Medovnice Medovnice komentáře u knih

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Dobrý. Do poloviny, než přijde vysvětlení, kdo za to může. Proč, Jeremy, proč? Bylo to tak pěkně rozehrané, příběh Djatlovovy výpravy napínavý a brilantní. No a potom konec. Absurdní vyústění a scéna jako z béčkového akčního filmu. Kdyby se Bates držel tajemna, víc naznačoval, místo toho, aby šlapal na plyn, mohl to být pěkně mrazivý příběh.

16.11.2020 2 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

To byla ale haluz, hej? Škoda času, který jsem nad tím strávila. Do půlky to šlo, ale pak se to změnilo v pseudofilozofický blábol, který měl tedy osvětlit, jak to všechno je před smrtí a po smrti a kdesi cosi. A to mám Kariku ráda. Tak snad příště.

22.10.2020 1 z 5

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Novák prostě nemá Kunderu rád. Ale jedna věc se knize nedá upřít - ačkoliv je tlustá jako prase, je mimořádně čtivá a čte se úplně sama. Poznámkový aparát je spíš k smíchu a čpí alibismem. Autorovo závěrečné setkání s MK trapné a nabubřelý sarkasmus zbytečný, protože do ležícího už se nekope.

25.08.2020 2 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Nuda. Postavy vedou dlouhé monology a představeny jsou do detailu prakticky všichni, ať už mají či nemají pro vyšetřování význam. Po stovce stran mi došly síly, když jsem si uvědomila, že mě ještě 400 dalších nudných žvástů čeká. Možná jsem to vzdala předčasně, protože kniha má na DK dobré hodnocení, ale fakt to byla nuda nuda nuda.

25.08.2020 2 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Zklamání. Překombinované, spousta jmen, staré vlastnické a rodinné vztahy, v nichž se vyzná snad jen autorka, závěr ztrácí dech a napětí. A to byly první dva díly docela fajn...

19.08.2020 2 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Absolutní bomba. Napínavé, krásně rozklenuté vyprávění. Jasně, není to na nobelovku, postavy občas šustí papírem, chybi jemnější psychologická kresba, je to trochu prvoplánové. Ale když přistoupíte na Karikovu hru, užijete si jízdu plnou napětí a vychutnáte si každou stránku.

19.08.2020 5 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Hloupý a naivní děj, nepravděpodobné a papírové postavy, od začátku jasný pachatel, vyústění k smíchu. Jedna hvězda za čtivost, ale jinak ztráta času.

26.07.2020 1 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Polovina docela fajn, klasická vyvražďovačka. Potom přijde vysvětlení - kdo, proč a jak - a všechno jde do kopru. Překombinované, nudné a vlastně hloupé. Škoda, protože se to četlo fakt dobře.

15.07.2020 3 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Naprostá bomba. Každá stránka napínavá, linie s Molanderem bez chyby. Skvělé finále. Chci další díl!

14.07.2020 5 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Do poloviny fakt dobrý. Obě dvě časové linky. Ale pak se to zvrhne. Vysvětlení je hloupé a naivní, finále k smíchu. Mrzí mě čas, který jsem nad tím strávila. Měla jsem si radši prohlédnout Rimmerovu sbírku telegrafních sloupů.

05.07.2020 odpad!

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Když od toho nic nečekáte, docela příjemná jednohubka, tak k vypití jednoho šálku kávy.

30.06.2020 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Plný počet za příběh napínavý jako kšandy. Jedná se vlastně o příběhy dva, jsou tu dvě vyšetřovací linie, jedna je trošku jednodušší a dá se pro zkušenějšího čtenáře thrillerů snadněji uhodnout. Nicméně příběh je do posledního okamžiku napínavý, nejsou v něm žádná hluchá místa a vy na konci litujete, že jízda nepokračuje dál.

19.06.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Poctivě jsem přelouskala skoro tři čtvrtiny. Pořád jsem čekala, kdy to přijde. Hm, nepřišlo. Rozvláčná nuda, která pitvá každou drobnost, co postavy udělají. Nezajímavé vyšetřovatelské duo. Knížka mě tak odsála, že jsem ani nenalistovala závěr, bylo mi úplně jedno, jak to dopadne, i když pochybuju, že by konec zachránil předchozích 300 stran nudy.

01.06.2020 1 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Hodně napínavé, žádné hluché místo. Spokojenost. Snad jen konec příliš rychlý. Napjatě vyhlížím další díl.

18.05.2020 4 z 5

Muž, který si hrál s panenkami Muž, který si hrál s panenkami Magnus Jonsson

Tak tohle byla naprostá ztráta času. Nuda.

07.05.2020 2 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Tak akorát napínavé, příjemně čtivé, možná trochu delší než by mělo být. Čtyři hvězdy za dvě příjemně strávená odpoledne.

24.04.2020 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Svižné, napínavé, geniální vyšetřovatelka se spoustou problémů je sice trochu klišé, ale na čtivosti neubere. Příjemná oddechovka.

08.04.2020 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Zklamání. Nepříliš povedený psychothriller, postavy šablonovité. Rozuzlení bez překvapení a trochu zjednodušené, prostě se to někomu muselo přišít. Pokus o napětí autorce nevyšel, kniha nudí a nepovedený konec to jen potvrzuje. A to přitom anotace vypadala tak slibně...

06.04.2020 3 z 5

Ta druhá paní Millerová Ta druhá paní Millerová Allison Dickson

Předvídatelné, naivní, hloupé. Jeden z thrillerů na populární téma (nechci spoilerovat), s nimiž se roztrhl pytel, akorát nudně zpracované a bez napětí.

03.04.2020 2 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Nechápu, jak může někdo z tak zajímavého námětu (zmizelé město) vytěžit tak nudný a nezáživný román. Napětí na úrovni dětského bububu a spád žádný. Anotace je slibná, ale kniha spíš k smíchu.

01.04.2020 2 z 5