Kočka a město

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Propletené příběhy o kočkách, Tokiu, osamělosti a vykoupení. Tatéra oddaného tradiční technice pohltí ohromující zakázka; bezdomovec se usadí v opuštěném kapslovém hotelu; přepracovaný taxikář nepřestává oplakávat svou zesnulou manželku; uzavřený samotář se bojí opustit dům; přeborník ve videohrách hledá lásku — a všechny tyto lidi spojuje zázračná mytická kočka, která mění podobu a tančí ulicemi Tokia. Při svých toulkách se dotýká životů jeho obyvatel a neočekávanými a někdy i magickými způsoby je propojuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463531/big_kocka-a-mesto-YQP-463531.jpg 4.199
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Host
Originální název:

The Cat and The City, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Kočka a město

bilamyska
16. března

Za začátku mi kniha přišla nic moc. Ale jak se rozvíjel celkový příběh a z útržků se stávala celá mapa, opravdu se mi zalíbila a těsím se na druhé čtení (to se mi nestalo už hodně dlouho).
Nejsem si jistá dívkou a kočkou, jestli byla zvěromág, nebo ne. Věřím, že druhé čtení mi to trochu vyjasní, ale možná to zůstane záhadou.
Miluji, když se konec příběhu dočtu v příběhu druhém. Mám chvíli na přemýšlení, jak to asi dopadlo, co a jak se pak stalo. Ale v dalším příběhu mám odpověď. Trošku mi to připomínalo Woolfovou.

karolina8709
14. března

Neměla jsem velká očekávání, ale moc se mi to líbilo. Poslouchala jsem audioknihu, a byla to dobrá volba. Jednotlivé příběhy se daly pěkně poslouchat po částech, kdybych četla normální knihu, hodí se dobře na cesty. Umím si představit i film a hlavně komiks.


Mermaida
06. března

Od knihy jsem si slibovala něco jiného, než jsem od ní nakonec dostala. A i když jsem během čtení dosti pochybovala o tom, co to zrovna čtu, tak to nakonec vůbec nebylo tak zlé. Japonsko a celkově tahle kultura jde mimo mě a během čtení jsem měla obavy, že některé úseky asi nechápu správně, ale ať je to jak je to. Nakonec se mi tahle zvláštní propletená povídková kniha o kočkách a Tokijčanech celkem líbila.

Ivaksa
12.11.2022

Pro nenáročné čtenáře. Působí velmi amatérsky, postavy jsou povrchní, ploché, nudné. Celá atmosféra japonských městských reálií vyznívá neosobně a nezáživně. Nespraví to ani "moderní" používání vulgarit, rádoby odvážných sprostých odvazů, ani ty záhadně zjevující se kočky. Nemá to št'ávu, at' žije rychlá četba.

Andi
20.10.2022

Na tohle potřebuje člověk čas a prostředí, protože se životy postav prolínají a ovlivňují. Četla jsem to o přestávkách v práci, tedy jsem v tom měla celkem guláš. Ale jinak dobrý, některé postavy byly velmi sympatické, některé fakt hrůzné a pošahané. Člověk může v tomhle světě opravdu narazit na kdeco. Široká škála charakterů a úchyláren připravuje vhodnou a ornou půdu pro mnoho možných příběhů.

Adell-ka
28.07.2022

Po této knize jsem sáhla díky krásné obálce a také proto, že mám ráda knihy odehrávající se v Japonsku, vždy z nich cítím takové tajemno a to mě baví. Příběhy byly dobře promyšlené a propojené, ale na mě až příliš spletité, v knize vystupuje poměrně velké množství postav a vzhledem ke složitosti japonských jmen, které mají mnohdy i více variant, jsem měla trochu problém se v postavách orientovat. Nutno také dodat, že některé pasáže mi přišly trochu navíc a zbytečně nafouknuté. Těm, kdo mají rádi kočky a Japonsko, se kniha bude určitě líbit, ale doporučuji dělat si poznámky k postavám pro lepší orientaci kdo je kdo.

Janadvorackova
29.05.2022

Věděla jsem, že to bude dobrá volba. Jak se spojí Japonsko a kočky, dá se čekat čtivá věc.

Kniha je sbírkou povídek, které se prolínají jak přítomností kočky v každém z nich, tak svědectvími jednotlivých hrdinů.

Je tu třeba příběh taxikáře, který jednou takhle večer veze trojici lidí na karaoke. A další povídky odhalují životní situace nejen této trojice, ale i několika dalších osob kolem.
A všudypřítomná kočka zasahuje do životů různě.

Rozhlédněte se někdy kolem sebe třeba v metru. Aniž byste to tušili, může vás všechny spojovat maličkost. Sice se to nikdy nedozvíte, protože všichni kolem budou cizinci, s nimiž absolutně nemáte důvod mluvit...

Popisované Tokio se mi líbilo také proto, že jsem nedávno narazila na pořad "Naomi v Japonsku." A ten mě bavil dost podobně jako kniha. Ona vlastně ukazuje, co autor popisuje. A když ještě navíc přijmete odlišnost Japonců - se svými karaoke a hernami, stánky s jídly a zastávkami metra, v nichž můžete strávit odpoledne, aniž byste se nudili, budete mít ze čtení zkrátka radost.

katallinka
20.03.2022

Tahle knížka mě zaujala hlavně obálkou a názvem. Nicméně po přečtení jsem velmi spokojená. Jednotlivé povídky byly hodně čtivé a každá něčím zajímavá nebo poučná. Hodně mě bavilo vidět některé části příběhu z pohledu různých postav.

1