Cesta z těsta - České pečení pro celý rok

Cesta z těsta - České pečení pro celý rok https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452331/cesta-z-testaL3P831-C4M-.jpg 5 65 19

České tradice a jídla s nimi spojená jsou bezednou studnicí inspirace. Své o tom ví i historicky první vítězka televizní soutěže amatérských pekařů Petra Burianová, pro niž jsou lokální suroviny a sezónnost základem veškerého kuchařského umu. Nahlédněte do její kuchyně a nechte se zlákat jedinečnými recepty vycházejícími z přirozeného koloběhu české přírody! Jednotlivé kapitoly kopírují střídání ročních období a doplňují je ukázky tradičních řemesel. Chutně, česky, tradičně. Kuchařka sezónních receptů od vítězky populární pekařské soutěže.... celý text

Nuny
25.12.2023 5 z 5

Je to absolutní čistota a návrat k našim předkům. Je určena především pro ty čtenáře, kteří to mají stejně. Ostatní v tom budou hledat jen pochyby.
Recepty jsou původní, podle našich babiček a to prostě zbožňuju.
Hned musím vyzkoušet několik koláčů a potěšit mé milované, tak jako Petra potěšila mě.

Noisette73
25.10.2022 5 z 5

Nádherná kuchařka, já zbožnuji pečení a mou největší stálicí jsou pusinky a ořechové zákusky, případně v létě ovocné koláče, takový zlatý čas jsou pro mě Vánoce, pečení cukroví je pro mě posvátný rituál, který ty naše Vánoce dělá tak krásnými.
Z této knihy dýchá pokora k těstu a úcta k té magii co se nám děje pod rukama a nazývá se pečení. Obrovské doporučení, jedna z nej kuchařek. :)

Doubravka1975
05.10.2022 5 z 5

Nádherná, krásně zpracovaná kuchařka od první vítězky pořadu Peče celá země, který jsem sledovala v televizi. Úplně z ní dýchá klid a pohoda. Moc se mi líbí originální rozdělení kuchařky na roční období a s tím spojené tradiční recepty, svátky a tradice " Dědictví otců zachovej nám, Pane"

Pavla-Adina
14.01.2022 3 z 5

Milá kniha, oddechovka, poučný styl života.

haannyys
26.11.2021 4 z 5

Tohle je tak milá kniha. Velmi se mi líbí zpracování, krásné fotografie. U kuchařek oceňuji, když jsou suroviny napočítány tak, že využiju buď celé balení nebo jsou minimální zbytky, což tady není (např. Je třeba koupit dvě smetany, přičemž z druhé využiju jen malý podíl), takže jedna subjektivní hvězdička dolů, ale na celkové kvalitě knihy to ubírá jen málo.

Jeninas
14.11.2021 5 z 5

Páni, tahle kuchařka překypuje láskou! Recepty čerpají z tradic, takže nejsou náročné na suroviny. Skvělé je i doplňkové čtení o osobních vazbách autorky a o folklóru. Atmosféru dovršují krásné fotografie. Knihu jsem koupila mamce k Vánocům, určitě bude stejně nadšená jako já.

Ess.
07.11.2021 5 z 5

Pořad Peče celá země jsem měla jako takovou příjemnou oddechovku, ke které jsem si vždycky upekla něco dobrého a nechala se unášet na sladké vlně nádherných dortů, bábovek, koláčů a dalších dobrot. Možná to nebyl vrchol televizní zábavy, ale mě to bavilo moc a paní Petře jsem výhru hodně přála. I přesto by mě nenapadlo si tuto kuchařku koupit, takže o to překvapenější a vděčnější jsem byla, když jsem ji dostala jako dárek. Zkoušela jsem už několik receptů, všechny se povedly a zatím všechny vyzkoušené jsem zařadila do pravidelného repertoáru.

Hodně se mi líbí i celkový koncept téhle kuchařky, autorčin způsob života, její znalosti, fotografie, jasné a jednoduché podání receptů i jejich struktura. Kromě toho, co tady již bylo řečeno, bych vyzdvihla absenci exotických, těžko dostupných surovin, které při pečení využijete jednou a pak nevíte, co s nimi. Z kuchařky sálá láska k pečení, kvalita a jakási skromná lidovost. Za mě obrovský palec nahoru:-)

