Veronika v Dubaji

Chcete vědět, jak se žije české holce v Dubaji, jak je těžké dostat "práci snů" a proč si v Číně neobjednávat pizzu? Jste zvědaví, jaké to je pracovat pro jednu z největších leteckých společností Blízkého východu, měsíčně navštívit pět kontinentů a dostávat za to výplatu? Nahlédněte za závěs kuchyňky a pod pokličku práce letušky. Ať už se rozhodujete, jestli je tahle práce to pravé, sníte o životě v oblacích, prostě vás jen zajímá, proč sakra při vašem letu došlo to kuře nebo co se může stát, když si nezapnete pás, je tahle knížka určena právě vám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359722/big_veronika-v-dubaji-Gu7-359722.jpg 4.3112

Kniha Veronika v Dubaji

mia.com
24.08.2021

Pro nekoho, koho opravdu zajima prace letusky vcetne toho, jak se k ni dostat, jak probiha nabor a nasledne skoleni, je to perfektni kniha. Opravdu tuhle praci obdivuju a nedelala bych ji ani nahodou :D Osobne se mi libi, jak autorka prezentuje sve myslenky, co se ji honi hlavou, tak, jak to je, zadne prikrasy.

PavlaTr
23.07.2021

Povedená kniha ,začátek mě moc nebavil a ke konci to gradovalo a dost jsem se nasmála.......klobouk dolů,milé letušky !!

megizze
01.03.2021

Takové oddechové čtení, proč ne. Pokud vás cestování baví, pravděpodobně vás bude bavit i tato kniha.

Auto999
11.01.2021

Přečteno jedním dechem za několik hodin. Opravdu skvělá kniha o výcviku letušky od přijímacího řízení až po lety. Cestopis nečekejte, je to jen o práci letušky u Emirates.

Allys
18.12.2020

Oddychové čítanie o tom, ako sa stať letuškou a čo práca obnáša z prvej ruky. Kniha sa čítala dobre a pôsobí úprimne. Páčili sa mi aj zážitky z rôznych destinácií doplnené fotkami. Super bola popísaná aj časť obsahujúca prijímacie pohovory a výcvik, pre potencionálnych záujemcov o túto prácu to bude určite prísnosom. Čo sa týka príbehov z paluby, mnohé boli naozaj úsmevné, niektoré napínavé a celkom nechápem poniektorým komentárom nižšie, že pôsobili urážlivo, alebo že v knihe vôbec nemali byť. Práve to je to, čo dalo príbehom šťavu a mnohé typy národností sú úplne do bodky vystihnuté :-) Jediné, čo mi chýbalo bol nejaký - akýkoľvek záver, ajtak však knihu hodnotím nadpriemerne a prajem Veronike v živote všetko dobré :-)

seiwaa
23.10.2020

Z knihy jsem se dozvěděla pár zajímavých faktů o přijímacím řízení na pozici letušky a o práci jako takové. Bohužel jsem měla i pocit, že autorka a tedy i vyprávění v sobě mělo přebytek sebevědomí, které mě poměrně dost rušilo. Vybalancovalo se to však díky zajímavým příběhům a vtipnému pojetí. Konec se mi zdál nedotažený, useknutý...

Verunka926
27.08.2020

Předtím, než Veronika začala létat, mě to moc nebavilo, ale potom už ano. Líbily se mi také obrázky, kterými byla kniha obohacena.

Libi.livres
24.08.2020

Jako správný nadšenec do cestování jsem po této knize okamžitě sáhla a rozhodně jsem neudělala chybu! Já prostě zbožňuji ten tajemný a kouzelný svět letušek, kdy je náplní Vaší práce procestovat svět a ještě Vám za to dobře zaplatí a dají krásnou uniformu:-)) Teď to samozřejmě zlehčuji, protože vím jak je tato práce náročná, poněvadž je potřeba mít opravdu široké odborné vědomosti nejen, co se létání týká, také výbornou jazykovou výbavu, komunikační schopnosti spojené s trpělivostí, kterou obnáší jakákoliv práce s lidmi, respekt ke kulturním odlišnostem, znalosti první pomoci a i těžkosti, které se pojí s častými časovými přesuny a vzdálenosti od rodiny... Nejen toto, co má každá letuška umět a zvládat se v knize dozvíte, vlastně si díky Veronice projdete tuto cestu pěkně od začátku od samotného výběrového řízení, přes následný několikaměsíční trénink až po její začátky létání vedoucí ke zkušenostem, zážitkům z paluby a krásným místům, co autorka navštívila. Kniha je navíc doplněna i fotografiemi z míst kam se Veronika díky práci letušky měla možnost podívat.
Kniha se velmi lehce a hezky četla, byla záživná a zajímavá, a to jak pro laickou část čtenářů, tak i pro případné zájemce o tuto profesi, jelikož si díky knize uděláte představu o této práci, jak vše probíhá a tím pádem i jak se správně na ni připravit.
Knihu doporučuji, protože na rozdíl od knihy Letuška z economy od Petry Jirglové, se v této knize opravdu dozvíte něco z jedinečného světa letušek.