Feministky nenosí růžovou a jiné lži

Inspirativní sbírka esejí známých žen, pro které feminismus něco znamená Feminismus. Dnes hodně diskutované téma. Co ale vlastně toto slovo na F znamená? Známé ženy ukazují svoji vlastní cestu k osobnímu chápání feminismu. Úvahy, životní příběhy, básně, zážitky a názory spojené s ženským hnutím i s každodenním životem chtějí překlenout propast mezi akademickými esejemi a feministickými hashtagy. Svými myšlenkami přispěly Emma Watson, Keira Knightley či Bridget Jones....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/422163/feministky-nenosi-ruzovou-a-jine-lz-dhY-422163.jpg 3.239
Literatura světová, Fejetony, eseje, Pro ženy
Vydáno, CooBoo

Feminists Don't Wear Pink, 2018

Kniha Feministky nenosí růžovou a jiné lži

spencer

Já jsem z knížkou velmi spokojená. Líbilo se mi, že se každá žena k tomuto tématu vyjádřila jiným způsobem a feminismus byl představen z mnoha pohledů.
Feminismus je opravdu i v dnešní době potřeba a jsem ráda, že existuje kniha, jako je tato.

Pitbullka

Neříkám, že to není zajímavé čtení. Některé eseje byly skvělé, jiné mě vůbec neoslovily. Chápu to, že ženy a muži si mají být rovni, z některých esejí jsem ale spíš měla dojem, že ty ženy nenávidí muže a s tím se nezotožňuji. Bohužel, ve výsledku pro mě pouze průměrná kniha.

Gooverka

Protože jsem od knihy očekávala zcela něco jiného, nemohu hodnotit jinak. Knize plné feministických esejí nenahrává ani fakt, že se v ní objevuje mnoho chyb, překlepů a překlad na některých místech opravdu originálu nepřidává. Mám hodně rozporuplné pocity, protože podobné knihy čtu moc ráda a aktivně se o témata spojená s feminismem zajímám. Většinou mě i nadchnou. Kniha pro mě měla až moc krátkých textů, kde autorky nedovedly rozvést téma do takové míry, aby mi to něco dalo. Většina textů od známých jmen pro mě byla velkým zklamáním. Kniha pro mě kromě toho, že texty do ní napsaly samé ženy neměla jednotící téma, které jsem očekávala. Některé autorky psaly o mateřství, další probíraly historii feminismu nebo psaly o tom, jak bychom si měly pomáhat a co číst. Některá témata se zase opakovala a potřetí se mi o nich už opravdu číst nechtělo.

adorjas
28.12.2019

Hodnotím priemerne. Niekoré eseje boli čitateľné, s hlavou a pätou, ale niektoré (hlavne tie od herečiek) boli absolútne o ničom. Z toho dôvodu mám tiež zmiešané pocity z knihy. Prekvapil ma fakt, že v UK sociálne slabšie dievčatá bojujú o to, aby mohli byť ženské hygienické potreby bez zdanenia a že koľko mladých dievčat niekoľkokrát do roka nedorazí do školy, pretože si proste nemajú za čo kúpiť dané potreby. Kniha je hlavne pre mladšie čitateľky, aby ich feminizmus nejakým spôsobom zaujal a vtiahol. Napriek tomu, som rada, že vôbec sa obdobný počin u nás vydal.

Lucie89
26.12.2019

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nicméně postupně jsem v jistých pasážích objevila kouzlo, jako i podnět k zamyšlení. Kniha ve mě určitě vzbudila zájem o tom, dozvědět se víc jak o historii feminismu, tak i k zamyšlení se o každodenním deni svem, svého okolí, jako i dalších.

amaenium
24.11.2019

Myslím si, že se jedná o povedenou sbírku krátkých esejů, kde se autorky rozmýšlí nad tím, co pro ně osobně feminismus znamená. Tudíž se může stát, že s některými esejemi příliš nesouzním, ale na druhou stranu se zde našlo také mnoho těch, se kterými naprosto souhlasím a cítím to stejně. Nejedná se o knihu, která vám v definicích nadiktuje, co feminismus znamená, ale svým nenásilným způsobem vám k němu ukáže cestu. Skvěle poslouží jako odrazový můstek k dalšímu zkoumání tohoto tématu.
Jsem ráda, že kniha vyšla pod CooBoo, protože se v daleko větší míře dostane mezi čtenáře, než tomu je u malých nakladatelů, a ukáže jim, že feminismus dnes již dávno není o pálení podprsenek a pomůže jim zbořit naučené ”pravdy”.

feminismus eseje

Autor knihy

Scarlet Curtis
britská, 1995

Kniha Feministky nenosí růžovou a jiné lži je v

Právě čtených12x