Lahodně s Ellou

Úžasné ingredience a skvělá jídla, která si oblíbíte vy i vaše tělo. Od luxusních dezertů až po rychlá a nenáročná jídla, lahodné tipy, pochoutky založené na syrové stravě a pestré zeleninové saláty – to vše naleznete v této knize. Ella totiž věří, že základem životosprávy mají být přírodní suroviny, které budou jako balzám pro vaše tělo. Pokrmy připravené podle jejích receptů jsou jednoduché a chutnají báječně. Kniha v sobě skrývá více než 100 receptů na jídla, která neobsahují cukr, lepek ani mléčné výrobky. Vaše chuťové buňky vám poděkují, vaše pleť bude jen zářit a vy se budete cítit zdraví a plní energie. Ella si sama dříve nedokázala představit život bez cukru. Ví tedy moc dobře, jak obtížné bývá změnit své stravovací návyky. Její blog DELICIOUSLY ELLA si proto nesmíte nechat ujít! Každý měsíc jej navštíví dva milióny čtenářů z celého světa. Inspiraci Ella čerpá ze svých vlastních zkušeností a poznatků, které jí pomohly uzdravit se jednoduše pomocí vhodné životosprávy. Je neuvěřitelné, kolik různých pokrmů lze vytvořit za použití velmi jednoduchých ingrediencí a jak snadné je nahradit vaše oblíbené pokrmy jejich zdravými variantami. Ze všeho nejvíce vám Ella chce ukázat, že tento způsob stravování vůbec není založen na odříkání či hladovění. Podstatné je osvojit si pozitivní a zdravý životní styl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249278/lahodne-s-ellou-MFI-249278.jpg 4.3103

Lahodne s Ellou 1.

Literatura světová, Literatura naučná, Kuchařky
Vydáno, Omega

Deliciously Ella

Kniha Lahodně s Ellou

Angelika92
18.10.2020

Čekala jsem od této knihy něco jako WOW. Ale až tak super to nebylo. Určitě autorka má s knihou úspěch i s recepty. Ale doporučila bych lepší překlad - pořád stejné fráze, opakované zvláštní spojení slov. Zatím jsem nic z toho nevařila, pár receptů chci rozhodně zkusit.

ochwey
28.01.2020

Ten překlad je naprosto tragický. TRA-GIC-KÝ. Já nevím, jestli to akorát hodili do google translatoru, nebo proč jsou ty věty tak strašně šroubované a proč je použitá naprosto nečeská větná skladba a hrozně divná slova (nebo teda normální slova, ale v naprosto divném kontextu, která se navíc pořád opakují, měla jsem u kapitol pocit, že čtu pořád to samé dokola, jen o jiné surovině). Knížka absolutně není přizpůsobená českým podmínkám, viz kapitola o pohance jako něčem nedostupném? Poznámky na konci knihy jsou už jen třešnička na dortu, to jsou snad stažené popisky zboží z eshopů nebo co.
Ať Ellu jen nehaním - recepty i příběhy jsou fajn, něco jsem vařila přímo podle knížky, ale protože jsem celkem zkušená kuchařka, spíš jsem to brala jako inspiraci a dotvořila jídlo podle svého, podle toho, co zrovna nabízel špajz a lednice, takže úplně nemůžu posoudit, do jaké míry jsou jídla chutná (to mi taky přijde jako wtf, když lidi něco uvaří podle kuchařky a stěžují si, že je to málo okořeněné - si to okořeňte podle chuti, ne asi, když vidím, že se mi vyvařuje voda, doliju a nedržím se dvou hrnků. co jsou v receptu atd.. - viz komentáře ke knížce třeba na goodreads).
Pro mě jsou recepty průměr, ale ten překlad, ten to fakt shodil.

Meginho
30.07.2019

Kupovala jsem si "Ellu" s tim, ze knizka vypada moc mile a muzu vyzkouset par receptu. Tenkrat jsem netusila, ze me tato povedena kucharka nauci varit, a dokonce tak, ze si vsichni pochutnaji. Kazde jidlo je predstaveno malym milym uvodem, hezkou fotkou, snadnym popiskem, seznamem surovin a par tipy na zaver. Priprava je opravdu snadna i pro varenim nepolibene, jidla jsou vynikajici a mohu jen potvrdit, ze se po nich citite skvele. Uz to neni jidlo, ale zaroven takova pozitivni energie :) Mohu jen doporucit ( i ne-veganum a ne-vegetarianum - sama vegan nejsem). Tesim se na dalsi dily, doufam, ze me nezklamou.

angloumene
09.07.2019

Nějak jsem si myslela, že celosvětová mánie ohledně Elly bude založená na skutečném umu. Po zakoupení kuchařky mám pocit, že jde hlavně o příběh. Jestli se necítíte dobře, nejste spokojení se svojí postavou a vůbec je něco špatně, určitě bude super, pokud vám Ella dokáže trochu ozdravit jídelníček. A vlastně vás hlavně namotivovat pozitivním přístupem a příkladem, že to jde. Já jsem si knihu pořídila spíš s touhou poznat nové recepty, naneštěstí jich kuchařka nenabízí mnoho. Pro někoho, kdo je trochu zkušenější s prací s luštěninami, ovocem a zeleninou se v knize opravdu mnoho nenajde. Pokud ale teprve začínáte přecházet na stravu, která neobsahuje tolik masa, Ella může být právě pro vás. Najdou se zde totiž na přípravu i čas nenáročné a jednoduché recepty. Postupy jsou jasné a ke každému pokrmu je také přiložena fotografie. Celkově knihu vnímám spíš než jako kuchařku jako příběh o cestě k lepšímu zdraví. Jestli dokáže někoho přesvědčit, aby se vydal cestou zdravé výživy, určitě si zaslouží své místo.

Anya636
06.03.2019

Skvělý start ke zdravé výživě. Trošku zklamání protože používané "koření", tamari a tahini, nezachrání všechno. Nicméně doporučuji všem, které výživa zajímá.

Kamiliana
21.02.2019

Wow, konečně zdravé recepty, u kterých nemusíte přemýšlet, z čeho je asi tak uděláte, čím co nahradíte a kdo by to doma vůbec jedl :-)

anntine
01.09.2018

Spousta užitečných a všestranných receptů, které lze pokaždé trochu přizpůsobit aktuální náladě a sezóně. Oceňuju hlavně autorčinu snahu, aby rostlinná strava neznamenala odebrání spousty potravin z jídelníčku, ale naopak byla velmi pestrá, hravá a chutná.

adorjas
30.01.2018

Mňa tie jej knižky proste bavia. Ella vás neláka do číro veganského sveta, tvrdí, že ak chcete k zelenine mäso, tak si ho dajte. Tvrdí, že kalórie pri jej jedlách nie je potrebné počítať, že ide o stravu, úžitok a vitamíny z nej. Recepty jednoduché, efektné. Milujem to, že pred každým receptom napíše o jedle pár slov, taký priam úvodník. Ak máte rady zeleninu, bude Vás táto kniha baviť.

P.s. Mám aj Ellinu druhú knihu "Lahodne s Ellou každý deň", a napriek kritike, nemám pocit, že by sa jedlá v týchto dvoch knihých nejako opakovali. Skôr sú to variácie so zeleninami a inými koreninami, čo určite ocenia amatérskejší kuchári.