mischa5364 mischa5364 komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tuhle knížku jsem si zamilovala. Viděla jsem ji všude na TikToku a věděla jsem, že to bude čtivo pro mě. A měla jsem pravdu.
Hlavní hrdinka Tate byla úžasná strašně moc se mi líbila, ale Miles? To byl prostě miláček a hltala jsem kapitoly z jeho minulosti. Kde nám vlastně autorka vypráví jeho minulost. Kterou jsem obrečela jako malá holka. Možná to na mě mělo i větší dopad tím, že jsem sama maminka. Nevím.
Každopádně příběh byl úžasný. Knížka je napsána tak, že se Vám od ní nechce odcházet a já se strašně moc těším na další knížky od Colleen, protože vím, že ona je můj šálek kávy.

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Pěkná oddychovka. Chtěla jsem knížku u který vypnu a nebudu muset nad ní nějak moc přemýšlet. A to je pro mě právě kniha Hypotéza lásky. Romanťarna hadr. Hlavní postavy se někde chovali trochu jako dva puberťaci, ale tak svoje kouzlo to mělo.
Moc se mi líbilo prostředí kde se kniha odehrává. I náhled jak to v takovém Světě funguje.
Za mě super oddychovka. Autorka píše čtivě. Těším se na další knihy od ní.

13.07.2023 4 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

(SPOILER) Já tenhle tip knih miluju. Sedneš, vypneš a čteš. V téhle se navíc ještě člověk dost pobaví. Což je velké plus.
Chápu, že snad každého muže odradit obálka, ta se fakt nepovedla.
Lottie ta byla boží. Ty hlášky. A její prořizlý jazyk. Huxley nám ukazuje své dvě tváře. První tvrdý Business men a druhá pohodový a vtipný chlapík. Upřímně nevím jaká tvář se mi líbila víc.
Fejkovy vztah/ fejkove těhotenství.
Tady to prostě funguje. A kniha se čte jedním dechem.

28.07.2023 4 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Zakázána láska? No jako kdo by toto nemiloval. Miluju když jsou knihy psané z pohledů obou postav. Člověk pak lip ví co se jim odehrává hlavě. A tady to bylo sakra potřeba. Minulost jak Noah tak Nicholase stala za houby a každý se s tím pral po svém. Noah byla sice někdy na pěst ale upřímně ? Kdo v sedmnácti nebyl. Mě asi nikdy neomrzí BAD BOY a slušňačka. To se k sobě prostě jde. Jejich slovní přestřelky mě bavily. Celá knížka mi strašně rychle utekla a konec ? Ten miluju. Samozřejmě jsem se musela podívat i na film a ač se mi moc líbil, tak knížka je pro mě TOP.

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

ᴊᴇᴅᴇɴ ᴢ ɴɪᴄʜ ᴊɪ ᴍᴀ. ᴅʀᴜʜʏ ᴊɪ ᴄʜᴄᴇ. ᴀʟᴇ ᴏɴ ᴏɴ sɪ ᴊɪ ɴᴇᴄʜᴀ.

Pane bože. Tak tohle byla neskutečná jízda. První co bych určitě řekla je, že kniha opravdu není pro každého. Ale protože já mám tyhle zvrhlosti ráda s chutí jsem se do ní pustila a nemohla se odtrhnout. Přemýšlím jestli jsem už nějaký takový příběh někdy vůbec četla. Autorka mě naprosto strhla. Miluju její styl psaní a určitě to není jediná kniha, kterou si od ní přečtu, protože knihu jsem zařadila jako nejlepší čtivo za rok 2023.

V knize se setkáváme s dívkou Tiernan, které mi bylo neskutečně líto. V některých situacích jsem měla slzy v očích za ní. Neskutečná dívka. A odvážná. Sice se jí situace potom trochu vymkla kontrole, ale já to na jednu stranu asi chápu.
Pak se tu setkáváme s chlapci Van der Bergi.
Strýček Jake a synové Noah a Celeb. Jake mě někdy svým chováním k Tiernan tak vytáčel. Honit si ego na mladý holce, ale zase se mi líbilo jak jsme sledovali postupně jak jí začíná mít rád. Další z chlapců tu máme Noaha no to je miláček. Toho si prostě zamilujete a jeho vtípky taky. A jako poslední tajemný Caleb. Upřímně jsem si půlku knihy myslela, že s ním fakt není něco v pořádku, když se choval jak se choval. O to víc jsem byla na konci zaskočená.

Navíc prostředí prostředí Coloradskych hor je naprosto kouzelné.

Strašně moc bych Vám chtěla napsat víc. Ale hold si knihu budete muset přečíst sami pokud Vás zajímá , který z nich ji má, který ji chce a který si jí nakonec nechá.

