Michaela91 Michaela91 komentáře u knih

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

No já nevím jak tuhle knihu hodnotit. Rozhodně to nebylo náročné čtení spíše oddechové. Ale zase jsem čekala trošku něco jiného. Více cestopisných věcí, více věcí ze života na Bali atd. Ten konec se mi moc nelíbil. Jak bylo již níže napsané opilecký sex před odjezdem.. zdá se mi trošku ubohý. Nejspíše se k této knize už vracet nebudu.

30.08.2017 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Mě se kniha líbila, byla velmi čtivá a přečetla jsem ji za dva dny. Jediné co mi vadilo bylo, že v kapitolách o Emmě nebyla vyznačena přímá řeč, za to hvězdička dolů. Jinak myslím, že je to povedená kniha, která udrží čtenáře ve střehu.

28.08.2017 4 z 5

Vtipné, čtivé, oddechové... žádná složitá literatura a děj

24.08.2017 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Dokonalost... I když opět nejsem cílová skupina. Od knihy jsem nic nečekala jen oddechové čtení a byla jsem mile překvapena. A ten konec... To si prostě musíte přečíst.

22.08.2017 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Rozhodně nejsem cílová skupina. na to už jsem trošku stará. Ale vzala jsem si knihu jako oddechovku na léto a musím přiznat že mě nezklamala. Četla se rychle díky krátkým kapitolám a děj krásně plynul. Rozhodně mě nezklamala.

21.08.2017 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Kniha se mi líbila, možná mohla být o kousek kratší ale i tak to bylo dobré čtení. Konec jsem rozhodně nečekala a ten mě překvapil.

14.08.2017 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Knížka je opravdu velmi čtivá. Na to jak je objemná děj utíká strašně rychle.

08.08.2017 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Styď se Michaelo! To jsem si řekla po dočtení. Myslela jsem, že je to národní poklad, že se knížka musí prostě všem líbit ale ono ne. Těžko se mi četla, musela jsem ji prokládat jinými knihami a přemáhat se ve čtení. Počítala jsem stránky do konce což se mi taky nestává. Strašně se za to stydím ale nebavilo mě to. tři hvězdy jen za to, že se bojím dát panu Nerudovi méně.

28.07.2017 3 z 5

Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Aleksandra Machowiak Mizielińska

Mě se atlas moc líbí. Neodolala jsem a taky jsem si ho pořídila a rozhodně nelituji. Je to spíše pro potěchu oka než ke vzdělávání podle mého názoru ale na kráse to nijak neubírá.

26.07.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mě se kniha líbila. Ze začátku se mi nedařilo začíst, ale pak se to rozjelo a vtáhlo mě to do děje. Myslela jsem si, že jsem vraha odhalila. Byla jsem blízko ale netrefila jsem se. Rozhodně si přečtu další díl, už na mě čeká v knihovně.

26.07.2017 4 z 5

Cesta časem - světové dějiny v obrazech Cesta časem - světové dějiny v obrazech Peter Goes

Mě kniha okouzlila. Líbí se mi velikost, ilustrace i text, který je určen pro malé ale i já jako dospělák se nad ní kochám. Stejně jako knížce "Mapy - atlas jaký svět neviděl" jsem neodolala ani této a zdobí mou knihovnu :-)

25.07.2017 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Asi jsme čekala od knihy trošku něco jiného. Nicméně mě určitě nezklamala a četla se velmi dobře. Čekala jsem příběh holky, který skončí velmi špatně. Kniha je vyprávěna z pohledu Maji většinou ze soudní síně. Prokládána vzpomínkami na událost. začátek jsem těžko chápala, protože jsem neznala všechny souvislosti, které se vysvětlili v průběhu děje. Ale jo určitě stojí za přečtení jen asi není určená pro každého.

23.07.2017 3 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena Pohádky Hanse Christiana Andersena Hans Christian Andersen

Milé čtení, některé pohádky jsou krásné. Jiné mě třeba nebavili a nezaujali. Ale každý si v knize vyberu nějakou oblíbenou.

23.07.2017 4 z 5

Krásný příběh a nádherné ilustrace. I když neodpovídám cílové skupině, jsem ráda, že mám tuto knihu ve své knihovně a určitě se k ní bude vracet.

12.07.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Tak z téhle knihy jsem trošku v rozpacích. Těšila jsem se až ji přečtu a nakonec jsem byla i malinko zklamaná. Děj a námět nebyl špatný. Ale kdyby se více řešila ta detektivní zápletka bylo by to na pět hvězdiček. Polovinu knihy se řešil život Nory a to mě nebavilo. Konec to dostal na tři hvězdy, ten byl dobrý.

10.07.2017 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Byla to jízda. Opět skvěle a čtivě napsané. Děj byl velice napínavý a já jsem se od knížky nedokázala odtrhnout. Doufám, že autorka bude takto pokračovat i nadále.

10.07.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak tato kniha mě dostala. Po přečtení jsem přemýšlela proč se tohle vše těm lidem, dělo, co vlastně udělali, že museli tolik trpět. Taky museli být strašně silní, protože takové hrůzy zvládnout nebylo určitě jednoduché. Myslím, že teď žijeme ve velkém pohodlí a máme se až moc dobře. Co se týče stylu psaní tak mi kniha sedla. Krátké kapitoly se četly velmi dobře a rychle. Konec byl moc rychlý, čekala jsem nějaký popis osvobození a návratu do života. ale i tak byla kniha skvělá.

26.06.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knížka nebyla špatná ale taky nebyla úplně nejlepší. Myslím, že hodně lidí ji koupí jen díky tomu, že autorka napsala Dívku ve vlaku. Námět podle mě nebyl vůbec špatný, jen bych upřednostnila více děje a akce. Vše se řešilo pořád dokola a zbytečně zdlouhavě, pořád jsem čekala na nějakou fakt bombu, která nepřišla. Vyprávění z pohledu více lidí mě nevadilo naopak si myslím, že to bylo zpestření knížky. Spokojenost ale nejsem tak unešená jak jsem si myslela že budu.

19.06.2017 3 z 5

Všechny důvody světa, proč běhám Všechny důvody světa, proč běhám The Oatmeal (p)

Přečteno za hodinku a už teď vím, že se k ní vrátím. Bavila mě, byla vtipná a nenáročná. Doslala jsem ji od přítele, do kterého jsem dna dny hučela ať mi ji koupí :D sám ji přečetl a líbila se. Nečekejte nic extra ale rozhodně pobaví. A třeba začnete i běhat já o tom taky přemýšlím protože mě straší Břuch :D

05.06.2017 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Tuto autorku mám ráda a na knihu jsem se těšila. Je pravda, že mě nezaujala jako její ostatní, kdy jsem četla s větší chutí a rychleji. Tato kniha se mi líbila, ale myslím, že kdyby měla o sto stran méně tak to neuškodí. Děj byl strašně zdlouhavý a nekonečně se vlekl. Minulost mě tentokrát nedostala tak moc jako u jiných knížek. Nicméně děj a prostředí, kde se odehrával byl krásný. Za mě spokojenost.

02.06.2017 4 z 5