MiskaMa MiskaMa komentáře u knih

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Dobře se četla a byla zajímavá. Originální zápletka, nečekané zvraty. Claire byla svým způsobem šílená, divná, zlá a sarkastická, líbilo se mi ale, jak se chovala k malé Mie. Konec byl uspěchaný, vtěsnaný do pár stránek a poslední kapitola byla až moc velký happy end, ale za mě dobrý.

15.01.2023 4 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Napětí se pomaličku stupňovalo a mě čtení děsně bavilo. Konec byl pro mě nečekaný, překvapil.

02.01.2023 4 z 5

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Za mě byla autorova první knížka o něco lepší, než tahle. I tato byla rozhodně poutavá. Ale celkově mi žádná postava k srdci nepřirostla a ten konec jsem tak nějak čekala. Rodinu a sousedy si člověk prostě nevybere.

04.12.2022 5 z 5

Zlovůle Zlovůle Jørn Lier Horst

Další povedený a napínavý díl ze série odložených případů. Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne, líbí se mi styl psaní autora i postava vyšetřovatele. Těším se na další díl.

15.10.2022 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Děj rychle odsýpal, knížka se mi četla dobře, zápletka byla taky zajímavá. Hlavní postavy byly všechny nějakým způsobem divné, ale určitě v reálném životě docela uvěřitelné.

20.09.2022 4 z 5

Nezvaný pár Nezvaný pár Sarah J. Naughton

Mě to docela bavilo. I když teda na každé druhé stránce popíjeli nebo se léčili z kocoviny... Tři časové roviny, kde postupně čtenář odhaluje s novomanželkou Ash, co se vlastně doopravdy stalo.

14.09.2022 3 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Oddechovka, dobře se četla. Líbilo se mi střídání kapitol, z pohledu muže a ženy. Zajímavé, jak stejnou situaci viděl jinak Marek a jinak Karolína. Přečteno za jeden den, doporučuji.

10.09.2022 5 z 5

Unesená Unesená Klára Janečková

Knížka je plná napětí a je vcelku drsná. Určitě dávám hvězdičku navíc za to, že je příběh inspirovaný podle skutečné události. Nějak mi ale příběh nesedl. Od autorky se více líbila knížka Pád do tmy.

23.08.2022 3 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Každá povídka mě něčím zaujala, některá více a některá méně. Nejvíce se mi líbily ty od Petry Dvořákové a Jaroslava Rudiše.

21.08.2022 3 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Některé pasáže byly teda pěkně hnusné. Odhalení a rozuzlení zápletky bylo pro mě překvapením. Knížka byla napínavá, přečteno za jedno deštivé odpoledne, přesto už jsem četla lepší thrillery.

20.08.2022 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Čtivé, napínavé, temné. Po přečtení všech knížek od B. A. Paris, je tohle za mě nejlepší knížka od autorky.

16.08.2022 5 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Vůbec si to nedokážu ani představit, co si malá Krystyna s rodinou a ostatními lidmi, schovanými v kanalizaci musela prožít. Žít 14 měsíců v chladu, vlhku, s jídlem a vodou na příděl, být odkázána na pomoc ostatních a v neustálém strachu, že je objeví. Za mě emočně silný příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

13.08.2022 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Knížka mě zaujala. I přesto, že hlavní téma příběhu není úplně můj šálek kávy. Líbilo se mi střídání vyprávění tří postav. Po chvilce čtenář pochopí, o koho jde a jaký spolu postavy mají vztah. Přesto mě ke konci i pár informací překvapilo. Už se těším, až autorka vydá další knížku.

10.08.2022 4 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Knížka byla poměrně čtivá a napínavá. Jak už bylo napsáno níž v komentářích, předešlá knížka autorky se mi líbila o dost víc. Postava Alice mi moc nesedla, pachatele jsem vcelku rychle odhadla. Jako čtení na dovolenou dobré, ale nálepku světový bestseller bych ji asi nedala.

26.07.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Čtivé, ale za mě byly od autorky lepší knížky Za zavřenými dveřmi a V pastí lží. Hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla, v některých chvílích se chovala až iracionálně a konec byl až moc překombinovaný.

17.07.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Napínavá zápletka, postavy nesympatické, skoro všechny na facku, každou chvilku někdo jiný podezřelý. Knížky od autorky mám už přečtené všechny, tahle je opět parádní... Jen ty otevřené konce mi už přijdou všechny na jedno brdo.

03.07.2022 4 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Zdlouhavějším začátkem jsem se prokousala a knížka mě tak začala bavit, že kdybych nemusela, tak ji neodložím vůbec. Líbilo se mi prolínání minulosti s přítomností, hlavní hrdinky mi byly obě sympatické. Knížku doporučuji. Mám novou oblíbenou autorku, od které určitě vyhledám i další knížky.

28.06.2022 5 z 5

Doktorka za mřížemi Doktorka za mřížemi Amanda Brown

Příběhy z lékařské praxe v anglických věznicích. Knížka byla lékařkou napsána empaticky, líbil se mi její přístup k lidem.

24.05.2022 4 z 5

Zadní pokoj Zadní pokoj Jørn Lier Horst

Druhá kniha ze série Odložené případy se mi líbila o něco méně než Katharinina šifra. Ale pořád je to dost dobrá detektivka, napínavá a jak se píše v předchozích komentářích, nijak drastická. Hlavní postavy vyšetřovatele a jeho dcery jsou mi sympatické. Už se těším na další díl.

26.04.2022 5 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Greenwich Park, čtyři lidi, dvě manželství, krásné domy, těhotenství, dokonalý život. A pak stačí zajít na předporodní kurz a všechno je jinak. Hlavně jsem vůbec nečekala, že to takhle dopadne. Za mě opravdu zdařilá prvotina autorky s povedenou zápletkou.

16.04.2022 5 z 5