Bronzové stíny

Bronzové stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5019/bmid_bronzove-stiny-Frx-5019.jpg 4 74 14

Marcus Didius Falco série

Řím v roce 71 po Kr. Na příkaz císaře Vespasiana Falco odstraní, nerad a s odporem, rozkládající se mrtvolu. Spiknutí proti císaři nebylo dosud plně potlačeno a Falco dostane pověření pátrat po spiklencích a vyjednávat s nimi. Někteří se uchýlili do svých luxusních vil v přepychových letoviscích nebo se sluní na výletních jachtách. Se svým nejlepším přítelem Petroniem a jeho rodinou se Falco vydá do půvabného Neapolského zálivu, naoko na prázdniny. Přitom mu jde nejednou o život nebo aspoň dostane pořádnou nakládačku. Pod Vesuvem se také znovu setká se svou nedosažitelnou láskou Helenou, senátorskou dcerou, a i tento vztah mu přináší další komplikace... Falconova práce neodpovídá přesně tomu, co si představovala jeho matka, když vstoupil do císařských služeb, ač přesvědčením republikán klidné, dobře placené zaměstnání v Paláci, spoustu čistých tóg... Bronzové stíny jsou po Ztraceném stříbru druhá kniha z falconovské série Lindsey Davisové.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , BB art

Shadows in Bronze , 1990

Domanovak
01.12.2023 2 z 5

Kniha mi připadala cca. 3delší než by bylo rozumné. Kdyby měla 1/3 stránek se stejným dějeme bylo by to na 5*, ještě tak polovina délky by byla super.

Barbara182
17.11.2020 3 z 5

Začátek knihy bez Heleny Justiny nebyl až tolik záživný, ale jakmile Falco vyrazil na dovolenou se svým přítelem Petroniem a jeho rodinou, začal děj zvolna nabírat spád :-) Sice je občas náročnější a trochu těžkopádné sledovat příběh přes clonu sarkasmu a neustálého zlehčování, ale i tak je vám jasné, že navzdory všem prohlášením má Falco laskavé srdce (viz alotrie s obětní kozou :-), a i když se to snaží všemožně tajit, je to vlastně takový antický "poslední skaut" :-)

LivB
29.04.2020 3 z 5

Začátek dost zdlouhavý, trvalo mi se začíst. Proloženo zajímavějšími částmi.

hanzmb
01.01.2020 3 z 5

Stejně jako 1. díl mi tahle kniha připadá jako 2 v jednom. Na jedné straně solidní historický román, plný dobových reálií a navíc okořeněný kriminální zápletkou. Detektivkou bych to přímo nenazval, od začátku jsou jasně rozdané karty. U mne tak 4,5 *. Do toho vstupuje bohužel popis vztahu Falca a Heleny. Dost zoufalý pokus o román pro ženy. Nebo je snad reálné, že se bude najednou drsňák a bývalý legionář Falco chovat jak zamilovaný vikomt?

ariel platto
27.11.2019 4 z 5

Tak tento díl byl o fous slabší než první a třetí. Zejména taky proto, že jsem se ztrácela ve jménech postav a míst. (Hodně jsem se ale nasmála, jak mu Helena při jedné situaci-nechci ptozrazovat- odpověděla, že si to zasloužil :-) )

braunerova
18.11.2016 5 z 5

Vynikající detektivky ze starověkého Říma. Je znát, že autorka má tuto dobu důkladně nastudovanou, nejde jen o reálné osoby a události, ale dobře popisuje i jak římané žili a co jedli. Poznáte svět chudinských čtvrtí, činžáky bez vody a kanalizace a římský proletariát. Detektiv Falco mi připomíná Phila Marlowa, ale je mnohem vtipnější.

kryspin66
23.11.2015 4 z 5

Docela slušná krimi. Falco je opravdu šikovný informátor (vyšetřovatel).

renefer
19.12.2014 4 z 5

Další díl se určitě vyrovná tomu prvnímu, Falcon coby informátor císaře vystopuje účastníky vzpoury proti Vespasiánovi a zachrání pro Řím dodávku obilí z Egypta.

ksander33
28.11.2013 3 z 5

Jednička byla lepšejší

ipa37
31.10.2013 4 z 5

Dobrá kniha, další díl si určitě přečtu.

cori
06.02.2013 4 z 5

Druhý díl série. Začíná 11 dní po událostech, kterými končil první díl. Velká pozornost je věnována vztahu Falcona s Helenou. Řeší, jestli by spolu navzdory společenskému rozdílu mohli žít. Vtipný je jejich prázdninový pobyt v Neapolském zálivu - v Herculaneu a Pompejích - 8 let před jejich zkázou. Falco mimo jiné pracuje i jako učitel hry na kitharu. Zábavné oddechové čtivo.

Marika Vanova
21.10.2012 4 z 5

Marcus Didius Falco, jako vždy přepracovaný informátor císaře Vespasiána pátrá, čmuchá, cestuje a jde po vrahovi. Někdy, se přiznám, jsem se v příběhu ztrácela a chtěla jsem to, co nejdříve dočíst.

Meginho
05.04.2012 5 z 5

Druhý díl předčil ten první, jak zápletkou, tak pozadím děje.

Jindřiška
19.03.2012 5 z 5

Moc hezky napsáno, velmi dobře se čte.

starověký Řím historické detektivky

Lindsey Davis