Startup za pakatel

Doba je nelehká a vaše finanční situace se "sama od sebe" nezlepší. Na každém z nás leží tíha rozhodnutí, co se svým životem a co se svou obživou. Chris Guillebeau ve své knize s (velmi pracovně přeloženým) názvem "Startup za pakatel – Objevte způsob, jak pracovat na sebe a živit se tím, co vás baví" přináší čerstvý pohled na to, jak se dnes postavit na vlastní nohy. Na knize je úžasné, že se týká prostě každého z nás. Autor ukazuje, že s trochou vůle a entuziazmu je téměř každý dospělý člověk schopen tvořit svůj vlastní malý byznys, jehož smysl pak je nejen v příjmu, ale i v radosti, kterou přináší. Chris vyhledal a vyslechl 1500 podnikatelů od ročního příjmu 1 milion korun nahoru, kteří však začínali s pár tisícovkami v kapse. Z nich vybral padesátku nejzajímavější příběhů a hledal v nich společné rysy. Zjistil fascinující skutečnosti o tom, jak s poměrně malými prostředky (v mnoha případech konkrétně s jednou stodolarovkou) lidé nakonec proměnili svou vášeň, potřebu či koníček v úspěšný, smysluplný a zábavný byznys. Kniha je doplněna o české příběhy úspěšných firem napsané Filipem Dřímalkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178044/startup-za-pakatel.jpg 4.149

Kniha Startup za pakatel

tomas3272
01.04.2020

Velice čtivé a motivující, lituji jediné věci, že nemám páru v čem bych podnikal. :)

Jakubac
27.12.2019

Určitě by si měl přečíst každý, kdo začíná stavět nějaký startup či firmu.

Meginho
09.11.2019

Začínalo to slibně, od druhé půlky už mi přišla kniha pouze motivační.
Nepochybně inspirující příběhy, ale asi jsem čekala víc, proto ubírám jednu hvězdičku.

antonin0999
22.08.2018

Tato kniha bohužel nenabízí moc víc než jen otevření mysli skrz obsažené příběhy. Plusem je, jak už to u nakladatelství Jan Melvil bývá, částečná česká lokalizace v závěru knihy.

Zájemcům o start-upy bych o něco více doporučil knihu Čtyřhodinový pracovní týden, neboť rozvíjí a motivuje mysl o něco více. Obsahuje více příkladů a nástrojů.

koniklecka
23.02.2017

Tahle kniha mě inspirovala k celé hromadě nápadů. Doporučuji těm, co zatím jen koketují s myšlenou, že začnou pracovat sami na sebe nebo chtějí vytvořit něco, co bude mít smysl. Určitě jsem jí nečetla naposledy, je to spíše takový návod, který je třeba mít neustále u sebe.

yank3e
15.08.2016

Ze začátku působí jako průměrná knížka plná motivačních příběhů, ale ve druhé části je nabitá praktickými tipy, které můžete aplikovat nejen při startupu, ale i do již existujícího podnikání.

Lostindream
27.03.2016

Výborná kniha se spoustou motivačních příběhů, které vás nakopnou něco dělat.

Teron
16.11.2015

Nejde tolik proti proudu jako jiné knihy o osobním rozvoji, a není to jen hurá svazek o chvále dobrého nápadu a odhodlání. Je to kompletní příručka mikropodnikání, u které je potřeba tužka a papír na poznámky a ochota věnovat čtení opravdu pozornost.