Meginho Meginho komentáře u knih

Posilování stresem: Cesta k odolnosti Posilování stresem: Cesta k odolnosti Pavel Kolář

Název knihy může trošku mást potenciálního čtenáře. Kdyby se knížka jmenovala například "Cesta k odolnosti z pohledu lékaře", myslím, že by to bylo trefnější.
Labyrint pohybu se mi líbil a tento další titul p. doktora Koláře mě určitě nezklamal. Jen za tu nepovedenou vazbu by měl někdo dostat záhlavec, ta se opravdu nepovedla a kniha se rozpadá pod rukama.

15.04.2022 5 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Po přečtení celé tetralogie Pohřebiště zapomenutých knih je Půlnoční palác pro mě velké zklámání. Některé pasáže v knize jsou krásné a typicky "zafónovské", ale prostě to není ono. Žádná z postav mi nestačila "přirůst" srdci a několikrát jsem chtěla dočtení knihy vzdát.

18.03.2022 3 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Tohle jsem si užila! Nečekejte knihu, která se týká jen pohybového aparátu, rozhovor s panem doktorem Kolářem má větší přesah. Čte se velice hezky, i když nemáte lékařské vzdělání. Teorie se střídá s reálnými příklady z ordinace. Témata rozhovoru jsou povedeně seskládaná. Doporučuji!

09.01.2022 5 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Před napsáním tohoto komentáře jsem přemýšlela, jak závěr celé tetralogie zhodnotit. Jak jsem vlastně jako čtenářka spokojená, jak to celé dopadlo. No a pak jsem si uvědomila, že to v podstatě není ani zas tak důležité.

Po celou dobu jsem si užívala atmosféru Barcelony 20.století a hlavně skvělou společnost všech postav. S Fermínem bych chtěla jednou zajít na pivo!! Věřím, že každý si najde ten svůj oblíbený díl tetralogie, mým favoritem stále zůstává David Martín a jeho démonický stín.

P.S. Vsadím se, že někde v pozadí už probíhají "boje" o to, kdo se jako první ujme filmového zpracování. Úkol zfilmovat celou Zafónovu magii nebude snadné, ale obrovský filmový potenciál tu je :)

Děkuji za skvělý zážitek, maestro Zafóne. Chystám se na další Vaše knihy.

03.09.2021 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Celou sérii čtu postupně a po přečtení třetího dílu mám pocit, že Nebeský vězeň tvoří nezbytný pomyslný most, který spojuje předchozí dvě knihy a staví tak základ pro vyvrcholení celé série. Je tu méně té pověstné Zafónovy magie, ale i tak bych si netroufla dát méně jak pět hvězd. A navíc, kdy by nemiloval Fermínovy hlášky? :)

06.08.2021 5 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Magická, mystická, místy detektivní, místy až hororová. Za mě je tento druhý díl Zafonovy tetralogie povedenejsi než ten první. Všechno do sebe krásně zapadá. Epilog byl krásný. Běžím pro třetí díl.

25.07.2021 5 z 5

Deník jóga matky Deník jóga matky Šárka Vojáčková Konečná

Pustila jsem se do knížky bez jakéhokoliv očekávání a po přečtení musím říct, že je opravdu velmi povedená! Je skvělé, že české nakladatelství dává těmto knihám prostor.
... I když "těmto knihám" není úplně přesné, podobné knihy tu zatím nemáme. :) Doporučuji!

20.05.2021 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

První kapitoly jsem si nesmírně užívala Zafónův styl psaní, knihu s tak povedenými slovními obraty jsem dlouho nečetla. Druhá polovina knihy mě pak naplno vtáhla do děje.
Souhlasím, že autor vytvořil atmosféru, která je opravdu jedinečná. Doporučuji!

09.05.2021 5 z 5

Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Petra Burianová

Krásně a smysluplně zpracovaná kniha receptů v souladu s přírodou a moravskými tradicemi.
Recepty jsou tak dobře sepsané, že se vám kynuté těsto zadaří, i když se o to pokouší poprvé ( vlastní zkušenost ) :) Doporučuji!

16.04.2021 5 z 5

Vlad Vlad Carlos Fuentes

Jak by to vypadalo, kdyby Drácula žil v mexickém hlavním městě v moderní době? Nečekejte románový příběh, jen polemiku nad otázkou nesmrtelnosti. Malé a milé dílko na zamyšlenou.

