miasa01 miasa01 komentáře u knih

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Řekla bych, že pro skalní fanoušky Murakamiho bude tento příběh velice milým a příjemným počtením. Shledáme se tam se všemi prvky, pro které tohoto spisovatele čteme. Nemůžu si ale pomoct, ačkoli se počítám mezi věrné čtenáře, trochu mě tento příběh zklamal. Měla jsem z něho pocit určité neúplnosti a ačkoli jsem zvyklá na to, že Murakamiho ne vždy všechno vysvětlí a mnoho věcí nechá na čtenářově fantazii, tak tady mi přišlo, že se snad ztratil i autor sám. Tolik věcí nedokončených, slibných zápletek pohřbených i jedinou větou.. Proto 4 hvězdy

05.03.2020 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

1Q84 je poutavá a moc chytře napsaná knížka. Pan Murakami vás vtáhne do svého promyšleného a fantaskního světa tak jemně a nenásilně, že si toho nevšimnete, dokud v tom nejste po uši. A pak už jen to jediné, co vám zbývá, je celé to dílo obdivovat a žasnout nad jeho nápady a spletitými zápletkami.
Aomame a Tengo, dvě duše si tak blízké a přitom tak vzdálené a téma paralelních světů je už tak moc zajímavý nápad, no a když k tomu přidáte drobné epizodky ( nájemné zabíjení, kamarádka Aomame, Tengova milenka, jeho otec, Kočičí město...) a k tomu jedno velké významné plus za nápad Kukel ze vzduchu.. budete se bavit od začátku do konce.
Moc se těším na třetí díl.

04.03.2013 5 z 5

Knížka mě mírně zklamala. Podle recenzí a ohlasů na ní jsem čekala něco většího, zábavnějšího. Nad některými až absurdními pasážemi jsem se pousmála, ale bohužel, nepřišlo mi v ní nic strhujícího, nic od čeho bych se nemohla odtrhnout. Je to ale pohodové čtení, ideální podle mého třeba na cestování a do čekáren...

25.05.2014 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Než jsem dostala do rukou tuto knížku, už jsem, co se týče Stephena Kinga, urazila dlouhou cestu. V té době jsem si nemyslela, že by mě mohl ještě takovým způsobem zasáhnout. A ono terno!
Příběh možná není tolik originální jako u některých jeho jiných knížek, ale živý popis postav a tíživá atmosféra, která se na vás nalepí a nepustí, dokud ji celou nepřečtete, vše vynahrazují.
A opravdu jsem se u ní bála. Pamatuji si, že ke konci knížky mi skočil na gauč pes, a já jak byla "zažraná", tak jsem se tak strašně lekla, že jsem zařvala, knihu pustila a psa vyděsila :) Perfektní :)

14.02.2013 5 z 5

Bez hranic – Jak si vybudovat výjimečný život Bez hranic – Jak si vybudovat výjimečný život Jillian Michaels

Jillian Michaels zná většina lidí jako velmi populární trenérku, která měla v Americe i několik svých pořadů. Sama jí mám v oblibě, a proto, když tu byla vydána její kniha, jsem si jí musela rozhodně pořídit.
Líbí se mi autorčin humor a řada jejích zkušeností, které působí jako třešničky na dortu. Bohužel je to ale typická svépomocná kniha a ačkoli se tam vyskytuje několik opravdu originálních myšlenek, tak mě většina knížky nebavila, protože to, co je tam se dočtete v jakékoli jiné knize, jen opsané jinými slovy. Knížka je napsaná srozumitelně a lidsky, ale některé zdlouhavé pasáže mě nudily a rozhodně to není knížka, kterou si vemete jen tak.

12.02.2013 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ačkoli se mi zdá příběh povrchní, bez zápletky a postavy většinou nijaké, je to příjemné a odpočinkové čtení, které vás k sobě připoutá. Za mne lepší průměr.

12.02.2013 3 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Knížku jsem si koupila na základě celkem vysokého hodnocení tady a když jsem jí pak viděla vybalovat v knihkupectví, volba byla jasná.
Co na této knize oceňuji je to, že i když se jedná o scifi román, je to napsáno srozumitelně, bez zbytečně složitých popisů futuristických pojmů. Autorka velice dobře popsala budoucí svět a to velice zajímavě, kdy se hlavní hrdina dostane z vrcholu společenského žebříčku až na úplně dno. Příběh byl velice čtivý, ale snadno předvídatelný. Některé myšlenky byly ke škodě příběhu dost nedotažené. Mile mě ovšem překvapil závěr knihy s překvapivým koncem, a proto dávám 3*

15.09.2019 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Syrová romantika, svlečená z kůže bez klišé... je to příběh, který Vás nutí zamyslet se, a to nejen nad láskou...

17.04.2013 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Atlas mraků je bezesporu velmi chytře napsaná knížka. Struktura povídek je opravdu zajímavá, stejně tak jako příběhy samé (některé tedy méně, jiné více). Jako červená nit se skrze kapitoly vine téma nesmrtelnosti duše a kritika části společnosti. Čtení to ale náročné není a pokud se člověk dostane přes některé (aspoň pro mě) rozvleklé části, užije si to. Těším se, až se dostanu k filmové adaptaci :)

23.02.2013

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Tak a je dočteno. Pro mě velice poutavá a emocionálně zajímavá četba. Líbil se mi styl psaní a milé překvapení bylo v propojenosti a zajímavosti obou příběhů. Líbilo se mi propojení romanitky, humoru, filozofie i magična až místy s horovými prvky, prostě od každého trochu, jelikož takový je i život sám...
Těším se, až se ke knížce opět vrátím a nepochybuji, že v ní zase najdu něco nového.
Setkání s tvorbou pana Murakamiho to bylo první, ale rohodně ne poslední :)

19.02.2013 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Jedna z jeho nejlepších knížek. Líbí se mi, že i přes jednoduchost příběhu vás to vtáhne do děje a nepustí. Knihu jsem přečetla za necelé dva dny a náladu měla jak na houpačce podle toho, co se zrovna hlavímu hrdinovi dělo...

