Poslední příliv

Je tomu šest dní, co sesuv sopky vyvolal v oceánu obrovskou přílivovou vlnu. Svět kolem Louieho a jeho rodičů i sourozenců zmizel. Odolal pouze jejich dům na vrcholku kopce. Všude, kam oko dohlédne, se rozprostírá jen stříbrná hladina. Oceánem divoce zmítají zuřivé vichřice. Rodina po šest dní doufá, že k nim dorazí pomoc, neboť zásoby se tenčí. K jejich ostrovu však připlouvají jenom naplaveniny a nafouklá těla. Voda nepřestává stoupat. Rodiče si uvědomují, že je potřeba odjet do hor pro pomoc. Ale na lodi není místo pro všechny… A oni si budou muset vybrat, které děti nechají na ostrově....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428051/big_posledni-priliv-e4z-428051.jpg 3.6140
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Juste après la vague, 2018

Kniha Poslední příliv

Enolain
19.11.2022

Nechapu tak slabe hodnoceni..za me to bylo paradni cteni, od zacatku az do konce..a kdybych nemusela chodit spat a do prace,tak to prectu v kuse ;)

SimonaP
06.09.2022

Tak jednak jsem nepochopila, proč někdo neobjížděl zatopené oblasti hned, jestli někdo nepřežil a ne až po deseti dnech, spousta i jiných totálních nesmyslů. Přišlo mi, jako kdyby knihu napsalo osmileté dítě s bujnou fantazií bez přemýšlení, co je reálné a co už ani zdaleka ne

shecoola
31.08.2022

(+ SPOILER) Pekná obálka, anotácia ktorá vás chytí na háčik, avšak žiadne srdcelomné rozhodovanie, ako sa v obsahu sľubuje, neprebehlo. Tá kniha vlastne ani nie je o rozhodovaní, kto na loď vstúpi a kto nie. Proste po pár stranách na tej lodi sú a rozhodnutie je výsledkom logického uvažovania: 3 najstarší na veslovanie, 3 najmladší by neprežili bez matky deň, takže ostávajú 3 prostrední. Dej vám po celý čas omýva nohy, splachuje horúce čelo a núti vás trpieť plesnivé placky a vajíčka. Búrka na šírom oceáne ako svet, avšak prežiť na malej drevenej kocábke sa vraj dá. Vrátane sliepok. Aspoň kniha tak píše. Otvorený koniec je tou čerešničkou na torte, ktorú nechcete. Koniec príbehu si zaslúžil minimálne dojazd na horskú pevninu a nádej opatovného zhliadnutia sa.

klikas
30.08.2022

Po přečtení listuji v katalogu Hornbachu a uvažuji o pořízení malého kurníku pro slepičky. Kniha z těchto hnusných opeřenců činí velmi sympatické hrdiny. Plovoucí domy dokonce pasují příběh až na kouzelně pohádkový příběh. Jsem rodič čtyřech dětí, není snadné se s příběhem identifikovat. To byl ale možná účel knihy. Hodit čtenáře do lehkého kontru. Jak volit? Co dělat?

Lucia1989
31.07.2022

Nebola to úplná "pecka", ale kniha sa čítala dobre. Zvedavosť ma nútila čítať ďalej a ďalej, aby som sa dozvedela, ako to dopadne. Možno niekomu prišli niektoré pasáže zbytočné, ale mne sa páčilo, že spisovateľka opisovala veci, ktoré by deti, keby ostali sami na ostrove, pravdepodobne robili, aj keď neboli moc prínosné pre dej.
Koniec sa mi tiež páčil, aj keď ostal sčasti otvorený, ale dôležité tam napísané bolo a zbytok si už každý môže domyslieť sám. Mne sa kniha páčila, aj keď som ju sčasti pretrpela, pretože ako matka by som sa určite snažila nájsť iné riešenie, než opustiť tri malé deti.

DarthElle
06.07.2022

(+ SPOILER) Ponaučení do života děti! Nedělejte si víc dětí, než co se vám vejde do člunu! Jinak, tohle pro mě bylo vyložené utrpení! Ta anotace na mě dýchala něčím mezi Sofiinou volbou a Pánem much, kdy se rodiče budou dlouze rozmýšlet, které děti na ostrově nechat, dočkám se nějakých úžasných myšlenkových pochodů na několik stran, bude se mi z toho svírat hruď, budu soucítit a zároveň nenávidět rodiče a nakonec co se stalo? Po pěti stranách bylo vyřešeno bez jakýhokoliv rozmýšlení a zbytek je jen slabý odvar Pána much. Vlastně Pánovi much to nesahá ani po kotníky. Po emoční nebo jakékoliv jiné stránce je to dost slabé. Postavy mi byly ukradené, kdyby všichni na konci umřely, pokrčila bych rameny a na knihu zapomněla. Což doufám, že se stane i tak, jelikož tohle je definitivně nejhorší kniha, kterou jsem za tenhle rok přečetla. Jediný co, že jsem měla pořád chuť na vajíčka a palačinky. Tolik věcí, co nedávalo smysl, takových hloupostí! Škoda dalších písmenek! Prostě hrůza!

blackoutzuzi
04.07.2022

Survival thriller, který mě mile překvapil svou originalitou, jen škoda, že v něm bylo tolik situací, které nedávaly moc smysl.. Četl se ale lehce, žádný těžký jazyk, takže na vypnutí hlavy ideální záležitost. A místy dost drsný!

Zuknihomol
20.04.2022

Kniha byla velmi napínavá a oceňuji zajímavý námět, ovšem myslím si že to chtělo ještě kus práce na vyšperkovaní. Místy je kniha nelogická a plná takových nepravděpodobnosti, že se nad tím čtenář pozastaví. Konec mě trochu zklamal doufala jsem delší dovysvětlení.