mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

S tímto dílem jsem trošku bojovala. Už bylo všeho tak nějak moc....moc postav, moc mrtvých, moc míst...ale vždycky jsem se z toho nějak vyhrabala a "vyšpekulovala to" :o). A samotný závěr opravdu až na poslední stránce....tak ten byl...WAAAAUUUU. Každopádně doporučuji přečíst celou sérii za sebou. Navazuje a pokud máte mezi jednotlivými díly prodlevu, spoustu (i zásadních) věcí zapomenete.

19.10.2020 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

5.díl a nikdy se nestalo,že bych si řekla to už jsem někde četla... Oceňuji autorčinu fantazii a nápady na témata. Poprvé pro mě vlažnější první půlka,ale druhá opět skvělá,jak tuto sérii už znám. Kim se do cesty opět připlete psychopatka Alex, která je ve vězení,ale rozhodně né méně nebezpečná... Skvělá knížka

23.08.2020 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Skvělá knížka. Ať sáhnu od této autorky po čemkoliv nikdy se nezklamu. Krásné vyprávění ze života. Pro mě Kamila největší sympaťanda, ale osudy dalších dvou žen velmi čtivé a zajímavé. Ač knížka s 500-ti stránkami, přečtená za víkend.

17.08.2020 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Přečteno s dcerami.
První půlka dost těžké na pochopení. Občas jsme ubezpečovali jedna druhou, že jsme správně pochopily nebo pamatovaly.
Každopádně silný příběh "odcizené" holčičky.

19.02.2024 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

V mém případě poslechnuto jako audiokniha v podání Igora Bareše, na jeho pomalý a chvilkami až uspávající hlas jsem si musela chvilku zvykat, ale dalo se....

Moc nemusím tyhle superhrdiny jako je David, který má už už na kahánku, ale vždycky se z toho nějak dostane. Každopádně konec velmi nečekaný a překvapivý. I díky němu se pustím i do dalších dílů.

28.02.2023 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Knížka rozhodně plná překvapení, nic není jak vypadá.....

Servaz je Servaz, ale tohle úplně špatný nebylo.

21.07.2022 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

1. část - pro mě asi nejlepší, taková hezká, ze života...Libíly se mi části psané psychologem nad úvahami a rozebíráním Kristýnina života
2. část - sekta, co má v hlavě vymeteno. Člověk si řekne, jak si to Karolína mohla nechat všechno tak dlouho líbit, ale těžko říct, jak by se člověk zachoval na jejím místě při takovém tlaku
3. část - naštěstí nejkratší. Sobecká a drsná Naďa mi vůbec nesedla. Přišlo mi to až přehnaně agresivní

20.08.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Co se autorce musí uznat je, že umí zaujmout. Její knížky jsou sázkou na jistotu, ale v tomto případě už to není plus. Nepřichází s ničím novým, knížky jsou na jedno brdo - sice čtivé se šokujícím závěrem, který už snad znalé čtenáře ani nemůže překvapit. Tahle knížka to jen potvrzuje.
Sice se hezky a svižně četla, ale místy se pro mě příběh hrozně vlekl a stejné úvahy pořad dokola mě už otravovaly. A konec? Ten už pro mě byl prostě moc - hlavně nacpat tam co nejvíc šokujících zvratů.

19.05.2021 2 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Myslela jsem, že knížka bude podobně jako Tatér o Osvětimy, ale téměř celý děj se odehrává v pracovním táboře v Rusku. Příšerné podmínky, ve kterých vězni "žili", náročná práce a nepředstavitelné klimatické poměry byly děsivé. Všichni známe historii koncentračních táborů, ale nahlédnout blíže do života v gulagách bylo alespoň pro mě novinkou. Velmi čtivá knížka, mohu jen doporučit.

17.06.2020 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tahle knížka nebyl můj šálek kávy. Takový příběh o ničem. Veronika se pořád motala v kruhu, problémy radši zapíjela vínem než, aby je řešila. Chtěla být s každým za dobře a všem ustupovala, až ji to semlelo.

15.01.2024 1 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Tato kniha mě nijak nezaujala. Na můj vkus se příliš táhla, žádná z hlavních hrdinek mě nezaujala natolik, abych prahla po jejím dobrém konci. Jediné plus je, že jsem si rozšířila obzory a dozvěděla se o této plavbě, která byla po 2.světové válce skutečná.

29.11.2023 3 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Tento díl jen potvrzuje kvalitu této série. Jen sekta a její "léčivý" efekt mi přišly přehnané a těžko uvěřitelné. Takže o * méně.
Každopádně opět skvělé napínavé čtení.

06.11.2023 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Neuvěřitelný příběh malé dívky, která své dospívání prožije schováváním se před Němci a poté bojující o život v koncentračních táborech. Poslechla jsem si audioverzi skvěle namluvenou paní Goldmannovou. Výborně si její hlas sedl s příběhem.

31.07.2023 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

První jsem začala číst Simonu a to byla asi chyba. Měla jsem si to lepší nechat na konec. Simona se drží svého standardu, její část je čtivá, o životě a stránky lehce plynou.
Druhý příběh z pohledu Sabiny mě nezaujal. Přišel mi o ničem a já se nudila a přála si mít čtení za sebou. Konec to doslova "zabil".
Matka hlavní hrdinky mi v každém příběhu přišla jako úplně jiný člověk. V jednom satorie, která nemá pochopení pro své děti a v druhém jako mírumilovný a chápavý člověk. Tenhle rozpor byl do očí bijící, přitom ostatní postavy zůstaly víceméně stejné nebo hodně podobné.
Za mě zklamání

31.07.2023 3 z 5

Jedna dobrá vec Jedna dobrá vec Alexandra Potter

Hlavní hrdina pes, jeho panička, starý pán, smutný muž se svým jedinečným synem, bláznivá puberťačka. Taková nesourodá společnost a přesto se spojí v jeden krásný příběh a každý najde aspoň jednu dobrou věc na svém životě. Milé hezké čtení, jen místy už moc růžová knihovna a né moc uvěřitelná náhoda, která je spojí ještě víc. Četlo se samo, doporučuji

20.04.2023 4 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Krásná obálka, která mě ke knize přivedla a nelituji. Hezké čtení

02.01.2023 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Moje první knížka od autorky a za mě super

10.11.2022 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Nějak si nemůžu pomoct, ale Clona se předchozím dílům nevyrovná. Ztrácela jsem se v postavách a celkově mě třetí díl až tak nenadchl.

19.10.2022 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Podruhé už bych to číst nemusela, ale tak nějaká zápletka byla, což cením...překvapující závěr, ale ten uspěchaný konec, který ani nedokončil osudy některých postav mě zklamal.

24.08.2022 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Předchozí dva díly jsem četla už před nějakou dobou, takže jsem občas marně tápala v nějakých místech, ale většinou se chytila. Napínavé, čtivé jako předchozí dva díly.
Byla to první knížka, kterou jsem si poslechla jako audio. Namlouvá ji Martin Stránský, který byl skvělý a Monika Žáková...to už bylo trošku slabší.

22.09.2021 4 z 5