Meg1 Meg1 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Smutný, bolestivý, silný, poučný, napínavý, melancholický.To všechno jsou slova která mě k tomuto příběhu napadají.Pri čtení jsem prožila širokou paletu emocí. Rozhodně to není obyčejný román a už vůbec ne jen pro ženy. Přečíst tuto knihu byl pro mě zážitek na dlouho a pravděpodobně bude jednou z knih, kterou si budu pamatovat celý život.

17.09.2023 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Pro všechny Knihomoly by to měla být povinná četba a nejen pro ně, ale i pro jejich okolí, aby konečně pochopilo, že knihomolové knihy nečtou, oni jimi žijí!
Je to nejmilejší komiks na světě :-)

03.11.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Po přečtení anotace knihy jsem na ní nebyla nijak zvlášť zvědavá, ale recenze nebyly tak špatné, tak jsem se do ní přece jen pustila.... a přečetla ji jedním dechem. Při čtení jsem měla několikrát silnou potřebu strčit ruku do knihy Sáru vytáhnout a pevně obejmout. Stejně jako nakopnout její ustrašenou nanicovatou matku kamsi a otce... o tom raději ani nemluvím.
A o to jde. Výborně napsaný příběh, který čtenáře dokáže vtáhnout do děje tak, že chce být součástí, chce zasáhnout, nejen číst a čekat jak to celé dopadne. Téma je samo o sobě dost emotivní, ale ve spojení se způsobem jakým autorka píše z toho vznikla skvělá kniha, kterou bych určitě k přečtení doporučila. Byť i jen k zamyšlení.

08.01.2021 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Při čtení této knihy mnou prostoupil hluboký klid a veliký pocit dobra. Všechny hlavní postavy v knize jsou kladné, takže člověčí duše s nimi tak nějak souzní. Vše plyne svým tempem, někdy smutně někdy šťastně, ale vždy poklidně. Námět možná v mnohých vyvolává představu spíše napínavého příběhu, ale v tomto jde spíše o určité zastavení se a zamyšlení nad tím, že bychom se měli do minulosti vracet, abychom se poučili a nikoliv proto, abychom ji změnili. Knihu doporučuji, snad vás obohatí.

14.10.2022 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Farář byl v mých představách vždy postavou ztělesňující moudrost a úctu. Byl to otec, který dokáže poskytnout jistotu a bezpečí v těžkých chvílích. Jeho energie je klidná a tichá, posilující a objímající. Pod pojmenováním farář se mi rozhodně nevybavila vysmátá holka co čte Vogue....
Ale teď už ano:-) Farářka Martina odporuje všem zažitým stereotypům, které nám servírují naše představy. Dělá věci po svém celým srdcem i duší. Je příkladem všem, kteří se bojí být sami sebou, ušlapává cestu a dokazuje, že žít svůj život v souladu se sebou samým, se svými potřebami JE v pořádku. I když na Vás ostatní mohou koukat skrz prsty. Její odvaha a upřímnost je inspirující. A to ji podle mě katapultuje do best of farářů a farářek.
A teď kniha :-) - Je to hezky napsané, taková oddechovka se spoustou zajímavých myšlenek a náhledů. Některé pasáže, zejména kázání mě ale příliš nebavili. (kromě toho s Rychlými šípy). Jedna hvězda za to dolů.

07.01.2022 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Nuda. Nuda s neustálým fnukanim hlavní hrdinky o tom jak ráda by skončila v posteli s hlavním hrdinou. Autorka má hezky styl psaní, ale možná kdyby psala o něčem a ne o ničem....

31.12.2022 1 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Kniha ve mě vyvolala obrovské množství emocí od melancholie přes radost až po smutek, který se usadil i v životě Anny. Ráno s ním vstává, večer usíná, ale tak nějak smířená. Děj knihy se odehrává spíše na pozadí každodenniho boje o plný pytel bylin. Sem tam vyplave nějaká odpověď, která nás postupně seznamuje s tím kdo Anna je. A také proč.

25.09.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Nejkrásnější poklona knihám a člověku, který je nadevše miluje.
Co na tom, že je Carl Kollhoff jen vymyšlený, milujete-li knihy, budete mu rozumět.

14.07.2022 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hezká, lehká dobrodružná kniha, která se čte úplně sama :-).
Přečetla jsem celou sérii a musím říct, že po tolika dobrodružstvích, které jsem s Wilem a dalšími prožila mi budou chybět. Wilovo neustálé dotazovaní, Haltovo brblání a Horácova milá naivita.
Knihu doporučuji všem věkovým kategoriím a hlavně těm, kteří mají rádi, když dobro zvítězí nad zlem.

