Zapomeň na mě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osm měsíců poté, co se její manžel Euan rozhodne zastavit auto na železničním přejezdu – přímo v cestě projíždějícímu vlaku – žije Hana Stornowayová s mužem, který sice navenek vypadá jako dřív, ale na jejich předchozí společný život si vůbec nepamatuje. Svou poslední naději vidí v kontroverzní skupině lékařských průkopníků, vedené charismatickým doktorem Calem, který slibuje, že jí milovaného muže vrátí zpátky. Existuje šance, že manželovy vzpomínky nadobro nezmizely – doktor jí proto nabízí příležitost ponořit se do filmového zprostředkování jejich společných okamžiků, ve kterých prožije to nejkrásnější období svého vztahu znovu od začátku. Jak ale léčba pokračuje, ubírá se najednou podivným směrem. Když se Euanovy temnotou zahalené vzpomínky začnou bortit, zdá se, že jí doktor Cal něco zatajil. Jak se jejich společné vzpomínky pozvolna hroutí a Euanovy skutečné důvody k sebevraždě vyplouvají na povrch, začne se Hana ptát, nakolik svého manžela opravdu znala. Kolik toho vůbec můžeme s jistotou vědět o těch, na kterých nám záleží nejvíc?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458292/big_zapomen-na-me-E9s-458292.png 3.419
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Vendeta
Originální název:

Forget Me, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Zapomeň na mě

niknikita
07. srpna

Mám naprosto stejné pocity jako Alden888, tak budu stručná.
Na prvotinu to není vůbec špatné, i když jsem se občas trochu ztrácela. Možná i to byl autorův záměr a pokud někoho upoutá obálka, stejně jako mne, třeba se nechá taky zlákat...

L.Helena
28. června

Tohle že má být thriller? Možná nějaké psychologické sci-fi, ale příšerně nezáživné. Základní myšlenka snad poměrně originální, jenže to provedení ji úplně zabilo. Slibný prolog, ovšem pak už jen nesmírná změť nejasných a nudných pasáží. Teprve někde v půlce mi došlo že… (SPOILER!!!: to nejsou reálné vzpomínky, ale vzpomínky vnucené terapií… KONEC SPOILERU!!!) a zaradovala jsem se, že teď si čtení konečně užiji, když už znám podstatu vyprávění, jenže opak byl pravdou. Kromě toho, že to bylo nezáživné, byla zde i spousta náznaků a celý příběh byl vyprávěn tak nějak nepřímo, nesouvisle, zaobalen do spousty myšlenek, domněnek a nejasností, nad kterými se mi vůbec nechtělo hloubat, co asi mají znamenat, protože mě to samotné čtení vůbec netěšilo. Skutečnost se každou chvíli jevila jinak, takže jsem až do konce byla úplně zmatená, co má být vlastně pravda. Občas bych při čtení potřebovala panu autorovi vidět do hlavy, abych pochopila, o čem to vlastně píše.


Aiden888
24. března

Z knížky mám poněkud smíšené pocity. Ve výsledku se mi líbila, to říkám rovnou. Ale pokud bych to měla rozebrat (elektronickou tužkou :)), pak bych jako největší minusy shrnula toto - ze začátku jsem se do knížky vůbec nedokázala začíst. Bylo to psané tak prazvláštně, oba hlavní hrdinové působili odtažitě, studeně, nesympaticky, čtenář neví, co si o nich myslet. Některé kapitoly mi navíc vůbec nedávaly smysl. Pokud tedy čekáte thriller, který vás okamžitě vtáhne a sednete si z něj na zadek, tenhle to není, a mnoho čtenářů může zpočátku odradit. Když dojde na TO hlavní, o čem je celá knížka, tedy na léčbu, začne děj nabírat na obrátkách. Je to čtivé a napínavé. Nicméně i tak poměrně brzy odhadnete, co se mezi hlavními hrdiny stalo a co oba tají. Pak už se to jenom zvláštně vleče, vzpomínky se prolínají s přítomností, takže občas nevíte, kde se právě nacházíte a co je pravda, a co lež. Konec je takový nemastný neslaný, čekala bych větší bombu. Ale budiž, jako oddechovka to není špatné, jen už si to asi znovu nepřečtu :)

BarkaS
19. března

Samotná zápletka není vůbec špatná, ale způsob vyprávění mi neseděl. Hlavní hrdinové trpěli prapodivnou odtažitostí ke všem ostatním (a to nejen kvůli ztrátě paměti), příběhu chyběla hloubka, popisované emoce nepůsobily důvěryhodně, chování postav nedávalo smysl, a to ani po závěrečném odhalení.