Medovnice Online Medovnice komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Parádní jízda, která nedovolí vydechnout. Střídání poměrně krátkých kapitol táhne děj dopředu, příjemně to odsýpá.

28.03.2020 5 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Místy trochu rozvleklé, kdyby to mělo svižnější tempo a o sto stran méně, bylo by to parádní. Ale jinak příjemné oddechové počtení.

25.03.2020 3 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Camillu mám hodně ráda. Její knížky pokaždé zhltnu. Ale tohle? Čtivé to bylo, to ano. Ale jinak? Bylo to takové slohové cvičení. Člověku bylo okamžitě jasné, o co jde a co bude dál. Ani kapka napětí. Jednoduchý a trochu hloupý děj, naivita. Jedna hvězda za čtivost, dá se to sfouknout za hoďku a to je asi tak všechno.

13.03.2020 1 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Je to tak napínavé, že se autorce dá odpustit i množství postav, ve kterých je (aspoň ze začátku) těžké se vyznat. Postihuje vyšetřování v celé jeho šíři, pátrání po příčinách zločinu a po pachateli je složené z mnoha drobných střípků. Děj svižně ubíhá, nikde nejsou zbytečné prostoje. Doporučuji.

10.03.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Baletky trpí. A čtenář postupně taky. Nadšení z prvních padesáti stran uhasíná po zjištění, že ještě dalších sto stran zbývá. Kdyby byla kniha o polovinu stran kratší, byla by to bomba. Takhle se jen do zemdlení opakuje Louskin - krev na prstech od nohou - chlast - drogy - buzerace ve škole - Louskin (nebo Labutí jezero). To všechno v proudu vědomí, rychlých reminescencích, občas originálních metaforách, které ale na udržení pozornosti a zájmu nestačí.

28.02.2020 3 z 5

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

Hodně napínavé. Sympatičtí vyšetřovatelé. Jen ten konec trochu překombinovaný a málo uvěřitelný. Ale jako oddechovka funguje výborně.

28.02.2020 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Po přečtení zbyla pachuť. Jako když laciné víno přelejete do láhve od kvalitního šampaňského. Čůčo vždycky zůstane čůčem. Forma a styl výborné, řemeslo ovládá Němec dokonale. Obsah však nestojí za nic. Sebezahleděnost, neschopnost nadhledu, jakkoliv popíraná a maskovaná za postmoderní vypravěčské postupy. Banální milostný příběh rozkouskovaný na nesnesitelných pět set stran a vykrmený zdánlivě neotřelou formou, v níž se střídá různý narativ. Ve výsledku a po oškrabání všech pozlátek (tak okázale a rádoby rafinovaných) zbyde spektakulární nářek ani ne čtyřicátníka, jehož největší bolestí je to, že dostal kopačky. Smutné.

19.02.2020 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Neskutečně čtivé, přečteno za dvě hodiny. Po literární stránce dost slabé, postavy schématické, bez hlubšího pozadí. Jednoduchý příběh hraje na city, lacině efektní závěr. Celý text připomíná slohové cvičení. Dvořáková umí líp, škoda promarněné příležitosti.

19.02.2020 3 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Plný počet. Napětí od začátku do konce. Dvě vyšetřovací linie se perfektně spojí a závěr je excelentní. Nedočkavě vyhlížím další díl.

17.02.2020 5 z 5

Tichá odplata Tichá odplata Hania Allen

Takový průměr. Nenadchne neurazí. Obálka se povedla. Čekala jsem ale víc napětí, místy se to vleklo a docela mě štvalo, když se už po stopadesáté zdůrazňovalo, že hlavní hrdinka je z Polska a dodržuje polské zvyky.

05.02.2020 3 z 5

Pohřbená Pohřbená E. G. Scott

Všichni jsou psychopati, a navíc je to ukrutná nuda. Nedočteno.

02.02.2020 2 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Není co dodat. Absolutně luxusní detektivka/thriller, který si podmaní čtenáře od první stránky a nenechá ho vydechnout ani na dechberoucím konci.

24.12.2019 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Absolutně překombinovaná spatlanina všeho možného. A když už se člověk zaraduje, že je konečně konec, Weaver se nadechne a vrazí tam absurdní finále číslo dvě. A to první dvoustovka stran vypadala tak slibně.

23.12.2019 2 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Joseph Finder

Bohužel mě kniha nechytla. Je psaná čtivě a relativně zajímavá, ale mě přišla tak nějak zdlouhavá. Škoda, ale dalšímu dílu ještě zkusím dát šanci.

22.12.2019 2 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Lottie Parkerová je zajímavá vyšetřovatelka. Kromě řešení zápletky máme také možnost nahlédnout do jejího osobního života. V knize se splétají dvě vyšetřovací linie, které se nakonec propojí. Napínavé a zajímavé, žádná hluchá místa.

21.12.2019 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Napínavé až do poslední stránky. Pachatele jsem sice odhadla, ale to vůbec neubralo napětí. Doporučuji.

20.12.2019 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Tak trochu jako když pejsek a kočička vařili dort. Ode všeho něco a ono to víceméně funguje. Napínavé to je, ale taky hodně přitažené za vlasy. Mám pocit, že autor chtěl honem rychle něco sepsat (že by mu docházely peníze?), vrazil do toho uprchlickou tématiku, protože teď frčí, a pak to rychle vydal. Hvězdičky dávám za čtivost a napětí, věrohodné to není ani trochu a doufám, že v dalších dílech to bude zase starý dobrý Olsen.
Asadovi smutek nesluší.

16.12.2019 4 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Obrovské zklamání. Neustálé monology hlavní hrdinky o tom, jak je silná a jak musí chránit své děti. Pachatel vcelku jasný už od začátku a konec předvídatelný. Do druhého dílu se moc nepohrnu. Jsou lepší thrillery.

15.12.2019 1 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Perfektní. Od začátku do konce napínavé, posledních skoro sto stran naprosto excelentních. Rozehrává se tu víc detektivních linek, a ačkoliv na uzavření některých z nich si budeme muset počkat, kniha je skvělá i tak. Už aby vyšel další díl :)

13.12.2019 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Napínavé od začátku až do konce. Poměrně krátké kapitoly, které rychle utíkají. Žádná hluchá místa. Rozhodně doporučuju, přečteno za dva dny.

11.12.2019 5 z 5