22.03.2022 5 z 5

Myslím, že jsem z této knihy tak trochu zklamaná :-( Po "Samotářích" jsem čekala další knihu nabitou energií a moudrostí těch, kteří žijí jinak. Životní příběhy které mi otevřou srdce a oči. Navíc se jednalo o ženy! Do knihovny jsem téměř běžela, ale už po prvním rozhovoru mi bylo jasné, že tentokrát mi husí kůže při čtení nenaběhne. Ve finále mi trvalo týden než jsem se knihou prokousala a v některých okamžicích jsem už neměla ani chuť číst dál. Omlouvám se pane Paláne, tuto knihu nedokážu pravděpodobně docenit....

05.05.2021 3 z 5

Po dlouhé době kniha, která mi totálně vyrazila dech. Pan Palán, kterému se tímto klaním, úžasně vystihl podstatu člověka a to proč jsme vlastně na světě. Šumavští samotáři to už pochopili i když k pochopení je vedla většinou dlouhá a obtížná cesta. Úžasný je i druhý díl Návrat do divočiny, ve kterém jsou ty podstatné věci ještě lépe pojmenovány a doufám, že hodně lidí si po přečtení knihy(knih) uvědomí, co je v životě opravdu důležité. Palec nahoru!

06.01.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nora a její paralelni životy... Velmi zajímavý nápad na knihu, nicméně se mi zdála taková nedotažená, místy nudná a totálně předvídatelná. Stále jsem čekala na nějaký zvrat nebo překvápko, které by čtenáři dodalo ten správný popud k zamyšlení se, ba přímo k hloubání, nad tím, jak to s těmi našimi výčitkami a přáními vlastně je... ale možná to tak nebylo myšleno, možná že to byl prostě jen příběh k přečtení a lehkému zasněni se, co kdybych tenkrát...

09.09.2022 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Kdybych měla dědečka, chtěla bych, aby byl jako on. Kdybych byla muž, chtěla bych být jako on. Moc krásná a něžná kniha o tom jak stáří může být moudré, citlivé a chápavé a zároveň barevné i se svými smutky a bolestmi nahromaděnými za celý život.

11.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha o jedné skvělé ženě. Velmi kladně hodnotím i popis života začátku 20 století. Jaká byla tehdy politika ale i myšlení lidí. Vše je na pozadí života této malířky moc pěkně zpracováno včetně dalších významných osob tehdejší doby ať už se jedná o literáty z Devětsilu nebo jiné malíře. Osobně se mi velmi líbily i úryvky snů jednotlivých postav, kterými autorka knihu obohatila.
S ostatními recenzisty souhlasím v tom, že mi v knize chyběly fotografie především děl Toyen ale i Štýrského.

25.08.2021 5 z 5

Arazanini vlci Arazanini vlci John Flanagan

Velké zklamání! Celou sérii jsem přečetla jedním dechem, ale tato mě zklamala:-(.Byl to tak jednoduchý, předvídatelný příběh,žádná pořádná zápletka,napětí...Will a Maddy, dostali úkol, šli tam splnili ho a šli domů.

13.08.2023 2 z 5

Bolestná laskavost Bolestná laskavost Jo Browning Wroe

Ten kdo trpí, nedokáže udělat šťastné ani ostatní. Rozsévá kolem sebe jen další bolest a tím se stává ještě smutnější. Příběh Wiliama je krásnou ukázkou toho, jak důležité je umět dávat věci do pořádku a zavírat dveře za tím, co už bychom neměli dál nést.

27.10.2022 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Nakladatelství Host je pro mě symbolem zaručené četby ;-) A nezklamalo ani tentokrát.
Příběh Sally a Liss mi dokonale sedl.
Doporučuji

18.10.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Stejně jako Naslouchač se kniha čte sama. Po delší době jsem se vrátila k žánru fantasy a nemohla jsem si vybrat lépe. Netrpělivě očekávám vydání následné knihy s názvem Nasterea. Z počátku jsem k ní měla trochu nedůvěru, ale po pár prvních stránkách jsem se už neodtrhla. Milovníkům napínavých fantasy rozhodně doporučuji.

30.03.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem na jedné návštěvě jen tak vytáhla z kamarádčiny knihovničky aniž bych předem tušila co čekat,a druhý den jsem si ji ospalá z "pročtené" noci vezla domů :-) Jednoduché téma, příběh postaveny na milostem vztahu dvou lidi s rakovinou, je však dobře propracovaný a charakter obou hlavních postav se mi velmi libil, stejně jako hluboký vztah, který mezi sebou dokázali navzdory nemoci vytvořit. Na konci samozřejmě ukápla i slza a ať si každý říká co chce i takové knihy je občas třeba číst.

12.01.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kniha mě pobavila, jemně popostrčila a dodala energii v šedivých dnech. Je psána s humorem a laskavostí. Najdete v ní příběh, napětí, zlo i dobro, které vždy zvítězí, jako je tomu v pohádkách. Ale na rozdíl od nich s návodem jak toto "zlo" překonat a s vysvětlením kde se bere a proč se s ním musíme setkávat. Základní myšlenky budhismu jsou začleněny do příběhu a krásně do něho zapadají. Co kdybychom do svého života začlenili jednu jedinou z nich?

04.03.2024 5 z 5