militu militu komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherná kniha, sice jsem první viděla seriál, který byl mimochodem výborný, ale přesto jsem byla z knihy maximálně nadšená. Miluji Lizzy a pan Darcy je prostě snem všech žen. Určitě se ke knize znovu vrátím.

14.01.2020 5 z 5

Z donucení Z donucení Simona Ahrnstedt

Tato kniha je velmi čtivá, lehká, není náročná na soustředění. Zkrátka si tak plyne, jednoduše a lehce. Je to opravdu klasická červená knihovna, ale proč si čas od času nepřečíst něco co je snem každé dívky, potažmo ženy? Velká láska a krásný život. No, jsem nějaká sentimentální :-). Dávám knize 4*, pět nemohu, kniha byla opravdu jednoduché čtení.

23.07.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Moje první kniha od autorky. Knize se nedá upřít to, že je velmi čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ale to je asi to jediné. Měla jsem strašný vztek jak na všechny postavy tak na autorku samotnou. Námět se mi líbil, ale dalo by se to shrnout do půlky, není třeba na třech stránkách rozebírat např. Alicino sexuální dobrodružství a pak najednou střih a hele ono se vlastně nic nestalo, to bylo jenom v její hlavě. Míšu jsem měla ráda asi tak v první třetině knihy dál to byla hrůza, ale o tom to není je jasné, že v každé knize jsou postavy které se někomu líbí a jinému zase ne. V této knížce se mi snad líbily jen děti. Chtěla jsem si přečíst ještě bábovky, ale nemám na ně odvahu.

15.08.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi velmi líbila, mám ráda přesně tento styl detektivek. Absolutně jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Napínavá do poslední kapitoly, o vrahovi jsem neměla ani potuchy až zároveň s Erikou mi to došlo, ale v tomto ohledu to mám vždy, nemohla bych být policajtem. Celkově kniha pro mne byla příjemná, postavy byly sympatické, děj dobře ubíhal. Určitě si přečtu i další díl.

21.07.2017 5 z 5

13. komnata milenek: Uzavřený kruh 13. komnata milenek: Uzavřený kruh Tomáš Kristl

Kniha se mi líbila tak nějak napůl, proto tři *. Některé její části byli silnější a jiné zase slabší. Místy mě kniha i dojmula. Čte se snadno, za jeden večer jsem jí přečetla.

17.07.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tato kniha se mi velmi líbila, přesto jí nemohu dát plný počet hvězd z několika důvodů... Ano, velmi mnoho postav které vyprávějí příběh každý z jiné perspektivy, to je plus knihy, ale zároveň i mínus. Je třeba se od začátku soustředit na to kdo je kdo, ale zase vám to dá náhled na celou situaci z různých úhlů. Konec knihy se mi zdál takový nijaký, sice jsme se dozvěděli téměř vše, ale postrádalo to akci a napětí. Jinak se kniha četla velmi dobře a můžu říct, že jsem se od ní jen nerada odtrhávala.

13.07.2017 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Melissa Hartwig

Pro mně byla tato kniha velkou inspirací. Nejsem ten člověk který by měl nějaký velký problém s váhou, jedl polotovary a cpal se nezřízeně vším co najde, snad krom čokolády.... Ale i přes to jsem cítila, že potřebuju změnu stravy. Co mi kniha po cca 3 měsících dala? Nejím lepek a ani mléčné výrobky a je mi fajn. Líbilo se mi jak kniha popisuje fungování hormonů v těle, to jsem doslova hltala. Určitě doporučuji všem kteří mají nějaké zažívací problémy, už jen proto, že vyřadíte z jídelníčku všechny alergeny a postupně je vracíte zpět, potom je zhodnotíte jak na vás působí. Já nakonec zjistila, že bez lepku se mi žije naprosto krásně.

30.06.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Oddychová kniha, jen mne mrzelo, že celá kniha je tak nějak bez akce a spíš nudná a do konce se snažila autorka narvat úplně vše. Nelituju že jsem si knihu přečetla a určitě si přečtu i její pokračování.

31.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Pěkná, čtivá kniha. Rachel se mi líbila, je zajímavé číst o někom kdo má problém s alkoholem. Pachatele jsem odhalila o chvilinku dřív než Rachel, ale nebyla jsem si úplně jistá.
Každopádně zajímavý příběh.

13.02.2016 5 z 5

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Úžasně napínavá knížka, každopádně jako všechny od této autorky.

25.02.2015 5 z 5