Smutné pondělí

Kathy Reichs je soudní antropoložka, a proto její romány vynikají autentičností a smyslem pro detail. Hrdinka detektivního románu Temperance Brennanová má stejnou profesi a nyní nový případ - kostry tří mladých dívek nelezené ve sklepě. Detektiv Claudel je přesvědčen, že se jedná o historické pozůstatky, a nehodlá se dál o to zajímat. Jenomže Tempe má pochybnosti. Prozkoumá kosti a zubní sklovinu a pokud má pravdu, má Claudel na stole tři čerstvé vraždy. A Tempe se stále hlouběji zaplétá do pavučiny zla, z níž není úniku...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21322/big_temperance-brennanova-smutne-pondel-Nui-21322.jpg 4.3153

Temperance Brennanová / Príbehy forenznej antropologičky 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Baronet

Monday Mourning, 2004

Kniha Smutné pondělí

begonie226
18.12.2021

Kniha měla určitě svým tématem velký potenciál, ale přišlo mi, že se to úplně nezdařlo. Na můj vkus tam bylo hodně odborné teorie na úkor propracování příběhu.

genie
11.11.2020

(+ SPOILER) Knížka mi nesedla tak, jak jsem čekala ... Samotný krimi námět byl dobrý, ale já bohužel spíš než krimi linku vnímala (nadměrné) záležitosti a vztahy kolem Ryana, Anne, Claudela. Brennanová mi nijak k srdci nepřirostla. Vadila mi jistá roztěkanost hlavní hrdinky, pak některé momenty v ději ... Přemýšlím třeba, kolik kvalitních policajtů asi nezná pojem "Stockholmský syndrom", že jim ho musí uprostřed případu někdo vysvětlovat, nebo když se ("x"krát v ději) řeklo "zůstaň na místě", tak se samozřejmě neuposlechlo, no a ten konec ... našlo by se toho víc. Prostě další díly nejsou nic pro mě.

regulax
05.11.2020

Mrazivé čtení, odborné profesní "pitvání" děje mi nevadilo, jen to někdy drhlo s Annou, Ryanem a osobním selháním v závěru. Jinak fajn čtení. Díky ČV!

stanislav0373
29.09.2020

Tak se mi zdá, že se letos motám kolem hromady detektivek a thrillerů... Často jsem však trošku zklamán, jemně rozladěn, zejména pokud je hlavní hrdinkou žena. Ale tady musím uznat, že má žena měla pravdu a stojí to za přečtení. Nemá to nic společného s TV seriálem, je to poutavé, čtivé, taková fajná oddechovka na podzimní večery.
Jo, občas se ztrácím ve francouzštině, motají se mi zkratky (co je sakra CUM? :-) A jo, zkratka pro policajty v Kanadě) Nicméně, pořád je to skvělý nadprůměr. Děj moc prozrazovat nechci, snad jen některé pasáže jsou trošku drastičtější. Nechápejte mě špatně, jsem zarytý Kotletovec, ale pokud je to bez humoru a člověk krom plácnutí po prdýlce krásné ženy nemá větší zkušenosti s BDSM, SSSR či jiných, trýznivě sexuálních praktik, je to trošku nepříjemné...

Ale rozhodně to není poslední kniha autorky, kterou vezmu do ruky.

101evca
08.09.2020

Na knize bylo poznat, že autorka se opravdu pohybuje ve světě forenzní antropologie a v problematice se vyzná. Příběh se četl dobře, hlavní hrdinka je sympatická. Nebyla to sice nějaká "bomba", jak by se mohlo zdát po přečtení některých komentářů, ale celkově hodnotím kladně. Tak 3,5*

maximus13
19.08.2020

Jsem spokojen. Dobrá detektivka. Sympatické postavy. Kniha byla námětem pro seriál Sběratelé kostí. Mohu doporučit jako výbornou volbu na knihu do čtenářské výzvy 2020.

Petraxxx
21.06.2020

Skvělá detektivka

Pája699
05.06.2020

Z knihy jsem tak trochu zklamaná. Podle hodnocení bych čekala větší pecku. Začátek nudný, zdlouhavý. Popisování budov a míst vždycky na dvě stránky mě rozčiloval. Hlavní hrdinka Temperance mi byla sympatická, příběh nebyl špatný. Konec a rozuzlení už bylo více napínavé, ale i tak celkový dojem z knihy to moc nezachránilo. Dočetla jsem jen kvůli čtenářské výzvě.