Michaela91 Michaela91 komentáře u knih

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Pěkná povídka, kterou jsem měla rychle přečtenou, ale asi jsem ji úplně nepochopila. Moc se mi líbily ilustrace.

08.01.2018 3 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Byla to pro mě spíše dobrodružná kniha než thriller. Až ten konec byl akční. Hodně detailně popsaná krajina to se mi líbilo, i když jsem si někdy přála aby se začalo už něco dít.

07.01.2018 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Knížky jsem se docela bála, protože to není úplně můj styl. Vadilo mi velké množství postav a taky některé odborné počítačové věci, kterým úplně nerozumím (ale to je čistě jen můj problém). Jinak se kniha četla docela rychle a děj ubíhal. Jsem ráda, že jsem knihu zvládla přečíst i díky vánočnímu volnu, ale vracet se k ní určitě nebudu.

02.01.2018 3 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Moc se mi do knihy nechtělo, protože jsem o ní moc neslyšela. Ale nakonec mě mile překvapila. Začátek byl pomalejší ale rozhodně ne nudný. Každý kousek byl vyplněný a na nudu nebyl čas. Konec se taky docela povedl nečekala jsem takové rozuzlení. Rozhodně jsem s ní byla spokojená.

30.12.2017 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Brad Parks

Kdyby měla kniha o sto stránek méně bylo by to super. Konc trošku moc akční ale jinak se četla docela dobře. Jen ty právnické věci mě moc nebavily.

30.12.2017 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Milá romantická oddechovka. Hltala jsem dějovou linku z minulosti. Ta přítomnost mě zase tak nenadchla. Přišla mi tam zbytečná a já ji chtěla přeskočit abych věděla jak to bude dál se Stelou a Danem. Prostě se mi ta část knihy líbila vic.

15.12.2017 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Velice povedená série. Musím přiznat, že se Kim stala mojí oblíbenou knižní hrdinkou. Autorka překonává i mou oblíbenou Lisu Jackson. Těším se až vyjde další díl, nutně ho potřebuju přečíst.

12.12.2017 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Něco se stalo ale co? Byla jsem tak zvědavá co, že jsem četla a snažila se nepřeskakovat stránky abych věděla jak to bylo. Autorka vše odkrývala postupně a držela mě ve střehu. Postav nebylo tolik jako v jiných jejích knihách takže také +. Zatím patří mezi nejlepší od Liane.

28.11.2017 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Vrah byl trošku moc agresivní a sprostý to jediné mě vadilo. Jinak bych řekla že je to taková průměrná detektivka. nestalo se tam nic, co by bylo ojedinělé a nové oproti jiným knihám.

20.11.2017 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Za mě velice povedené. Mě kniha pořád držela ve střehu a strašně nerada jsem ji odkládala. Nebylo tam nic navíc, kde by se čtenář nudil, vše do sebe pěkně zapadalo a děj neúprosně plynul rychleji a rychleji. Za mě velké doporučení.

06.11.2017 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Velmi napínavé. Od začátku mě kniha držela ve střehu aby mi nic neuniklo. Občas mi vadilo chování Hannah ale to je čistě můj problém. Jinak určitě pro milovníky tohoto žánru bych doporučila přečíst.

01.11.2017 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Milá oddechová knížka. Ale znovu ji asi číst nepotřebuji.

23.10.2017 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

No já nevím, dlouho jsem po přečtení přemýšlela jak tuhle knihu hodnotit. Rozhodně je za mě asi nejslabší co jsem od autorky četla. Čekala jsem spád. přišlo mi, že se kniha točí pořád kolem jedné věci a nic nového se neděje. Konec už jsem se nutila číst, protože nerada nechávám knihu nedočtenou. Ten byl na ,¨můj vkus hodně přeslazený.

12.10.2017 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice silný příběh nad kterým musíte ještě dlouho po dočtení přemýšlet. líbilo se mi rozdělení knihy. Určitě bych doporučila všem aby si ji přečetli.

04.10.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mě se kniha líbila, nenáročné čtení. Četla jsem po večerech a opravdu mě to bavilo.

26.09.2017 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

No já teda nevím, co si o této knížce mám myslet. Přečtená byla strašně rychle ale já jsem ji asi nepochopila, hlavně teda ten konec, ten jsem nechápala vůbec. Děj mi přišel strašně rychlý takový nepropracovaný jako by autorka chtěla rychle napsat nějakou povídku a vydat. Za mě teda nic moc a to jsem se na ni strašně těšila.

22.09.2017 2 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Asi zklamu spoustu čtenářů, kterým se tahle kniha líbila. Ale u mě bohužel úspěch neslavila. Já ji ani nedočetla. Přišla mi strašně zdlouhavá a nezáživná. Já jsem se do ní nedokázala začíst.

11.09.2017

Zpocená záda Zpocená záda Sára Saudková

Knihu jsem nedočetla. Dostala jsem se s vypětím všech sil přes stranu 100 ale nedovedla jsem si představit, že mě ještě čeká tolik stran. Nechytnul mě děj pro mě bohužel zklamání a nedočtená kniha.

11.09.2017 1 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Kniha se četla dobře to přiznávám. Ale já jsem nebrečela. Přišla mi strašně přeslazená. Stále se opakovali ty samé věty o polibcích. Ale nejvíc mi vadilo chování Runeho k rodičům (hlavně tátovi) a celkové si Poppy strašně přivlastňoval. Vím. že mnozí se mnou nebudou souhlasit ale mě to tak prostě připadlo.

11.09.2017 3 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Chris Bohjalian

Závěr ten měl alespoň trošku spád a nečekala jsem takový konec. Jinak byla kniha pro mě zdlouhavá a musela jsem se docela nutit do čtení. Rozhodně jsem čekala něco jiného. Čekala jsem napětí. Bohužel mě kniha docela nudila co se týče příběhu. Poznatky o náměsíčnosti se mi naopak líbily, protože jsem i já bývala jako dítě náměsíčná.

05.09.2017 3 z 5