Moje hodnocení 10/5 ᴛᴏᴘ ᴋɴɪʜᴀ ʀᴏᴋᴜ 2023
Obálka 2/5 (Škoda originální je dokonalá)

Ig starmanka_cte

29.01.2024 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

V první řadě musím říct, že jsem fanoušek seriálu Greys Anatomy. Takže jsem věděla už od začátku, že se mi prostě kniha bude líbit. (Měla jsem pravdu).

Z příběhu jsem byla okouzlena. Ač když jsem knihu dočetla byla jsem fakt nasraná. (Pardon za ten výraz). Ale kdo četl ví. Čekat na druhy díl bude peklo.

Laura se mi líbila od začátku. Šla si za svým snem a to se mi moc líbilo. Mladá cílevědomá slečna co to má v hlavě srovnané.
Nash mě někdy malinko štval svým chováním. Někdy mi přišel až moc zdrženlivý a to v nesprávných chvílích.
Ale nakonec jim to sedlo a byli spolu neskutečně roztomilí.

I vedlejší postavy mají hodně co do sebe. Však kdo by se nezamiloval do doktora Iana?

Příběh je opravdu čtivý. Smála jsem se, plakala, byla nervózní, v šoku - hlavně z konce. Od každého trochu.

Navíc ta obálka ? Nejkrásnější za poslední dobu.

17.12.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Bože jaké emoce se ve mě praly když jsem knihu četla. Jednu chvíli jsem se smála, potom hned plakala, chtěla obejmout hlavní hrdiny a říct jim to bude dobrý.
Colleen Vás prostě dokáže, tak moc vytáhnout do děje. Vše jsem prožívala s Quinn a Grahamem jak kdyby se to dotýkalo mě.

Máme tu dvě časové osy. Minulost kdy se Quinn a Graham potkají a zamilují se do sebe a vše je jak na růžovém obláčku a potom tu je přítomnost. Kdy se snaží o miminko, které jim bohužel nejde a jejich manželství se doslova rozpadá. Quinn trpí, protože zdravotní problémy má ona a vše si dává za viní. Graham trpí, protože vidí co se z jeho ženy stává. Nedostatek komunikace tomu všemu prosazuje korunu.

Rozhodně zde nečekejte žádnou pohádku. Autorka nám ukazuje druhou tvář manželství, lásky, zrady ale i odpuštění a nalezení sama sebe.

18.09.2023 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Já to miluju. Milostný vztah v práci, šílená bejvalka a drzá hlavní hrdinka.
Míša to je prostě střelec. Nenechala si od Adama nic líbit a to že se fakt někdy choval jako korunovaný debil. A to říkám ještě slušně. Samozřejmě i Adama si člověk oblíbí. Ale to spíš proto, že je neskutečně sexy a hlavně díky Míše.
Jejich vztah mě bavil od úplného začátku až do konce. Byla jsem strašně zvědavá kam až může jeho bývala přítelkyně zajít. Blázen jeden.
Konec taky pecka. No já si snad nemám na co stěžovat.

27.08.2023 4 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Další kniha z prostředí Mafie. Já to miluju. Už od prvních stránek jsem se nemohla odtrhnout. Autorka se s tím neprdí a hned od začátku pěkně z vostra.
Danyho jsem si oblíbila hned od začátku u Rose mi to chvilinku trvalo nevím něco mi na ní malinko vadilo. Dodnes netuším co to bylo. Jejich příběh je úžasný. Plný bolesti, poznání, ale taky lásky. U konce jsem brečela jako malá holka a to hned dvakrát. Protože co mám děti prožívám tyto témata úplně jinak.
Kniha se čte jedním dechem, takže já mužu jen a jen doporučit.

13.07.2023 4 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Plakala jsem. Oba příběhy mě hrozně vzaly a docela dlouho jsem nad knihou přemýšlela. Jak už se dozvíte v anotaci Nela je na párty znásilněna a pak ji čeká životní rozhodnutí. Nechat si dítě ? Nenechat ? Žít s pocitem viny ? Mít střídavolistý péči s nasilníkem?

Oba příběhy byly velmi silné. pocity hlavní hrdinky jsem vnímala a prožívala s ní. Moc se mi líbilo, že jedna čas byla psaná z pohledu hlavní hrdinky a druhá z pohledu všech.

Byla to moje prvotina od autorek a myslím, že ne poslední.

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Ze začátku jsem měla z knihy takový zvláštní pocit. Něco mi na ní nesedělo možná až vadilo. Ale díky bohu mě to po pár stránkách přešlo a je si příběh začala konečně užívat.
Nova ta byla dílo sama o sobě a musím říct, že bych jí moc ráda poznala na střední škole. S ní musela být zábava. Její vtipné hlášky a chování mě bavilo celou knihu.
Ronan v sobě nese smutek a není se čemu divit potom co zažil. Se asi ani nedivím, že se tak bál a byl velmi opatrný.
Jejich fejkovy vztah mě bavil. Chemie mezi nimi byla na 1. A z některých scén jsem šla skoro smíchy do kolen(Kulečník). Navíc miluju to město. Každý zná každého a nikdo neuteče.

