Melanka

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Už úvodní scéna knihy o putování žen pro sůl mě dostala. Po celou dobu čtení téhle knihy mi stále přicházelo na mysl, jak se tenkrát žilo (či spíše živořilo) v kraji havířů a jak se dnes žije nám. Jestlipak my nejsme rozmazlení a zpovykaní?
Klobouk dolů před autorkou a její prací. Skvěle zasazené příběhy do historických reálií.

28.10.2020

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Skvěle napsaná a velmi čtivá kniha. Prostředí malé nemocnice bavilo, uvěřitelné dialogy a vnitřní pochody hlavního hrdiny také. Nemohla jsem nevzpomenout na Formánka a jeho "smutné muže".

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Moc krásná kniha, která mě úplně pohltila a nedala se odložit. Líbí se mi autorčin styl psaní, žádnou její knihu jsem ještě nevynechala a nikdy jsem nebyla zklamaná.

18.04.2020

VrányVrányPetra Dvořáková

Přečteno za dvě hodiny, po které jsem měla pocit nespravedlnosti a zmaru. Od příběhu se nedalo odejít a ten konec! Uf...

27.08.2020

PočátekPočátekDan Brown

Čtivě napsané, zcela zapomenutelné.

09.09.2018

Velká samotaVelká samotaKristin Hannah

Nadšená jsem byla především z Aljašky. Před pár lety jsem tam strávila dovolenou a v září jsme se tam už potýkali se sněhem a ledem. Krajina, počasí i lidé jsou tam drsní, ale je to tam fakt nádhera. Trochu mě zklamal závěr, za mě by mohl být mnohem pesimističtější, a tím pravděpodobnější. Nicméně přečteno jedním dechem.

10.02.2020

Prostě na mě zapomněliProstě na mě zapomněliJiří Holub

Obdivuju, v jak útlé knížce dokázal autor popsat takový kus dějin. Krásné, strašidelné a smutné čtení.

13.02.2017

Ostrov EntryOstrov EntryPeter May

Skvělé čtení. A jako u Skály - zajímavý exteriér, úžasný popis počasí a přírody. Moc mě baví, když se v knize dozvím něco o reáliích a historii, hned mám chuť ta místa navštívit. Kupodivu to může být i v detektivce!

24.05.2016

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Skvělý román z Francie 2. světové války. Napínavý, drsný, čtivý. Člověk si uvědomí, jak se má dnes dobře a řeší samé prkotiny.

15.11.2017

Světelný klamSvětelný klamLouise Penny

Pokaždé si setkání s vesničkou Three Pines, jejími obyvateli a inspektorem Gamachem užívám. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

11.06.2018

Černé ovce a beránek božíČerné ovce a beránek božíJoanna Cannon

Vlídná, vtipná a chytrá knížka. Četla se jedním dechem. Skvěle vystavěný příběh o tom, že každý má ve skříni svého kostlivce.

11.11.2018

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Silná, drsná kniha o tom, že i při největších hrůzách se najdou čestní a odvážní lidé. Vzpomněla jsem si na knihu V plesových střevíčkách sibiřským sněhem - na vězněni na Sibiři vzpomíná žena z Lotyšska.
Nemám ani špetku pochopení pro zastánce komunismu!

20.04.2019

Ostré předmětyOstré předmětyGillian Flynn

Pěkně depresivní kniha. Všechny postavy z amerického maloměsta, včetně hlavní hrdinky byly něčím úchylné. Přesto se četlo dobře, i když chvílemi se člověk otřásal hnusem.

28.10.2019

Schindlerův seznamSchindlerův seznamThomas Michael Keneally

Opět jsem se díky čtenářské výzvě dostala ke knize, kterou bych asi jinak nečetla. Přece jsem viděla kdysi film. Ale to by byla škoda. Moc mě bavil styl, jakým byla kniha napsána - s jistým nadhledem a lehkostí, rozhodně to ale neubralo nic na síle příběhu.

10.11.2019

Hrdý BudžesHrdý BudžesIrena Dousková

Obdivuji, jak autorka dokázala zcela autenticky popsat bolševickou éru očima dítěte. Strašně smutné a přitom veselé čtení. Ráda se ke knize (i divadelnímu představení) vracím.

