Muž, který si hrál s panenkami

Nenávist se probouzí... Expertka na šifrování Linn Ståhlová pronásleduje brutálního vraha v prvním dílu strhující trilogie NENÁVIST. Ve Stockholmu někdo zabíjí ženy. Těla za sebou zanechává naaranžovaná jako porcelánové panenky. Detektivové Rickard Stenlander a Erik Svensson osloví s žádostí o pomoc při vyšetřování expertku na počítače a kryptologii Linn Ståhlovou. Má to ale háček – Linn je bývalou členkou Antifašistické akce, organizace vedené na černé listině švédské tajné služby, v minulosti byla souzena za zločiny proti národní bezpečnosti a vůči spolupráci s policií proto zaujímá dost skeptický postoj. Hodiny ale tikají, a jestli má nesourodý tým zastavit sériového vraha, musí jít osobní problémy stranou. Zatímco se pátrání naplno rozbíhá, Linniny aktivity upoutají pozornost pravicových extrémistů, kteří mají s Linn z dřívějška nevyřízené účty. Mezi vyšetřovateli roste nedůvěra a podezření, že ne všichni sledují stejný cíl, a minulost dohání Linn způsobem, jakým to nejméně čeká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440121/big_muz-ktery-si-hral-s-panenkami-A1t-440121.jpg 3.159

Nenávist 1.

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Metafora

Mannen som lekte med dockor, 2017

Kniha Muž, který si hrál s panenkami

FilipHaring
28.11.2021

Táto kniha ma veľmi potešila. Pripadalo mi to ako pokračovanie Milenia. Vykreslenie postáv možno nebolo až také detailné, ale dej bol doslova strhujúci.

zdendula31
23.09.2021

Čekala jsem mnohem víc.Kniha byla zbytečně rozvleklá,nezáživná a ani styl psaní není můj šálek čaje.

stonelady
16.08.2021

Pokud jste fanoušky detektivek, tak byste si tuto knížku rozhodně neměli nechat ujít! Tento autor rozhodně šlape na paty úspěšným skandinávským detektivkám. Příběh se odehrává ve švédském hlavním městě Stockholm, kdy máte pocit, že se v něm zrovna procházíte. Začátek má pomalejší rozjezd, ale to co přijde, to vás naprosto pohltí. Díky důkladném popisu charakteru postav máte pocit, že postavy znáte osobně, a o to víc vás vtáhnou do děje. Líbilo se mi, že autor neodvádí na falešné stopy a krásně propojuje dvě dějové linky, které spolu sice ze začátku nesouvisí, ale v závěru se nenásilně propojují. U této detektivky se rozhodně vyplatí vydržet až do konce. A kdo je vrah, to by vás vůbec nenapadlo. Už se nemohu dočkat, až se pustím do druhého dílu.

kikies
16.07.2021

Nechutný zločin, který sliboval mnohé, ale pak se to nějak rozvařilo. Otravovaly mě neustálé řešení rasistických narážek, urážek atd. Dráždily mě "nedospělé" postavy, ať už zastydlý černošský hiphoper-vyšetřovatel, nebo třicetiletá hackerka brázdící ulice Stockholmu s vlající hřívou v minišatech na skejtu... jedna taková postava by stačila asi bohatě, ale takhle toho bylo moc a nevěřila jsem to ani jednomu. No a samotná spolupráce Linn s policií? Na takový amatérismus jsem už dlouho nenarazila... Nevím, nevím, jestli se pouštět do dalšího dílu.... obávám se, že to spíš nedopadne... :-/

oblakaknih
03.07.2021

Tento thriller je jeden z nejslabších, které jsem kdy četla. Dokonce mi tak moc nesedl, že mám už teď problém si pořádně vybavit, co se v něm stalo.

Případ, na který se kniha soustředí, mi ze začátku připadal velmi originální a těšila jsem se, jak ho budou hlavní postavy řešit a na co všechno přijdou. Tento můj zájem bohužel opadl hned po několika stranách.

K postavám jsem si nevytvořila vůbec žádný vztah, v podstatě mě nezajímalo, co se s nimi stane a příběh jsem s nimi neprožívala. Nejzajímavější a nejvýraznější postavou příběhu byla Linn, která se v případu nachomýtla v podstatě náhodou a provázela ji její temná minulost. Ta pro mě ale naprosto narušila samotný případ a příběh začal působit dost překombinovaně.

Kniha se nečetla špatně, ale autorův styl psaní mě ničím nepřekvapil a nenadchnul, což by v tomto případě možná zmírnilo zklamání. Často se mi ale stávalo, že jsem plně nevnímala a nebyla jsem zcela začtená.

Tím, jak překombinovaný příběh byl, jsem se přestala zajímat o to, čím celá kniha začala. V podstatě mi bylo jedno, kdo to udělal, jak příběh dopadne a jestli se případ vyřeší.

Další díl mě určitě mine.

konicekbily
15.04.2021

Autorova prvotina, asi začátek nové třídílné série. Velký trhák to není, připadá mi to takové rozvláčné - natahované. Ale tak mi to připadalo u Jo Nesbo u prvního dílu v Austrálii také- byl to Netopýr - a jaká to potom byla řada! Dávám průměr a počkám na díl druhý.

Hella
31.01.2021

Já cítím ke každému, kdo dokáže napsat a vydat knihu, už dopředu úctu. Ale u tohoto titulu se prostě nemůžu zbavit dojmu, že by autor udělal lépe, kdyby si energii i čas ušetřil. Něco tak nudného, rozvleklého a nezajímavého, minimálně tedy první půlku, kterou jsem s nasazením všech sil zvládla, aby člověk pohledal. Občas tu někdo zmíní, že druhá polovina knihy je lepší.... nevím, to už opravdu nebylo v mých silách zjišťovat.

ještěrka38
05.01.2021

Začátek sliboval napínavý thriller, ale pak se víc jak půl knížky nic nedělo.. Konec byl opět napínavý.