Takže pokud maže rádi romány z malého města, fake vztah a fotbal hurá do knihy KRÁSKA A HRÁČ.

27.08.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Twisted games vítej v klubu mých oblíbených knih. Už když jsem četla anotaci věděla jsem prostě, že se mi kniha bude libit. Bad boy a romantička to k sobě prostě jde. Alex má za sebou svoji minulost a jeho temná stránka je silně vzrušující. Při jeho vzpomínkách a vyprávění co zažil v dětství jsem brečela. Jsem hrozná já vím. Ava je úžasná. Strašně jsem si ji oblíbila. I ona má minulost, která jí pronásleduje a teda z rozzuzlení jejího příběhu mi spadla brada . To jsem fakt nečekala. Ani teda Alexuv plán na pomstu. Chytrý chlapík. Erotiky bylo taky dost a pěkné peprné mužu říct.
Takže za mě ?
Jsem nadšena.

15.08.2023 5 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Kdo si nezamiloval Rhyse už v prvním díle, ten si ho zamiluje teď. O Bridget ani nemluvím tu musí mít rad snad každý. Moc se mi líbilo, že se příběh odehrává v průběhu čtyř let. Že to není takové, že na sebe během týdne skočí. Jejich vztah se krásně vyvíjel. Ikdyž je to malinko klišé bodyguard a princezna, tady to sedlo jako prdel na hrnec. Jejich příběh se krásně čte. Ať už z pohledu Rhyse a nebo Bridget. Lásce hold neodoláš.
A já za sebe opět mužu jen doporučit. Autorka si opět získala mé srdce a já už se strašně těším na 3 díl.

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Kancelářský románek s Enemeies to Lovers.
Neměli bychom bylo tak fantastické a zábavné čtení s dobrým a solidním příběhem, sexy hrdinou a odhodlanou a energickou hrdinkou.

Annalise jsem měla rada hned od začátku. Do knihy měla hodně vtipné uvedení. Za to Bennet joo ten byl takový ten klasicky machr, ale i s ním byla sranda. Chemie mezi nimi byla až hmatatelná a to ani nemluvím o sexuálním napětí.

Knihu jsem slupla za jeden večer a dostala jsem od knihy to co jsem potřebovala. Ví prostě umí. A já byla maximálně spokojená.

29.01.2024 4 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Miluju to. Do knihy jsem se doslova zamilova od prvních stránek. Tohle je přesně ten tip knihy kdy čtete a čtete a najednou konec.
Příběh Vás tak neskutečně strhne. Mě trvalo knihu přečíst asi 5h.
Co se tyče postav Wendy mi byla sympatická už od začátku. Její strach o bratra byl krásný sice byla malinko naivní, ale s Jamesem byla úžasná. Ta její prořízla pusa. Za to James ? Ten chlap Vás rozhodně nenechá chladnými. Upřímně se mi kapitoly z jeho pohledu líbily víc. Jeho temná stránka je prostě okouzlující. Navíc je to pěkně sexy bad boy.
V knize bylo několik zvratů kdy mi spadla brada na zem a i u některých scén jsem byla malinko nesvá, ale to prostě k dark romance patří.

Chápu, že kniha není pro všechny, ale já si ji neskutečně užila a moc se těším na další díl. Hlavně proto, že další díl je retelling na Lviho krále.

30.08.2023 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Od knihy jsem čekal přeslazenou romantiku ve stylu Popelky. Ale dostala jsem velmi emotivní příběh. Kniha se čte prakticky sama a člověk se od ní nechce odtrhnout.
Ella je neuvěřitelná bojovnice. Zamilovala jsem si ji na prvních stránkách a snad ještě vic u konce. Bylo mi jo strašně líto a nechápu jak lidi dokaží být tak zlí. Ona si doslova prošla peklem.
Cinder (Brian) ten Vás taky okouzlí. Na to, že je to herecká hvězdička, byl dokonalý. Jeho řešení vyhrocené situace na konci mě dohnalo k slzám.

Cinder & Ella je nádherný příběh o tom jak se člověk musí znovu najít, jak se vypořád s okolním světem, šikanou a hlavně sám se sebou.

27.08.2023 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

(SPOILER) Ty kokos. Tak tahle kniha byla naprostá jízda. Tolik témat, které by daly na několik knih a tady je to všechno vecpany do jedny jediný.

