misafibi misafibi komentáře u knih

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tuto knihu jsem dostala jako dárek v audioverzi. Byla to oddechovka na při cestě autem. Příběh příliš nereálný a některé scény až trapné. Jedna kniha stačila.

23.02.2024 1 z 5

Úžasné ženy, které dokázaly zázraky Úžasné ženy, které dokázaly zázraky Kate Pankhurst

Pro mne poučné a zábavné čtení. Kniha je velmi hezky ilustrovaná. Byla to moje první kniha od autorky. Ráda bych si přečetla i další.

27.03.2022 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Delphine de Vigan ve svém románu poukazuje na nebezpečí sociálních sítí a zveřejňování dětí od útlého věku na různých platformách. Jaké to může mít důsledky a vliv na život dětí? Děsivé, kam až člověk může zajít a co je ochotný obětovat pro fanoušky na sociálních sítích.

25.03.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

7 úplně rozdílných příběhů lidí, kteří uprchli ze Severní Korei. Tolik fascinujících až neuvěřitelných věcí, co se v Severní Korei odehrává. Nejvíce mě překvapila rozšířenost drog, prostituce, znásilňování, unášení a prodej mladých žen.

20.01.2022 5 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Lenka Vacvalová popisuje svůj ultraběh po cestě hrdinů Slovenského národního povstání. Nejen kdo má rád běhání, knihu ocení. 5* za zdolání strachu a hledání odvahy.

12.01.2022 5 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem téměř jedním dechem. Prvně autorka vysvětluje pojmy, které se týkají problematiky alkoholismu. V knize je také několik příběhu jiných abstinujících alkoholiků. Autorka se také vrací k úryvkům z první knihy a vyjadřuje pohled na věc z odstupem času. Čekala jsem, že kniha se bude více týkat autorky a její abstinence, ale i přesto se mi kniha moc líbila.

19.12.2021 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Velmi čtivé, malinko depresivní. Autorka popisuje životní běh obyčejných lidí.

30.11.2021 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Příběh byl čtivý ale strašně předimenzovaný a těžko uvěřitelný, vztahy až nemožně propletené. Tato kniha se mi líbila asi nejméně ze všech knih od Hartla.

25.11.2021 3 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Každý je svým způsobem divný.

30.07.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Náhled do zdeformovaného světa baletek.

05.05.2020 5 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Knihu jsem nedočetla ale některe úvahy mě zaujaly.

26.04.2020 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Celou dobu jsem měla divný pocit, co se stane. Velmi smutný příběh.

04.03.2020 5 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Po knížce Letuška z economy jsem se rozhodla přečíst Veroniku v Dubaji. O práci letušky jsem se z této knížky dozvěděla více. Moc mě bavila.

29.02.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Pro mě velmi depresivní čtení. Můj velký obdiv patří autorce, že dokázala svůj příběh poslat do světa. Důležité je o problematice s alkoholem mluvit a vědět, že normální je nepít.

26.02.2020 4 z 5

Knížku jsem četla pri cestě do Thajska, letěli jsme s leteckou společností Emirates, tak knížka byla příhodná a pobavila. Autorka ma skvělý humor.

27.01.2020 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velmi čtivá kniha, která mě v táhla do děje. Autorka se zaujímá komplikovanými vztahy v rodině. Škoda konce, který zůstal otevřený.

03.12.2019 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Krásný a napínavý příběh dvou mladých lidí, odehrávající se během druhé světové války.

21.11.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Příběh velmi čtivý, napínavý avšak otevřený konec mě trochu zklamal. Určitě si přečtu i další knihy od spisovatelky Hanišové.

31.10.2019 4 z 5

Lékařem mezi nebem a horami Lékařem mezi nebem a horami Kristina Höschlová

Lékařka, která vypráví své zážitky a zkušenosti s leteckou záchrannou službou Mont Blanc Helicopteres v Avoriaz.

27.09.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Oddechové čtení na dovolenou, avšak Malý pražský erotikon u mě zůstává na prvním místě. Určitě si přečtu i další knížky od Hartla.

15.08.2019 4 z 5