Když narcisté zestárnou

Když narcisté zestárnou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450678/bmid_kdyz-narciste-zestarnou-VtQ-450678.jpg 4 5 4

Jak vyjít se sebestřednými rodiči. "Vaše vztahy s některým z rodičů nebyly nikdy nejvřelejší, stýkali jste se spíše jen ze zdvořilosti, ale nyní otec či matka zestárli a potřebují pravidelnou pomoc? A vy stojíte před problémem, jak láskyplně podporovat nesmírně obtížného, do sebe zahleděného člověka? Děláte první poslední, ale pořád to nestačí? Kniha nabízí pomoc a podporu dětem stárnoucích a starých narcistických rodičů v obtížných vztahových situacích, zejména když z různých důvodů není možné se s takovým člověkem přestat stýkat. Navíc společnost jejich chování často připisuje pouze chorobám souvisejícím s touto životní fází. Každá kapitola obsahuje krátký test, jehož pomocí lze vyhodnotit situaci konkrétního čtenáře.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Portál

Children of the Aging Self-Absorbed: A Guide to Coping with Difficult, Narcissistic Parents and Grandparents , 2015

los
21.07.2023 2 z 5

očekával jsem odborný text, tohle je spíš motivační příručka, jak upravit své chování a mírnit své emoce při komunikaci s blízkým narcistickým člověkem obecně, ohled na stáří, závažnější nemoc nebo psychickou poruchu autorka nezmiňuje, konkrétní způsoby řešení extrémních případů jednání nenabízí

nevyhovuje mi tento americký způsob sebekoučinku: každá kapitola, každé "cvičení" nebo test začíná slovy "najděte si klidné místo a vezměte si pastelky", sorry jako, na omalovánky už jsem trochu starej

v podstatě lze celou příručku shrnout poučkou: ať už je váš narcistický rodič jakkoli protivný, (pasivně) agresivní, sebelítostivý atd., nenechte se vytočit, respektujte ho a nic si nevyčítejte

Šárkaxx
09.01.2022 5 z 5

Jako psycholog tuto knihu vřele doporučuji - a určitě není vhodná jen pro děti složitých rodičů, ale i např. vztahy pracovní. A i kdyby nebyl nikdo takový v přímém kontaktu, praktická cvičení jsou dobrým základem pro budování sebe-podpory, asertivní komunikace, zvýšení uvědomění vlastních slabých a silných stránek, práce s emocemi. A praktických cvičení a rad je tu skutečně hodně!

Eridan
14.11.2021 5 z 5

Kniha je doslova napěchovaná praktickými cvičeními. Doporučuji číst s tužkou v ruce. Trocha teorie, hodně praxe. Čte se relativně svižně, vyhovovala mi systematičnost a struktura. Občas se něco opakuje, ale pomohlo mi to dostat hlavní myšlenky pod kůži.

MiskaMa
13.02.2021 5 z 5

Knížka rozhodně splnila moje očekávání. Pokud máte stárnoucího rodiče, se kterým vždy bylo, je a bude „těžké vyjít“, Vaše vztahy nebyly nikdy nejvřelejší a kontakt byl spíš jen ze zdvořilosti ( a nejde ten kontakt z nějakého důvodu utnout, výrazně omezit), tak si knížku určitě přečtěte.

V knížce najdete charakteristiku narcistických rodičů a jakou roli u nich hraje proces stárnutí. Knížka nabízí dostatečné množství cvičení a rad, jak alespoň v rámci možností vycházet s těmito typy rodičů a ochránit duševní rovnováhu, nejen tu svoji, ale také svých dětí, partnerů, manželů, vnoučat ....

Ke knížce se určitě budu postupně vracet. (Stejně jako se vracívám ke knížce Budu vůbec někdy dost dobrá od Karyl McBride).

Autorovy knížky

Nina W. Brown
americká
2020  88%Když narcisté zestárnou

Kniha Když narcisté zestárnou je v