Meginho Meginho komentáře u knih

Jóga podle čaker Jóga podle čaker Anodea Judith

Perfektní, velmi dobře systematicky postavená kniha, která se nedá číst jinak než na vaší jógové podložce. Strávila jsem s ní značnou část karantény. Začátečníci v ní najdou dokonalé navedení do pozic, pokročilejší najdou hlubší význam pozic anebo aspoň získají nadhled nad některými asánami. Jsem přesvědčená, že každý si v knize najde svůj "aha" afekt, který rozšíří obzory nejen o čakrovém systému, ale hlavně o vlastním těle.

20.04.2020 5 z 5

Zezačátku se kniha rozečítala hůř a tím, že normálně nečtu židovskou tématiku jsem to chtěla vzdát. Nicméně jsem ráda, že jsem to nevzdala, rozhodně román stojí za přečtení. Důvod, proč jsem po knížce sáhla je ten, že všichni víme kolik hrůzy Židé zažili za války, méně je ale známo, co se v přeživšími na území Německa stalo po tom. Autor na otázku odpovídá ve třech dějstvích na pozadí děje svých hlavních hrdinů. Odebrala jsem jednu hvězdičku za konec, který mi tam prostě nesednul.

09.02.2020 4 z 5

Startup za pakatel Startup za pakatel Chris Guillebeau

Začínalo to slibně, od druhé půlky už mi přišla kniha pouze motivační.
Nepochybně inspirující příběhy, ale asi jsem čekala víc, proto ubírám jednu hvězdičku.

09.11.2019 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Elena Ferrante sází všechno na atmosféru Neapole minulého století. Za mě příjemné vyprávění, ale až od druhé části, dospívání. První část o dětství mi přišla nezazivna a zdlouhava a celkově jsem měla dojem jako by ji snad napsal i někdo jiný.
Jsem celkově lehce zklamaná, nejspíš nebudu pokračovat ve čtení dalších dílů.

26.09.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Zase skvělá oddychovka! Mně ten Bryndza pořád baví! Nechtěla jsem přeskakovat mezi jednotlivými díly, ale ve finále to asi ničemu nevadí. Líbí se mi ta atmosféra detektivní kanceláře, vyšetřovací tým je celý sympatický, zápletka ale průměrná, proto dávám o hvězdičku méně. Uvidíme s čím přijde autor v dalším pokračování.

23.08.2019 4 z 5

Lahodně s Ellou Lahodně s Ellou Ella Woodward

Kupovala jsem si "Ellu" s tim, ze knizka vypada moc mile a muzu vyzkouset par receptu. Tenkrat jsem netusila, ze me tato povedena kucharka nauci varit, a dokonce tak, ze si vsichni pochutnaji. Kazde jidlo je predstaveno malym milym uvodem, hezkou fotkou, snadnym popiskem, seznamem surovin a par tipy na zaver. Priprava je opravdu snadna i pro varenim nepolibene, jidla jsou vynikajici a mohu jen potvrdit, ze se po nich citite skvele. Uz to neni jidlo, ale zaroven takova pozitivni energie :) Mohu jen doporucit ( i ne-veganum a ne-vegetarianum - sama vegan nejsem). Tesim se na dalsi dily, doufam, ze me nezklamou.

30.07.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Skvělá atmosféra, výborně napsáno.
Některé scény v závěru mi svou dramatičností lehce připomínaly styl psaní Dana Browna. (teď nechci říkat které kvůli spoilerům)
Postava Hirtmanna hezky zpracovaná, mohla dostat i víc prostoru, potenciál by tam byl.
Těším se na další díl se Servazem. Líbilo by se mi, kdyby se filmové podoby ujala nějaká evropská produkce, to by mohlo být skvělé!
Doporučuji!

23.07.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Doporucuji, Brnakum predevsim!
Krasne ctive napsano, autor se mohl rozepsat i vic.

29.03.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Skvělá a opravdu ještě lepší než Dívka v ledu, moc se těším na další díl!
...a taky jsem zvědavá, kdo se ujme zfilmování :)

17.10.2018 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Strašně jsem se na ni těšila, bohužel nechápu, proč se z této knihy stal bestseller, pro mě průměr.
Vadil mi americký pohled na všechno, hlavně na Itálii, ale třeba tato "americkost" vadí jen mě.
Pokud jsem se oprostila od národnosti autorky, našla jsem si v knížce i hezké pasáže a myšlenky, každopádně se už ale k autorce vracet nebudu.

26.08.2018 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Musím se přiznat, že jsem se nějak nemohla odhodlat ke čtení druhého dílu. Nakonec se mi druhý zdál lepší než ten první a ten třetí se mi líbil úplně nejvíc. Za mě velice milá trilogie pro starší děti.
Jen se trochu bojím podívat se na filmové zpracování, abych si nezkazila celkový dojem ze všech tří dílů. Celková myšlenka světa podivných od R. Riggse má ale myslím skvělý potenciál k dalšímu zpracování, nedivila bych se kdyby byl na spadnutí třeba i seriál :)

21.07.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nepamatuji si, že by mě některá kniha více citově rozhodila než tato.

12.02.2018 5 z 5

Musím přiznat, že jsem se ze začátku nemohla začíst, ale od druhé půlky jsem si knížku zamilovala. A jak už tady mnozí zmiňují, bez fotek by to v případě této knihy opravdu nebylo ono.

12.02.2018 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Mrzí mě, že se Atlas mraků nestal knihou roku 2012, rozhodně by si to zasloužil! Je to jedna z mála knih, ke kterým se ráda vracím.
Myslím, že každý si může najít v Atlasu svůj oblíbený příběh. I mě některé bavily víc a některé míň. Celku však musím dát 5 hvězd: za formu, milou filosofii, která proplétá všechny příběhy, za samotnou myšlenku sepsání. Doporučuji :)

13.03.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Ačkoliv se Inferno čte velice pěkně, přišlo mi strašně předvídatelné. Nevím, jestli jsem zaujatá, protože znám Dantovo Peklo a Florencii, nebo to tak prostě je. Scénář je podobný jak u předchozích knih s Robertem Langdonem, opět geniální společnice, opět maniak, který chce zničit nebo narušit stávájící svět. V některých pasážích se Brown tak strašně snaží o napětí až mi to přišlo úsměvné - na každé 10.straně někdo "zalapal po dechu". Pořád je to příjemné odpočinkové čtení, ale prostě jsem čekala víc.

20.02.2014 3 z 5

Florencie. Město umělců, velmožů, světců a tyranů. Florencie. Město umělců, velmožů, světců a tyranů. Vít Vlnas

Autoři se věnují v závěru knihy i městečku Fiesole, původně etruské metropoli, vzdálené asi 8 km od Florencie.

03.08.2012

Bronzové stíny Bronzové stíny Lindsey Davis

Druhý díl předčil ten první, jak zápletkou, tak pozadím děje.

05.04.2012 5 z 5

Nero. Císař a bůh. Nero. Císař a bůh. Philipp Vandenberg

Skvělá knížka, poutavě napsáno.

07.02.2012 5 z 5

Hadriánovy paměti Hadriánovy paměti Marguerite Yourcenar

Fiktivní životopis císaře Hadriána, ale velmi povedený. Pěkně zobrazený stav říše v 2. století n.l.

07.02.2012

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Zaujala mě natolik, že jsem si ji musela po přečtení přečíst znovu, v originále. I mně se líbila mnohem víc než Da Vinci kód. Chválím i filmové zpracování.

07.02.2012 5 z 5