26.01.2013

Zapomenuté šatyZapomenuté šatyRiikka Pulkkinen

Silná přemýšlivá kniha plná emocí, které působí jen na vnímavého čtenáře.

10.02.2014

Dějiny světlaDějiny světlaJan Němec

Souhlasím, že ta druhá osoba dala knize šmrnc. Jako bych s Františkem neustále rozmlouvala. Čtivá, chytrá kniha, ve které se setkáte s největším z našich fotografů. Vřele doporučuji. A pak si prohlédnout jeho snímky...

30.04.2014

Pravda o případu Harryho QuebertaPravda o případu Harryho QuebertaJoël Dicker

Kniha se nedá dočíst. Tak plytce a ploše napsaný příběh jsem už dlouho nečetla. Nepravděpodobné dialogy, postavy, jejich jednání. Odkládám a vřele nedoporučuji.

07.02.2015odpad!

LevhartLevhartJo Nesbø

Překombinované, nepravděpodobné, nicméně čtivě napsané. Taky si říkáte, kde ten alkoholik a feťák Hole, který nic nejí a kouří jednu za druhou, v sobě bere tolik síly?

27.07.2015

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Styl psaní mi připoměl Hunger Games a kniha je asi taky určena pro teenagery. Většinu děje se čtenář dozví z vyprávění postav, které jsou velmi ploché a jejich emoce se často opakují. Na doporučení jsem přečetla, ale nikterak jsem nebyla zasažena.

19.08.2017

Saturnin se vracíSaturnin se vracíMiroslav Macek

Čekala jsem to horší. Knížka neurazila, ale ani nenadchla. Autor je příliš urputný a při tom jen klouže po povrchu. Pár hlášek pobavilo, ale v doslovu jsem zjistila, že byly opsány z jiného díla. Aspoň že to autor přiznal.

12.12.2017

HanaHanaAlena Mornštajnová

Silný příběh, skvěle postavený a napsaný. O knize budu ještě dlouho přemýšlet.

10.02.2018

Krásné tajemstvíKrásné tajemstvíLouise Penny

Trochu se mi stýskalo po Třech borovicích, ale jinak to zase byl zážitek. Jdu si pustit gregoriánský chorál.

30.01.2019

Temná zahradaTemná zahradaTana French

Kniha pro mě byla spíš zklamáním. Pomalý rozjezd a zdlouhavé popisy pocitů a nálad, které se často opakovaly. Seškrtat na polovinu - nejen že by mě kniha víc bavila, taky bych si nenamohla zápěstí od držení té tlusté bichle.

28.12.2019

SkálaSkálaPeter May

Po přečtení mám strašnou chuť vyrazit do Skotska. Tak zatím aspoň na fotkách. Skvěle vykreslená atmosféra příběhu, čtivě napsané, nedalo se od knihy odtrhnout.

08.05.2014

Třináct měsícůTřináct měsícůDavid Mitchell

Nikdy by mě nenapadlo, že mě tak chytne vyprávění třináctiletého kluka. Skvělá kniha, která mě utvrdila v názoru, že bych už nikdy nechtěla být dítětem. Maj to strašně těžký!

25.01.2015

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoruAréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoruSuzanne Collins

Je to fakt pro mladší ročníky. Poslouchala jsem audioknihu, ale od druhého dílu jsem se nudila. Takže ani nevím, jak to skončilo a je mi to jedno. Od jisté chvíle se tam všechno opakovalo - scény, pocity, nálady...

19.08.2015

Kosmonaut z ČechKosmonaut z ČechJaroslav Kalfař

Velmi milé překvapení. Netušila jsem, co od knihy čekat, ale bavila mě "sci-fi" část i vzpomínky českého kosmonauta. Dobře napsaná kniha.

08.01.2018

Geniální přítelkyněGeniální přítelkyněElena Ferrante

Působivě vykreslená atmosféra staré Itálie, krutost, zoufalství, ale i odhodlání, nenávist a přátelství, touhy a zklamání... Fakt dobrá kniha, těším se na pokračování.

01.02.2018

Bylo nás pětBylo nás pětKarel Poláček

Geniální! K textu se můžu vracet do nekonečna a vždycky se bavím. A taky trnu, když si uvědomím, v jaké době a životní situaci Poláček knihu napsal.

16.05.2018