Posilování stresem – cesta k odolnosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

O stresu se hovoří zejména jako o umělé, lidstvem vyrobené zátěži. Člověk se musel naučit porozumět a vzdorovat rozmanitým stresovým vlivům od počátku své existence. Tělesná zátěž, zima střídaná horkem, nedostatek jídla a tekutin, bakterie, viry, nedostatek spánku či bolest zasahovaly do našich životů od nepaměti. V dnešní době vnímáme stres především jako významnou příčinu vzniku řady tělesných a duševních onemocnění, a chápeme jej jako nebezpečný. Pavel Kolář, celosvětově uznávaný fyzioterapeut a odborník na celostní medicínu, ve své knize Posilování stresem – Cesta k odolnosti mimo jiné rozebírá opačnou úlohu stresových vlivů, a to zejména z hlediska zvýšení odolnosti našeho organismu. Naše tělo a duše v sobě skrývá obrovský potenciál udělat nás nejen silně odolnými, ale také šťastnými. Využijme ho a vezměme odpovědnost za své zdraví a kvalitu svého života do vlastních rukou!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473074/big_posilovani-stresem-cesta-k-odolnost-zb5-473074.png 4.2122
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Posilování stresem – cesta k odolnosti

honys
25. května

Moc bych si přál aby poznatky, které se prof. Kolářovi povedlo do této knížky vtělit, navíc velmi čtivou formou s mnoha trefnými příklady, měl každý občan naší země. Vím, že je to utopie, ani povinná četba této úžasné knihy by to nezměnila, ale žilo by se nám tady mnohem lépe. Společnost by byla zdravější a to nejenom fyzicky ale především duševně. Díky pane profesore.

lištička123
24. března

Pro mě celkem odborná knížka, ale rozhodně stojí za přečtení.


Christeene
25. února

Dost odborna kniha - bohuzel strasne nezazivne napsane. Ocekavala jsem neco jako Labyrint pohybu, ale to jsem nedostala. Musela jsem se hodne premahat k docteni a docetla jsem ji vlastne jen proto, ze nenechavam nedoctene knihy. Skoda.

jordys
23. ledna

Více se mi líbil Labyrint pohybu a to i formou zpracování.
Pan profesor Kolář je kapacitou nejen ve svém oboru. To se snaží prodat i v téhle knize, ale zdá se mi, že až příliš. Mnoho kapitol a poznatků. Každý sice docílí několikrát aha efektu, ale tolik informací si s knihy neodnese.
Shrnul bych to tak, že bychom se měli optimálně vystavovat stresorům. Ani moc, ani málo, ale optimálně a v dnešní společnosti je to spíše málo.

Snapeova
21.11.2022

Název knihy je trochu zavádějící. Člověk očekává, že se autor podělí aspoň o nějaké své zkušenosti jak sám sebe posílit stresem. Jak s tím pracovat, abychom to lépe zvládali, když už musíme stres zažívat.

O praktických radách a návodech tato kniha není. Spíše vysvětluje jak funguje stres v těle člověka a jak je vše se vším provázané. Pak už si z toho každý musí vzít, co potřebuje. Já se o tato témata celkem zajímám a i přesto, že to bylo místy celkem odborné, bylo to psáno poutavě a povětšinou srozumitelně. Kniha se četla pomaleji než jsem čekala, ale bavila mne a zajímala.

bazyk21
08.10.2022

Skvělá a komplexní kniha o celostní medicíně, donutí člověka přemýšlet v souvislostech, že když tě něco bolí, může to souviset s něčím úplně jiným ;o))

radekk33
28.07.2022

První třetina knihy je pro lajka opravdu hodně náročná a těžko pochopitelná. Měl jsem chuť přestat číst. Když se tím ale člověk prokouše, zjistí, že by to byla obrovská chyba. Kniha otevírá nesmírné množství zajímavých témat. Líbí se mi, že to není žádný ideální návod na život, ale každý si s nabytými informacemi musí poradit sám. Odborné informace korespondují s nejnovějšími zprávami od jiných špiček v oboru, co jsem četl. Pan profesor má neskutečný záběr. Člověk si jen říká, jaká je šance, aby se dostal, v případě problému, do rukou takového odborníka:(? Jinak se šílenou vazbou musím jenom souhlasit!

Martica
18.06.2022

Nepřečetla jsem si předem anotaci, a tak jsem podle názvu očekávala nějaký návod, jak se v dnešní době z běžného každodenního stresu nezbláznit, ale jak se z něj naopak zocelit. Dostalo se mi něčeho úplně jiného, než jsem čekala, ale přesto jsem z knihy úplně nadšená. Rozšířila jsem si obzory a získala jsem obrovskou spoustu informací (pro začátek třeba hned to, co to ten stres vlastně je), které mi jsou k užitku. Docela mě to i nakoplo k nějakým aspoň menším změnám v životním stylu. Pavel Kolář umí každý daný problém vysvětlit tak logicky, že nám nezbývá prostor na výmluvy.

1