Ráda tě poznávám

Chytrá romantická komedie netflixové generace — může se člověk zamilovat stejně jako ve filmu? Evie Summersová se přestěhovala do Londýna, aby se stala scenáristkou. Svůj životní sen však dala k ledu, začala pracovat jako asistentka filmového a televizního agenta a pomáhá k úspěchu druhým. Agentura ovšem mele z posledního, a pokud se Evie nepodaří přesvědčit klienta číslo jedna Ezru Chestera, aby konečně dopsal svůj scénář, přijde o práci. Háček? Ezra ještě ani nezačal… Evie uzavře s Ezrou dohodu. Aby mu pomohla překonat tvůrčí krizi, začne se seznamovat s náhodnými muži přesně tak, jak se to děje ve filmech. A bez internetu! Vše musí proběhnout tak, jako když Harry potkal Sally nebo když se ve filmech seznamuje Hugh Grant. Jenže opravdu může být život takový jako ve filmu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463295/rada-te-poznavam-Sdz-463295.jpg 3.640

Vydáno: , Host

Would Like to Meet, 2019

Kniha Ráda tě poznávám

MiskaMa

Romantika, taková oddechovka na víkend. Jak knížka skončí jsem začala tušit už po přečtení pár kapitol.

Přestože knížka byla čtivá, psaná vcelku vtipně, podruhé už se k ní vracet nebudu.

dagmar7365

Romantika s prvky humoru pro milovníky romantických filmů. Od začátku je jasné, jak to dopadne, nechybí zde děti, zvířátka, muž, který pochopitelně není objekt zájmu, ale vždy je nablízku a neváhá pomoci, kamarádi až za hrob, ač jsou mnohdy příšerní, nesnesitelný šéf, zpackaná rozlučka...prostě nic nového.
Kdyby to nevydal Host, tak řeknu normální letní románek na válení u vody. Od Hostu je to pro mě trochu zklamání, čekala jsem trochu víc.

broskev28

Já se ke zdejším víceméně pochvalným komentářům nepřidám.
Možná jsem knihu četla v nesprávném čase, ale já jsem se s touhle zábavnou oddechovkou spíše trápila. Pořád jsem sama sebe přesvědčovala, že už to přijde, jen ještě pár kapitol a už se to rozjede, jenže nerozjelo. Připadalo mi to příliš dlouhé na tak jednoduchý příběh, takové nanicovaté.
Postavy a jejich životní peripetie se mi zdály známé; to základní rozložení - hlavní hrdinka jako služka svého zaměstnavatele (ale nenechte se zmýlit, ona má na víc!) + tři až čtyři její opravdu opravdoví přátelé, někdejší parta ze studií - taky není nové. Humorných situací jsem moc nezaznamenala, pokud tam byly, asi mi až tak humorné nepřipadaly. Filmové odkazy budou možná pro někoho inspirace, já jsem ale pohořela - film Cihlový park jsem nenašla. Že by to bylo překladem?
Zkrátka tuhle knížku našim čtenářkám doporučovat nebudu, ale nepochybuju, že ona si své čtenáře najde. Já jsem si poměrně jistá, že slovo setkávačky už nikdy nechci slyšet, natož číst.

petusska01

Pre mňa mal príbeh pomalší začiatok, ale potom sa to rozbehlo. Príjemné čítanie, taká oddychovka.

Kacik16

Skvělá oddychovka! Přesně jak píšou na přebalu knihy - přidala jsem si jako když se dívám na romantickou komedii. Knížku jsem přečetla za dva dny během deštivého počasí :)

intelektuálka

Vtipné a neotřelé - pro pobavení ....

Zrzka Evie zde imituje scény ze romantických zamilovaných filmů /a je jich tu uvedena spousta/....

Smála jsem se brzy, když jeden z přítomných měl zkratku NOK /nehorázně otravný kretén/, i později, při návštěvě čtenářského spolku ....

Pokud máte život složený z trapasů, tak Evie vám bude blízká .... a že všechno dobré i špatné není napořád, to přece víte...

Je to takové rozptýlení ....doporučím.

Bobina74

Autorka píše svěžím, nenásilným stylem, který na vás neútočí, ale naopak vás, jen tak mimochodem, vezme do svého rozmanitého příběhu a ukáže vám filmovou romantiku, jenž tak dobře znáte z plátna kin. Romantické, zasněné duše se tu budou cítit jako doma, vždyť kdo by nemiloval Hugha Granta nebo Matthewa McConaugheye či navždy krásného Heatha Ledgera? :-) Tahle ztřeštěná komedie vás bude bavit. Autorka sice nepřichází s ničím převratným (předvídatelnost děje i spousta romantických klišé), přesto budete nadšeni vystavěným příběhem, který je tak mile bláznivý a osvěžující, že se vám dostane do srdce. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-)

blackoutzuzi

3,5 hvězdiček

Tohle je přesně ten typ knížky, která vás vytáhne z pochmurné nálady. Moc dobře se četla, stránky mizely pod rukama neuvěřitelně rychle, pobavila jsem se, i když mě chvílemi hlavní hrdinka Evie neskutečně iritovala, páč byla asi jediná na světě, které nedošlo, o co celou dobu jde a jak to s její láskou asi dopadne :D

Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala - milý a vtipný příběh, plný lásky, naivity, klišé a absurdních a nereálných situací. Při čtení jsem si plně uvědomovala, že tohle je přesně ta klasická přihlouplá romanťárna, ale zároveň jsem si ji neskrývaně užívala :D Prostě jasné guilty pleasure.