Nebeský vězeň přehled

Nebeský vězeň https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391172/bmid_nebesky-vezen-ihr-391172.jpg 4 355 355

Barcelona, 1957. Daniel Sempere a jeho přítel Fermín, hrdinové románu Stín větru, se vracejí, aby čelili největší osudové výzvě. Právě když se zdá, že život rodiny Sempereových nabírá poklidný směr, navštíví jejich knihkupectví neznámý muž, jenž svým znepokojivým chováním předznamená odhalení tajemství ukrývaného dvě desetiletí v temné paměti města. Dozvědět se pravdu znamená pro Daniela vypořádat se s vlastním nejniternějším přízrakem. V Nebeském vězni, mistrovském románu plném intrik a emocí, se opět dokonale prolínají dějové linky předchozích knih, Stínu větru a Andělské hry: okouzlení literaturou a záhady, jež skrývá pohřebiště zapomenutých knih.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kalibr

El prisionero del cielo , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebeský vězeň. Přihlašte se a napište ho.

ma71
17.02.2024 3 z 5

Bohužel mnohem slabší než předchozí díl. Zatím nemám chuť pustit se do Labyrintu duchů, snad později.

Nifredil
09.11.2023 3 z 5

Dočetla jsem, ale další díly už číst nebudu. Zase mystická atmosféra, nedává to pro mě ale vůbec smysl v nějakém kontextu ostatních románů. Měla jsem z něj dojem vytrženosti, odkazuje to na něco, ale pro mě se to prostě nespojilo, děj nezajímavý a jsou v něm i nelogičnosti, nejpsíš na úkor tajemna a mystické atmosféry. Ta sama to ale nevytrhne, na Stín větru to prostě nemá. Uznávám, že postava Fermína je skvělá, ta mě bavila velmi a díky ní dávám nakonec i 3 hvězdy.

Radimka
07.08.2023 5 z 5

Každý díl zapadá svým kouskem do skládačky. Tenhle mě možná bavil nejmíň. Ale nejmíň tady neznamená nejmíň. Je to famózní příběh s osobitý kouzlem.

Vyšlo poslední dílo skvělého španělského autora

16.01.2023

Knižní novinky (14. - 21. 2.)

13.02.2013

Kniha Nebeský vězeň v seznamech