militu militu komentáře u knih

Malevil Malevil Robert Merle

Posloucháno jako audiokniha. Krásná kniha, nadčasová, vždyť toto se klidně může udát. Autor dokázal skvěle vylíčit lidskou povahu. Opravdu je tato kniha hodně k zamyšlení. A myslím, že mi bude dlouho ležet v paměti.

22.08.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Posloucháno jako audio kniha. Musím uznat, že kniha byla velice zajímavá. Příběh se dá napasovat na každý režim. Místy jsem měla husí kůži, místy jsem byla dojatá. Sice kraťoučká kniha, ale o to víc se mi dostala pod kůži. Je neuvěřitelné, že je toto dílo napsáno v polovině minulého století a i přesto je tak aktuální.

09.06.2022 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Jako první jsem viděla seriál, který jsem si zamilovala a nutně jsem si potřebovala přečíst i knihu. Kniha mě nadchla úplně stejně jako seriál, byli zde jen malé rozdíly oproti seriálu. Miluji šachy, ale kniha je hlavně o Betthině cestě životem. Zázračné dítě s pohnutým osudem které se dokázalo dostat mezi elitu. Její vzestupy a i úplné pády na samé dno. Opravdu úžasné dílo.

19.04.2022 5 z 5

Hezká, čtivá kniha po které jsem dlouho pokukovala, ale až teď jsem se odhodlala jí přečíst. Pro mne to byla taková oddechová kniha. Určitě si přečtu celou sérii. Podobnost s HP tam trochu je, ale jako velká fanynka Harryho Pottera si myslím že tato díla jsou nesrovnatelná.

05.11.2021 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Pěkná a čtivá kniha. Nemůžu říci že bych se nějak bála, nebo byla úplně napjatá. Hodně věcí jsem prohlédla a došlo mi. Je to spíše taková oddechovka, která se krásně čte, bavilo mě i střídání pohledů a času. Určitě si od autorky zase něco přečtu.

22.10.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první kniha od autorky a musím uznat, že byla fakt skvělá. Napínavá, pachatele jsem si tipovala správně, jen najednou byl mrtvý tak jsem si tipovala zase jiného a nakonec jsem byla překvapená. Hlavně je kniha čtivá a ubíhá tak lehce a nenásilně. Super, určitě si zase něco od Agathy přečtu.

15.10.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Uf, konečně dočteno. Nechápu tak vysoké hodnocení, málokdy se mi stává, že bych knihu četla s takovou nechutí jako tuto. První půlka byla ukrutná nuda, po příjezdu na ostrov to začalo být lepší, ale ten konec? Nuda, nuda, nuda ano sice čtivá, ale i přes to nuda. Linka s Hariet byla předvídatelná a i Martin nebyl pro mne překvapením. Asi nebudu mít chuť na další díly.

23.09.2021 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Opět pěkný díl, sice o něco slabší než předchozí dva, ale přesto povedený. Jen doufám, že se vše v dalších knihách vysvětlí. Jediné co mě mrzí je, že jsem sérii neobjevila až po dokončení, protože nemám ráda čekání na další díl.

15.07.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl série, mě bavil snad o trochu víc než ten první. Byl napínavý a úplně mě vtáhnul do tohoto, jiného světa. Miluji fantasy které Vás vtáhne a zdá se že žijete s hrdiny, to se mi stalo naposledy u mého milovaného Harryho Pottera. Paní autorka skvěle vykreslila vše co se dělo a já si připadala jako bych tam byla také. Kniha byla napínavá a místy, hlavně na konci, jsem měla husinu a i se bála zároveň s Ilan. Hned si jdu přečíst další díl a doufám, že naplní mé očekávání.

18.06.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Opravdu hezký a poutavý příběh, kniha mě vtáhla do tohoto zvláštního světa plného neznámých věcí, lidí a tvorů. Ilan jsem si okamžitě zamilovala, hlavně její prostořekost, stejně tak celou pětadvacítku a hlavně kapitána a Vargase. Autorka pro mě píše srozumitelně, barvitě a napínavě. Hned jsem si koupila další pokračování.

14.06.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvělá a silná kniha, sice člověk ví jak to skončí, ale i přes to těm parašutistům fandí. Příběh mě úplně pohltil, ta odvaha která ve všech těch lidech musela být, ta odhodlanost i když věděli co čeká jak je tak i jejich blízké. Při závěrečné bitvě v kostele jsem ani nedýchala. Tato kniha stojí za přečtení.