Knižní střípky
03.10.2021 5 z 5

Paní Petra je velkou milovnicí folklóru a našich národních tradic, a to je něco, co já miluji rovněž. Její kuchařka je něco více než pouze sborník receptů. Z této knihy je cítit z každé stránky láska k naší zemi, k darům, které nám dává. Autorka nás spolu se svými recepty provede celým kalendářním rokem. Recepty jsou to, jak se říká - staré, dobré a poctivé, mnohé z nich se dědí z generace na generaci, troufám si říci, že nešlápnete vedle ani s jedním z nich. Kniha je krásně graficky zpracovaná, nad fotografiemi se vám budou sbíhat sliny. Na poli kuchařek u mě patří ke špičce a jsem moc ráda, že ji mám. Bude mít čestné místo na mé kuchařské poličce.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Vestička
12.09.2021

U sádlových pracek chybí v receptu mouka!!! Vánoce jsou za dveřmi tak pozor na to... Jinak vyhodítetĕsto a čas jako já loni... Recepty na dorty mi příjdou velice náročné. Zbytečnĕ.

medialstar
27.08.2021 5 z 5

Lahodí oku i žaludku.. Stačí jen listovat a relaxovat u krásných fotek.

alnahu
23.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha od milovnice lidových tradic, folklóru a hlavně domácího pečení -mě nadchla. Zajímavé je ,jak kniha rozdělena -podle částí roku a doprovodila je ukázkami řemesel-šikovných rukou.
V knize najdeme okolo 80 receptů -které má autorka nejraději.
Na jaře nás uvítá receptem na Smažené květinky,ale i receptem na Grahamovou veku ,dalším na sladké Makovky, Drobenkovým rybízovým koláčem, zajímavým receptem na Jarní dort-zdobený květy na jaře nesmí chybět tradiční Beránek,Jidáše a Mazanec.
V létě si můžeme podle knihy napéct různé ovocné koláče,domácí Housky,posvícenské koláče .
Na podzim nás čekají recepty na Švestkové rozpeky,Kefírovou buchtu,Makovec,Moravské koláče,Martinské rohlíčky a i recept na Švestková povidla.
V zimě nás čekají recepty na Závin,Medové pečení,koláč Štědrovník,ale i na Vánočku a několik receptů na cukroví ale i na Vaječný likér.
V knize najdete spoustu dalších dobrých receptů-vybrala jsem jen několik pro inspiraci.

Meginho
16.04.2021 5 z 5

Krásně a smysluplně zpracovaná kniha receptů v souladu s přírodou a moravskými tradicemi.
Recepty jsou tak dobře sepsané, že se vám kynuté těsto zadaří, i když se o to pokouší poprvé ( vlastní zkušenost ) :) Doporučuji!

attila1
25.03.2021 5 z 5

Skvělá kuchařka skvělé ženy.

Janpa
03.03.2021 5 z 5

Nádherná kuchařka. Moc se mi líbí členění na roční období, díky kterému snadněji najdu recept, který se dá v určitou dobu připravit. Kniha je doplněna komentáři od samotné autorky, které obyčejnou kuchařu dokáží oživit, čemuž napomáhají i nádherné fotografie.

hvozdik
13.02.2021 5 z 5

Och, krása. Věřím jí každý recept, že je lety ozkoušený, opravdový. Z množství knih o pečení, které jsou u nás k mání, je tahle opravdu jedna z nej. Listujete a říkáte si, tohle zkusím, tohle taky, taky a taky, což se u ostatních kuchařek z důvodů např. nedostupých surovin nebo náročných postupů, ne vždy stává. Jo a taky si teda říkám, kdy to tahle žena všechno stíhá. Jinak dobré fotky, skvěle vysvětlené recepty. Velmi doporučuji.

Kopretina_aku
02.02.2021 5 z 5

Krásně zpracovaná kniha plná tradic a folklóru. Inspirativní recepty. Tematicky rozdělené na roční období.

JáraTym
09.01.2021 5 z 5

Tak, u této knihy můžu s klidem říct, že je to nejlepší cukrářská knížka, jakou jsem za poslední tři roky držel v ruce. Fotky dech beroucí a skvostné recepty, propracované články a ukázky lidových tradic a řemesel. Opravdu velmi inspirativní, originální a nápaditá kniha, kterou nutně musíte mít doma. Už jsme za těch pár dní od vánoc vyzkoušeli mnohé, a po pár pečících večerech mi bylo jasné, že je to opravdu špička a vše můžu jen doporučit.

susannn
24.12.2020 5 z 5

Moc se mi líbí. Skvělé recepty.

Ehwaz
29.11.2020 5 z 5

Stejně krásná, stejně skromná a přitom tak bohatá... úžasná kniha úžasné ženy. Nečekejte exotiku, módní výstřelky ani komplikované postupy. Zkrátka rodinná česká klasika...

kuchařky vaření pečení česká kuchyně

Petra Burianová
česká, 1977