Půlnoční palác přehled

Půlnoční palác
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200862/bmid_pulnocni-palac-5rh-200862.jpg 4 117 117

Mlha série

< 2. díl >

Hned po svém narození dvojčata Ben a Sheere málem padla za oběť nájemnému vrahovi. Pro své vlastní bezpečí proto vyrůstají každý zvlášť. Ovšem v roce 1932, kdy je jim oběma šestnáct let, vše začne nanovo a hrozí jim neskutečné nebezpečí. Při pátrání po pravdě se dvojčata dostávají čím dál hlouběji do temného kalkatského podsvětí a mají proti sobě soupeře, jenž se zdá být pouhou iluzí, který přesahuje možnosti veškerého chápání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

El palacio de la medianoche , 1994


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Půlnoční palác. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (31)

Nifredil
09.11.2023 3 z 5

Vyloženě četba pro náctileté. Druhý díl série mlha a v daném žánru nic překvapivého, spíše jde vidět až jakýsi vzorec psaní autora. Dvojice, která utíká, záhada a tajemná atmosféra, nakonec vše vlastně dobře dopadne, i když nejprve vše působí až horově. Na autora Stínu větru bych měla trochu vyšší nároky.

Meginho
18.03.2022 3 z 5

Po přečtení celé tetralogie Pohřebiště zapomenutých knih je Půlnoční palác pro mě velké zklámání. Některé pasáže v knize jsou krásné a typicky "zafónovské", ale prostě to není ono. Žádná z postav mi nestačila "přirůst" srdci a několikrát jsem chtěla dočtení knihy vzdát.


Bája89
29.10.2020 3 z 5

Půlnoční palác byl opět překvapením. A musím přiznat, že velmi příjemným. Výlet do Kalkaty přinesl čtenářům nový, i když chvílemi předvídatelný příběh, který měl jeden velký zvrat, který jsem nečekala. Asi jsem měla dávat větší pozor. Přesto mě tahle knížka hodně bavila, i to její zběsilé tempo, kdy jsem měla jeden okamžik strach, že Ian nestihne svou loď do Anglie. Zafón byl mistrem mystických příběhů se zlomenými a pokřivenými padouchy. Ke štěstí už mi chybí jen nesehnatelná Marina a mám celou jeho sérii pro mládež přečtenou.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Půlnoční palác v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených157x
ve Čtenářské výzvě12x
v Doporučených8x
v Knihotéce132x
v Chystám se číst44x
v Chci si koupit14x
v dalších seznamech3x