12.02.2013 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Při čtení knížky jsem byla nadšená. Příběh měl spád a i když se zápletka začínala víc a víc zamotávat, bylo to zajímavé. Například části o hypnóze jsem četla jedním dechem. Koncem knihy jsem už měla nepříjemný pocit. Ten konec znám! Já už tu knížku četla. Nikdy se mi nestalo, ze bych příběh hned ze začátku nepoznala, a tady jsem to zjistila až díky závěru. A došlo mi proč. Ačkoli se příběh dobře čte a některé části jsou opravdu zajímavé, není tam nic, co by ve mně zanechalo výraznější stopu. Nenašla jsem v ní pro sebe nic tak osobitého, originálního, aby ve mně zanechala jakoukoli stopu. Jako velké mínus hodnotím nedokončený příběh s Josefem.

24.06.2018 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Takže přečteno ... bylo zajímavé tuto sérii číst po Vyhlídce na věčnost. Spoustu věcí to objasnilo a strašně ráda jsem si zpětně přečetla o tom, co se stalo Karolíně, Tobiášovi a spol. Za mě 4 a půl hvězdičky, protože některé pasáže na mě byly trochu zdlouhavé.

13.09.2014 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Nezbytné věci byly první knížkou, kterou jsem od Stephena Kinga přečetla a díky ní jsem se do celého jeho díla zamilovala. Výborné zpracování, vynikajíci nápad. Líbí se mi propracování mezilidských vztahů a ponoření se do psychiky obětí. Jen ten konec byl na můj vkus takový nijaký. Knížka a celý příběh je krásně propracovaný, a pak se to zakončí tímto.. možná jsem čekala pompéznější konec, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.

12.02.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Říkala jsem si, co to, že má tato kniha tak vysoké hodnocení a ono jasně. Přečetli ho pouze lidé, kteří četli a líbila se jim jednička. A já se k nim musím přidat. Určitě o velkej kus lepší, než první díl. Autorka tam dokonce přidala i náznak děje a zápletky. Co se mi líbilo bylo rozvinutí romantičtějšího vztahu mezi Anou a Christianem. Příběh konečně pojmul více rovin. Co se mi nelíbilo bylo opětovné klouzání jen tak na povrchu příběhu ( třeba se to s trojkou zase o kus zlepší ).
A ( pozor SPOILER!!! ) mrzí mě to nerozvinutí děje s Christianovým zmizením a jeho téměř nulovým vysvětlením. Nevím, jestli si to autorka šetří na trojku, ale mohla z toho být napínavá mezikapitola. Ale ano, knížka se mi líbila a těším se na vydání třetího dílu :)

12.02.2013 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem kdy četla. Smála jsem se u ní, vztekala, byla napjatá a smutnila. To je přesně to, co od dobré knížky očekávám. Prostě vás chytne a nepustí, dokud ji nedočtete a repetem si znovu nepřečtete oblíbené pasáže pro pobavení a celistvé pochopení. Skvěle napsáno a představa Kulhánkova pekla mě ještě pár nocí po přečtení strašila.

12.02.2013 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Perfektně napsané ( u Kinga snad klasika.. ), ale pro mě nejmíň oblíbená knížka z jeho tvorby, co jsem četla..

12.02.2013 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Na této knize se mi líbí, že z vás prvoplánově nechce mačkat slzy od začátku do konce. Autor prostě popisuje život takový, jaký je. Takový život, který ty postavy prožívají, ať jsou to pasáže s černým humorem nebo o jejich ztrátách. A o to více vás ten příběh zasáhne. O to více se vám zažere pod kůži. Protože si vás ten příběh přitáhne a nepustí zpět.

15.05.2015 4 z 5

Grafické zpracování je moc hezké. Nejen přebal, ale i fotky, které dávají příběhu pocit autentičnosti. Jazyk je jednodušší, příběh lineární a snadno předvídatelný. Taková pohádka, která ovšem není dopracovaná do konce. Na přebalu je, že zaujme dospělé i teenagery. Pro druhé zmíněné si myslím, že ideální, pokud sháníte mírně hororové a mysteriózní knížky. Za mě ale s odřenýma ušima tři hvězdičky,

15.09.2014 3 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Pozor, obsahuje spoilery.

Pro mě je knížka slabším průměrem. Myšlenka dobrá, ale nějak se mi těžce nesly naprosto absurdní situace. Podle anotace ( a nevím proč jsem byla tak strašně naivní ), jsem první půlku tajně čekala na to, až se ten chlapík z ledu probudí a všem to tam ukáže. A ono ne. Týmu elitních a nejlíp vycvičených vojáků na světě dá na frak vědkyně s bývalým manželem stopařem. Prostě krása.
Tři hvězdy za to, že to bylo čtivé a za úžasný konec. Ten moje mínění na danou knížku trochu napravil.

06.06.2014 3 z 5