24.03.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemná oddechovka, počet hlavních postav je tak akorát, abyste se v tom neztráceli.
Můžu zatím srovnat jen s "Prvokem" a ten mě bavil o něco víc. Přece jenom hlavní zápletka je tam tvořena originálním nápadem. Tady to trošku chybělo. Ale i tak pět z pěti :)

24.03.2021 5 z 5

Lahodně s Ellou a přáteli Lahodně s Ellou a přáteli Ella Woodward

Ačkoliv mám Ellu strašně ráda a o její úplně první kuchařce pěju básně, tak toto pokračování je pro mě velké zklamání. Osobně mám pocit, že chtěli knihu rychle vydat, a tak zplácali "random" recepty a lifestylové fotky do jednoho a hurá můžeme prodávat.
Dám příklad - bylinkové guacamole. Zrecyklovali základní recept a přihodili tam 3 bylinky. Nový tip na skvělé Ella jídlo na světě. Vážně?
Další věc, která mi vadila je také nepřehlednost a řazení receptů.
Bohužel, prodávám v bazaru. Nevyužiju ji.

11.03.2021 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Top oddechovka! Bavila jsem se a těším se, jaký je Patrik Hartl režisér :)

15.01.2021 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Po dočtení příběhu vás to emočně rozseká, ale jakmile to trošku odezní a utřete si slzy, uvědomíte si, jak krásný příběh to je a jak vás vlastně vnitřně posílil.
Krásně smutná kniha anebo spíš smutně krásná?
Doporučuju!

21.11.2020 5 z 5

Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému Anodea Judith

Strávila jsem s knihou přerušovaně 8 měsíců. Ona se najednou prostě přečíst nedá. Rozhodně bych jí nedoporučila někomu, kdo s jógou nebo tématem čaker teprve začíná. Narozdíl od jiných knih autorky je návodů na praktické cvičení méně a psychologii čaker uvádí spíš na zkušenostech se svými klienty. Je určitě hezky a logicky členěná, kdo má rád systematické knihy bude spokojen.
Já jsem se na konci knihy už cítila přehlcena informacemi a myslím si, že ubrat v knize některé informace by bylo spíš k užitku než na škodu. Proto o hvězdičku méně.

16.11.2020 4 z 5

Královna vaquerů Královna vaquerů William MacLeod Raine

Našla jsem ji v dědečkově knihovně. Je napsaná starou předválečnou češtinou, proto se čte trochu pomaleji než novodobé romány.
Takový trošku western na území Mexika. Prostředí amerických zlatokopů a velkých mexických statků na počátku 20.století, jedna velká romantická zápletka.

30.10.2020 2 z 5

Málokterá naučná kniha je napsaná tak dobře jako tato. Vydržte do konce.
A jestli nevydržíte, přečtěte si alespoň poslední dvě kapitoly, jsou totiž nejzajímavější. ;)

12.10.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělá! Stejně jako film. Jen knižní Mark je o něco vtipnější než ten filmový. Sorry Matte!
Pořád jsem musela přemýšlet nad tím, jak obrovsky silnou psychiku by skutečný Mark musel mít. Doporučuju, dávám pět hvězdiček a jedno srdíčko k tomu!

26.06.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc se mi líbilo, jak je kniha členěná a jak to všechno hezky zapadá do sebe bez toho, aniž byste se ztratily v tom, kdo je kdo. Román se čte opravdu moc hezky, ale myslím si, že je kniha trochu nadhodnocená.

15.06.2020 4 z 5

Velká kniha o čakrách - úplný návod k použití vašeho systému čaker Velká kniha o čakrách - úplný návod k použití vašeho systému čaker Anodea Judith

Skvělá kniha! Tvoří dokonalé "kombo" čakra jógy společně s knihou Jóga podle čaker od stejné autorky.
Díky závěrečným kapitolám získáte i skvělý nadhled na čakry ze společenského nebo vývojového hlediska. A udělat si můžete i krátký zjednodušený test na to, kterou čakru máte silnější a kterou je třeba posílit. Doporučuju!

08.06.2020 5 z 5