Medovnice Medovnice komentáře u knih

Kočka a město Kočka a město Nick Bradley

Krásné propojení povídek a jednotlivých osudů. Konec maličko nepovedený, ale většina příběhů brilantní. Nutnost pro milovníky koček a Japonska. A taky hezká obálka.

31.07.2021 5 z 5

Cizinci Cizinci Mort Castle

Nepřišlo mi to ani hrůzostrašné, ani nechutné, závěr byl očekávaný a laciný, překlad a korektura k pláči. Sorry, no.

31.07.2021 odpad!

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Hodně napínavé a stejně tak brutální.

15.07.2021 5 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Syrový a drásavý text, po jehož přečtení budu zase jinak číst i Lolitu.

15.07.2021 5 z 5

Žena ve fialové sukni Žena ve fialové sukni Nacuko Imamura

Já nevím. Pořád dobrý a dobrý a dobrý a potom ten divnej konec, kterej jsem nepochopila a kterej mi ještě dlouho bude ležet v hlavě. Ale jinak palec nahoru.

10.07.2021 4 z 5

Brána Brána Manel Loureiro

Zhruba do poloviny, no, možná do první třetiny, to vypadalo slušně. Ale potom? Halucinogenní a šílený závěr, jako když pejsek a kočička vařili dort. Tak naivní a hloupé, že je škoda to číst.

04.07.2021 odpad!

Její konec Její konec Shari Lapena

Lapenu mám ráda. Vždycky si u ní odpočinu. Ale tohle se fakt nepovedlo. Bylo to čtivé a to je tak vše. Překombinované, naivní, bez překvapení. Konec odbytý kratičkou kapitolou. Jako by Shari potřebovala splnit nějaký úkol a chtěla to mít rychle za sebou. Snad příště bude v lepší formě, protože psát umí.

30.06.2021 2 z 5

Moje vlast!: Proč jsem byl neonacistou Moje vlast!: Proč jsem byl neonacistou Christian Ernst Weißgerber

Ukňourané a rádoby moudré přežvykování pár faktů o neonacismu v Německu. Aneb teď už jsem chytrý a všechno vím a nácek jsem byl hlavně proto, že tatínek byl zlý.
Nuda.

28.06.2021 2 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Asi nejslabší v sérii. Hodně rychlý a odbytý konec, paralelní vyšetřování Penna zbytečné a bez napětí. Škoda, snad se příští díl povede víc.

28.06.2021 3 z 5

Ony Ony Helle Helle (p)

Poesie v próze. Úsporné, pochmurné a návykové. Užila jsem si to.

23.06.2021 4 z 5

Hororová čítanka - I.díl Hororová čítanka - I.díl Jan Nejedlý

Skutečný odpad, po jazykové i výtvarné stránce. Škoda papíru i té půlhodinky, kterou jsem tomu dala při čtení.

23.06.2021 odpad!

Dívka, žena, jiné Dívka, žena, jiné Bernardine Evaristo

Text je možná zajímavý, ale je tak pitomě členěný, že se pro mě kniha stala nečitelnou. Škoda.

17.06.2021 1 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Po jazykové stránce nádhera. Obsahově o ničem a romantická linka s Paulem to pohřbila úplně. Taky jsem nepochopila, proč jsou tam ty krátké vsuvky ze starého Japonska, působily násilně. Takže za tři.

16.06.2021 3 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

Mně to nepřišlo špatné. Kdo má načteného Kinga, už trochu tuší... je to trošku vykrádačka. Ale přečteno za dvě hodinky, prima oddechovka.

05.06.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Víc než tři nedám. Příjemná oddechovka, maličko duchařiny, která se v závěru trochu zvrhne v romantiku. Nic proti, ale chtěla jsem se trochu víc bát :)

31.05.2021 3 z 5

Mnoho strak věští vraždu Mnoho strak věští vraždu Anthony Horowitz

Já jsem si to užila. Děj plyne příjemně a pomalu, žádné potoky krve. Samozřejmě Agatha to není, ale tohle je velmi zdařilá reminiscence. Čte se to lehce a je to hezky uklidňující, za pěkných jarních nebo letních podvečerů. Doporučuji.

21.05.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Napínavé, takže jsem se těšila na strhující finále. Závěr byl pro mě zklamáním. Příliš odseknuté, příliš rychlé, jako by to už autorka chtěla mít z krku. Zkusím další díl a uvidím.

20.05.2021 3 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Paráda, další skvělá psychologická detektivka Cary Hunter. Pomalejší rozjezd, odkrývání tajemství, kapitoly končící v nejnapínavější chvíli. Potřeba číst dál a dál. Doporučuji.

26.04.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Já jsem spokojená. Není to žádná "vysoká" literatura, ale je to dost napínavé a pěkně to odsejpá. Trochu zkušenější čtenář odhadne, kdo nebo co za tím stojí, skoro hned, ale jak říkám, příjemné počteníčko na dva deštivé dny.

15.04.2021 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Dost mě to zklamalo. Začátek dobrý. Vypadalo to na slušné napětí a záhadu. Jenže pak se to začalo táhnout a konec byl tak překombinovaný, až to působilo nevěrohodně a hloupě. Autorku mám ráda, ale tohle se fakt nepovedlo.

06.04.2021 2 z 5