Začneme hlavní hrdinkou Mickey. Tu jsem si oblíbila hned na první stránce. Je stejný blázen do Supernatural, DC a Marvelu jako já.
Přišla mi správná a to jaký měla strach o bratra. Který mě mimochodem strašně vytáčel. Copak by ho jedna sms zabila ?
Za to Julian pro mě byl záhadou už od začátku. Jednu chvíli takový druhou chvíli makový. Ale měla jsem ho ráda. Bylo mi jasné, že ho něco trápí, že ho něco děsí a já musela číst furt dál a dál abych věděla co.

A upřímně nečekala jsem to. Fakt ne. Čuměla jsem s hubou do kořán a nechápala.
Velké mega velké plus za mě má Mickey jak celou tu situaci zvládla a hodně, ale hodně velké mínus rodiče. Jak Mickey tak Adriana. Těm bych jednu flakla na probraní.

Pak tu máme ostatní postavy bratra Adriana, kamarádku Lilly a Julianovi spolubydlící Cassie a Auriho. (Na ty se mega těším v další knize).
I tyto postavy zde dostaly trochu svého prostoru a já si úplně moc zamilovala Lilly. Té jsem strašně fandila.

Celkově mě kniha úplně pohltila. A Ikdyž má tolik stran stačil mi den na přečtení.

28.07.2023 5 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Je to čtivé, temné, hříšné, sexy a vtipné. Tak bych shrnula knihu Sparrow. Měla jsem ji přečtenou snad za jeden den a našla v ní vše počem moje dušička prahne.
Troy je prostě drsňák, který si nenechá nic libit a to jak se ho všichni bojí.
Sparrow je úžasná a nic mu nedá jen tak zadarmo. Líbí se mi jak se pomalu z hate/strachu stane láska. Určitě tu není takové to klišé, že když ji poprvé uvidí jeho/její kolena se podlomý.
Erotiky na mě akorát a o akci taky nebyla nouze. Byla to moje prvotina od autorky a rozhodně teď patří mezi moje BEST.

Habibi Habibi Baja Dolce

(SPOILER) Harry žije dvojí život. Přes den zastává váženou funkci redaktora v rodinném nakladatelství, v noci je manažerem pochybného nočního klubu. Habibi, jak jej přezdívají v podniku neřestí, balancuje na tenké hraně zákona a morálky. Co se stane, když se jeho dva zcela odlišné světy propojí díky spolupráci s mladou a ambiciózní Cassie? Změní se jejich počáteční jiskra na spalující oheň? Vášnivá a temná romance Habibi vám strhne růžové brýle a odhalí skutečný svět bez pozlátka.

Můj názor
Miluju svět bez cenzury.
Tohle je kniha přímo pro mě. Najdete zde přátelství , sex, intriky,záhady, lásku a dokonce i trochu té něhy.
Habibiho jsem si zamilovala už od prvních stránek. Boha to je sexy chlap. A ta jeho prořízla pusa. Navíc potetovaný. Tomu prostě nejde odolat.
Na Cassie jsem si musela trochu zvyknout. Ze začátku mě přišla trochu nemastná/neslaná a malinko divná. Což se samozřejmě vysvětlilo a upřímně jsem čuměla jako blázen.
Chemie mezi nima byla úžasná, ale to jeho pravidlo žádné líbání mě, tak strašně štvalo. Každou stránku jsě čekala kdo kdy jak ho poruší.
Erotické scény byly top.
A celkově je kniha hodně, ale fakt hodně čtivá.

Navíc LocalX? Tam prostě chceš jít a užít si trochu zábavy.

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Po dlouhé době upíři fantasy, které mě naprosto dostalo. Miluju to. Knihu mám přečtenou už asi týden a furt jsem přemýšlela co bych vytkla, co se mi nelíbilo, ale já prostě nic nenašla. Upíři, intriky, smrt, souboj, ale najdeme tu i lásku. Prostě všechno co mám na fantasy ráda.

Hlavní hrdinka Oraya měla můj velký obdiv. Žít v takovém světě a ještě se přihlásit do Kejari. To chtělo sakra mít koule. A ona je měla. Věřte mi. Holka je pořádný drsňák. Její tatíček Vincent se o to postaral.
Co se týče Raihna tak co si budeme, všechny jsme ho milovala už od začátku. Jen ve mě furt hlodal malinkatý červíček, že ten upíři kluk má něco za lubem. A měl. Sakra.
Jejich romantická linka je v knize opravdu pomalá. Moc se mi líbilo, jak na jejich vztahu pracovali. Budovali důvěru. Spolu byly dokonalý. Ovšem jak to tak v těchto knihách bývá, nic netrvá věcně. Bohužel.

No a tak tu musím zmínit konec. Lidičky moji já byla v naprostém šoku. Měla jsem nějakou představu co se stane, ale kniha mě naprosto překvapila a já čuměla jak péro z gauče. A to miluji! Vy to budete milovat! A budete stejně jako já naštvaný, že druhý díl ještě není.

19.02.2024 5 z 5