10.06.2021 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

(SPOILER) Velmi silná kniha která mě zasáhla a stojí za přečtení. Je zvláštní a jiné koukat na "problém" s likvidováním židů očima nacisty. Na jedné straně celkem obyčejný rodinný život a na straně druhé snaha splnit veškeré rozkazy, k velké spokojenosti nadřízených, ať už jsou jakékoli. Opravdu mě utkvěla v hlavě věta "Když to neudělám já, tak to bude někdo jiný", je v ní hodně pravdy, ale to nikoho neomlouvá. Líbil se mi konec, to Rudolfovo smíření se smrtí a postavení se čelem k činům které spáchal. Opravdu silný příběh, který jsem dlouho zpracovávala.

24.05.2021 5 z 5

Umíráme na objednávku? Umíráme na objednávku? Tomáš Kašpar

Přečteno za jeden večer. Zajímavá kniha která stojí za přečtení. Jen těch otázek co se člověku, po i během čtení, vyrojí v hlavě. Je to hodně silné. Určitě si co nejdříve přečtu, mnohokrát zmiňovanou knihu "Nespěchejte do rakve". Určitě knihu doporučuji všem.

19.03.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Má první kniha od této autorky a rozhodně není poslední. Krásně psaná kniha, která mě lehce dokázala přenést do oné doby. Příběh Hany a její rodiny, byl naprosto strhující. Byla jsem absolutně pohlcena. Styl psaní autorky je lehounký, bez zbytečně zdlouhavých popisů a přitom si dokážete perfektně představit prostředí v jakém se děj odehrává. Opravdu nádherná kniha.

11.03.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

(SPOILER) Opět skvělá kniha s Kim, sice bych řekla že předešlý díl se mi líbil o něco více, ale i přes to jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Jediné co mi přišlo fakt divné, byl ten konec. Tří neozbrojení detektivové jedou do sídla únosců a Kim opět vše zvládne sama, téměř bez pomoci? Asi bych byla raději kdyby to bylo trochu reálnější. Nevím proč téměř všichni autoři dělají ze svých detektivů nepřemožitelné téměř "nadlidi". Ale každopádně to je jen malá výtka. Určitě si přečtu i další díly této série.

24.06.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Opět skvělý díl, mám Kim čím dál tím radši. Líbil se mi jiný styl psaní oproti prvnímu dílu. Většinou mám problém s tím když čtu nějakou sérii, že se mi díly slévají do jednoho, ale to tady zatím není. Líbily se mi pohledy do života Alex, krásně to dokreslovalo celý příběh. No a výlety Kim do minulosti, byly taky zážitek. Už se těším na další pokračování, úplně jsem se do této detektivky zamilovala.

19.06.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

skvělá detektivka, četla se úplně sama. Určitě tomu napomohly velmi krátké kapitoly, ale i samotný příběh byl moc hezky napsán. Těším se na další pokračování. Kim mi byla velice sympatická a její příběh mě strašně bavil. Jinak zápletka byla také moc pěkná.

17.06.2020 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Kniha celkem pěkná, sice mě nebavily nekonečné kapitoly, ale jinak příběh byl zajímavý.
Střídání času mě ze začátku také nebavilo, ale nakonec jsem si zvykla a bylo to příjemné. Každopádně se ke knize už asi nevrátím.

17.06.2020 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Má druhá kniha a musím uznat, že je o něco lepší než první, začátek mě bavil, ale ten konec... proč mi přišlo, že je to stejné jako u Netopýra? Nevím, ale přišlo mi že na konci už jsem se nutila číst, abych to měla za sebou. Zmatek ve jménech jsem měla také, vždy jsem chvíli musela přemýšlet kdo to vlastně je. Asi si dám od Harryho na nějaký čas pauzu a uvidím zda se mi k němu bude chtít vracet.

04.06.2020 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první kniha v této sérii, už dlouho jsem po nich pokukovala, ale až teď jsem se odhodlala ke čtení. Tato kniha mě cca do půlky vůbec nebavila, strašně moc jmen a hlavně mě rozčilovaly anglické dialogy. Od půlky to dostalo spád, ale občas mi to přišlo zdlouhavé. Nelíbily se mi pasáže kde byl Harry pod obraz, fandila jsem mu že přestal pít. Určitě dám šanci i dalším jeho knihám a uvidím.

27.05.2020 4 z 5