Bronzové stíny

Řím v roce 71 po Kr. Na příkaz císaře Vespasiana Falco odstraní, nerad a s odporem, rozkládající se mrtvolu. Spiknutí proti císaři nebylo dosud plně potlačeno a Falco dostane pověření pátrat po spiklencích a vyjednávat s nimi. Někteří se uchýlili do svých luxusních vil v přepychových letoviscích nebo se sluní na výletních jachtách. Se svým nejlepším přítelem Petroniem a jeho rodinou se Falco vydá do půvabného Neapolského zálivu, naoko na prázdniny. Přitom mu jde nejednou o život nebo aspoň dostane pořádnou nakládačku. Pod Vesuvem se také znovu setká se svou nedosažitelnou láskou Helenou, senátorskou dcerou, a i tento vztah mu přináší další komplikace... Falconova práce neodpovídá přesně tomu, co si představovala jeho matka, když vstoupil do císařských služeb, ač přesvědčením republikán klidné, dobře placené zaměstnání v Paláci, spoustu čistých tóg... Bronzové stíny jsou po Ztraceném stříbru druhá kniha z falconovské série Lindsey Davisové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5019/bronzove-stiny-5019.jpg 4.458

Marcus Didius Falco 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

Shadows in Bronze, 1990

Kniha Bronzové stíny

ariel platto
27. listopadu

Tak tento díl byl o fous slabší než první a třetí. Zejména taky proto, že jsem se ztrácela ve jménech postav a míst. (Hodně jsem se ale nasmála, jak mu Helena při jedné situaci-nechci ptozrazovat- odpověděla, že si to zasloužil :-) )

braunerova
18.11.2016

Vynikající detektivky ze starověkého Říma. Je znát, že autorka má tuto dobu důkladně nastudovanou, nejde jen o reálné osoby a události, ale dobře popisuje i jak římané žili a co jedli. Poznáte svět chudinských čtvrtí, činžáky bez vody a kanalizace a římský proletariát. Detektiv Falco mi připomíná Phila Marlowa, ale je mnohem vtipnější.

kryspin66
23.11.2015

Docela slušná krimi. Falco je opravdu šikovný informátor (vyšetřovatel).

renefer
19.12.2014

Další díl se určitě vyrovná tomu prvnímu, Falcon coby informátor císaře vystopuje účastníky vzpoury proti Vespasiánovi a zachrání pro Řím dodávku obilí z Egypta.

ksander33
28.11.2013

Jednička byla lepšejší

ipa37
31.10.2013

Dobrá kniha, další díl si určitě přečtu.

cori
06.02.2013

Druhý díl série. Začíná 11 dní po událostech, kterými končil první díl. Velká pozornost je věnována vztahu Falcona s Helenou. Řeší, jestli by spolu navzdory společenskému rozdílu mohli žít. Vtipný je jejich prázdninový pobyt v Neapolském zálivu - v Herculaneu a Pompejích - 8 let před jejich zkázou. Falco mimo jiné pracuje i jako učitel hry na kitharu. Zábavné oddechové čtivo.

Marika Vanova
21.10.2012

Marcus Didius Falco, jako vždy přepracovaný informátor císaře Vespasiána pátrá, čmuchá, cestuje a jde po vrahovi. Někdy, se přiznám, jsem se v příběhu ztrácela a chtěla jsem to, co nejdříve dočíst.