Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl

Vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestu kolem světa... Spatříte gejzíry na Islandu, karavany v egyptské poušti a mayská města v Mexiku. V Anglii si zahrajete kriket, v Indii zacvičíte jógu a v Číně ochutnáte stoletá vejce. V Austrálii vás udiví ptakopysk, ve Finsku polární noc a na Madagaskaru obrovský baobab. Města, řeky i hory, zvířata a rostliny, významné osobnosti, historické události, symboly i národní jídla — přes čtyři tisíce obrázků vám představí, co je pro danou zemi typické. Obrázkové putování po dvaačtyřiceti zemích a šesti kontinentech na jednapadesáti dvoustranách s nádherně zdobenými okraji, které připomínají mapy dávných objevitelů a mořeplavců. Ilustrovaný atlas plný fascinujících detailů je oslavou rozmanitosti světa, od obrovských hor po malinké broučky — a všeho mezi tím. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297661/mapy-atlas-sveta-jaky-svet-jeste-ne-u2Q-297661.jpg 4.977
Mapy a atlasy, Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno:, Host

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata (2012)

Kniha Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl

namornice

I cestování prstem po mapě je zábava zvlášť s touhle boží, krásně ilustrovanou nádherou!

ZuK1

Moc povedená knížka, která svým obsahem a zpracováním zaujme děti i dospělé. Krásně ilustrovaná, úžasná grafická úprava, vůbec se nedivím, že se kniha stala světovým bestsellerem, byla přeložena do dvaceti tří jazyků a prodalo se přes dva a půl milionu výtisků.

lagina

Krasa :)

Greena

Krásně ilustrovaná kniha map, která vás vezme na cestu za poznáním jednotlivých zemí. Města, řeky, hory, zvířata, rostliny, lidé, významné osobnosti, historické události, symboly, národní jídla – celkem přes čtyři tisíce obrázků čtenářům a pozorovatelům představí, co je pro danou zemi typické. Poznají celkem 42 zemí a 6 kontinentů. Co si vaše oči z map zapamatují…

kuchkuch

Krásný atlas. Jako milovníka map mě zaujalo velkoformátové zpracování s bohatým kresleným obsahem, který je předurčen pro postupné objevování dle věku. Atlasem listuji s 3letým synem, kterého např. zatím zaujaly vlajky, jména místních a oblíbená jídla. V jediné mapě časem pronikne do přírodopisných znalostí, produkce průmyslu nebo místní kultury a skončí v hledání podivuhodností, nepřesností, či objevování polského pohledu, které nacházím já.

Calinda
20.06.2018

Překrásná knížka!!! Škoda, že už mi není devět. V žánru naučné literatury by to byla jedna z mých TOPek.

Yaromil
13.04.2018

Nejsou to vyloženě mapy, podle kterých byste chtěli někam jet, letět nebo snad plout. Věřte mi ale, že hezčí mapy jste ještě neviděli! A těch doprovodných informací!

Lodestar
11.03.2018

Nejhezčí mapy, jaké jsem kdy viděla. Pro děti, školáky i dospělé. A vyčtete z nich všechno důležité. Na knihu navazují velkoformátové mapy z nakladatelství Pikola, které vydalo speciální atlas jídla, zvířat i velkých světových měst ve velmi podobném stylu. Krása.

Autoři knihy

Aleksandra Machowiak Mizielińska