mi líbil taky.

29.12.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Knížka mě oslovila docela poutavou anotací a nádhernou obálkou. Nápad je to určitě parádní, přesto si myslím, že se z toho příběhu dalo vytřískat ještě trochu víc.

I tak ale knížku hodnotím vcelku kladně, konec byl dojemný.

28.12.2021 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Rodinné drama. Knížka je čtivá, místy napínavá. Zajímavé téma, až do konce jsem netušila, kdo za vším stojí. Více se mi ale od autorky líbila kniha Matčina hra. ****

27.12.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Oddychovka na jedno odpoledne. Knížka byla parádní, jako každá od Shari Lapeny. Už jsem ale od autorky četla knížky, které bych hodnotila o něco lépe, než tuhle. Ze začátku napínavé, druhá půlka už se trochu vlekla. Konec mi přišel otevřený, hlavně poslední stránka je k zamyšlení, jak to teda vlastně dopadlo?

27.12.2021 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Lucy Foley dokáže popsat charaktery postav, prostředí i atmosféru tak dobře, že mám pocit, jako bych na té svatbě byla mezi zúčastněnými taky.

Příběh vypráví na střídačku několik hlavních postav, každá má nějaké své tajemství z minulosti. Sympatické mi byly Hannah a Olivie, zbytek osazenstva ani nee. Knížka udržuje čtenáře v napětí, možná i díky tajemné a ponuré atmosféře ostrova. Konec byl překvapivý.

Knížka se mi líbila ještě o něco více než Štvanice, přesto mi ji něčím připomínala. *****

19.12.2021 5 z 5