Jídlo na prvním místě ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Převratná kniha shrnující nejnovější vědecké poznatky o vlivu jídla na zdraví. Věda + zkušenosti tisíců lidí + recepty.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216311/jidlo-na-prvnim-miste-216311.jpg 4.2254
Literatura světová, Literatura naučná, Zdraví
Vydáno (ekniha), Jan Melvil

Kniha Jídlo na prvním místě

Dyrmon

Za mne bezpochyby nejlepší kniha o stravě. Intuitivně jsem již předtím k takové stravě inklinoval, nebo alespoň mi tělo říkalo že to je ta správná cesta kudy se vydat. Takže tato publikace mi přesně padla do noty.
Kniha je psána poutavou formou, nese se v pozitivním duchu, že vás to kromě jiného i motivuje něco dělat. Především vám ale vysvětlí přesně vše co potřebujete vědět pro změnu stravovacích návyků. Pro mne je to bible o zdravém způsobu stravování, které má prokazatelné výsledky. Zkuste sami a uvidíte.

Verpax

Super kniha. Po jejím přečtení jsem zase o něco chytřejší :) Čtenář akorát musí počítat s tim, že je to psané Američany pro Američany.

Florindela

Moc dobře a poučně napsaná kniha. Já jedu paleo už pět let, nemůžu lepek ani laktózu, a co si budeme povídat, bezlepkové náhražky chleba a pečiva nestojí za to. Ovšem spoustu tvrzení z knihy můžu sama na sobě potvrdit. Za mně super.

Kvítek84

Nevěřila bych, že jde napsat knihu o zdravé stravě tak vtipně a svěže! Autoři předkládají svůj způsob stravování tak vábivě, že máte hned chuť naskočit do změny stravovacích návyků. Udělat pápá cukru, obilovinám a dalším zánětlivým potravinám se s Dallasem a Melissou v zádech zdá jako výzva, co se dá zmáknout a co má smysl na cestě k lepšímu zdraví. Zeleninu jsem měla vždycky moc ráda a po přečtení knihy jimám ještě o něco raději :-) Klenot mezi mými knihami o jídle, ke kterému se budu rozhodně často vracet. Tak s chutí do toho!

HanaMalina

Na začátku knihy je obsáhlá teorie, která mě však ne vždy zcela přesvědčila. Zajímavý program stravování, který zkusilo hodně lidí a nejspíš jim to i zlepšilo zdraví. Pokud beru to, že v Americe se stravují vesměs z polotovarů, tak to pro ně mohla být pecka. Pro běžné lidi, kteří jí zdravě a dost se hýbou, tak je to spíš na zkoušku. Neříkám, že není dobré zkusit něco nového, možná to sama vyzkouším :-) Kdo tento způsob stravování vydrží do konce života tomu vzdávám hold :-) Jídlo má být požitkem a není dobré se takhle svazovat, žijeme pouze jednou :-)

JezinkaJ

Jídlo u mě na prvním místě vážně je. Jsem mlsná, nejsem líná a už vím, co je dobré.
V principu souhlasím se Salamandrinou. Základní pravdy, v knížce uváděné, platí, ALE osobně si myslím, že jde víc o dietu než o dlouhodobě udržitelný životní styl. A s dietou kamarádit fakt nemůžu. Pro mě jsou určitě lepší a udržitelnější principy než WHOLE30. :-) Byla jsem holt zvědavá, co je to zač. :-)
Recepty zde uvedené inspirativní jsou.
A kávy se nevzdám. :-) A rozdělení snídaně, oběď, večeře, neopustím. :-)
PS. (na mě je to trochu moc americký)

HonzaBohm
16.11.2019

Výborně zpracovaná knížky, která se nedá nazvat kuchařkou.
Je to naučně zajímavé čtení, kdy se dozvíte co je dobré ve smyslu jídla. Určitě bych to doporučil, spoustu nových věcí se člověk dozví a ve velkém ho knížka namotivuje jíst zdravěji.

salamandrina
18.09.2019

Zajímavá kniha a hodně věcí jsem se dozvěděla nově. Nicméně jako u všech podobných knih je nutné nad tím přemýšlet a hodnotit a ne jen slepě následovat. V některých věcech jsem se inspirovala, v některých ne. Nutno říct, že už nějakou dobu se snažím stravovat nízkosacharidově, takže pro mě spousta věcí nebyla novinkou. Myslím, že kniha je ideální pro ty lidi, kteří si stále myslím, cereální mussli tycinky jsou zdravý, že tmavá kaiserka je celozrnná nebo že když budu jíst hodně masa a vajec, takže umřu na vysoký cholesterol. Program Whole30 si možná zkusím později, momentálně jsem ale hodně omezila mléčné výrobky a dávám si hodně pozor, odkud kupuji maso.
Každopádně - kniha je čtivá, člověk se v ní dozví hodně nových věcí, jsou v ní fajn recepty a rady. Kdo se zajímá o výživu, tak doporučuji.