Zbytečná oběť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

KAŽDÉ MĚSTO MÁ SVÉ MONSTRUM… V roce 1938 se město Cleveland musí vypořádat nejen s vrcholící Velkou hospodářskou krizí, ale i s řáděním neznámého šílence, který si oběti vybírá v zapadlých uličkách mezi tuláky a bezdomovci. Prostitutka Ethel Hardingová hledá ochranu před brutálním vrahem v sídle náboženské misie – záhy však zjistí, že mravokárné tváře jejích členů skrývají ta nejtemnější tajemství. O šedesát let později nachází policie v lese rozřezané tělo Alfreda Wileyho. Ještě než jeho dcera Kris stihne identifikovat ostatky, začnou na povrch vyplouvat fakta, o nichž jí otec nikdy neřekl – záhadný soukromý detektiv, který ho sledoval; webová stránka věnovaná nevyřešeným „torzovým“ vraždám; chybějící záznamy v archivu; ukradené knihy a opuštěná továrna, v níž se sbíhají nitky všech zločinů. Čím více se Kris dozvídá o otcově posedlosti Torzovým vrahem, tím si je jistější, že s ním jeho smrt souvisí – a tím hlouběji proniká do děsivé minulosti Clevelandu. Ethel i Kris, každá ve své době, se snaží odhalit pravdu skrývající se v pozadí hrůzných činů zdejšího nejproslulejšího sériového vraha – a oběma přitom hrozí smrt. ______ Strhující temný krimi thriller napsaný na motivy skutečných událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440613/big_zbytecna-obet-k1r-440613.jpg 480
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press
Originální název:

The Unclaimed Victim, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Zbytečná oběť

Adriena838772
12. dubna

Tak to byla fakt jízda moc se mi to líbilo

mynonka
19.08.2022

Mě se to četlo skvěle. Dynamika střídání kapitol byla výborná. Vždycky jsem udělala "Neee, teď nechci Ethel" a na konci zase "neee, Kris neee, chci víc Ethel". K plnému počtu tomu sice něco chybělo, ale jsem spokojená.
Ps.: hrozně bych ten barák chtěla prozkoumat.


WaN635
25.06.2022

Zaujalo mě, že je kniha psaná na základě skutečných událostí. Ovšem kniha se mi nečetla moc dobře, přišlo mi, že se táhne a nemá spád.
I přesto, že tento druh knih čtu nejraději, tak tady mi to nesedlo. Náboženský fanatismus, odporné vraždy, protivná hlavní hrdinka - tak bych to shrnula.

jprst
10.02.2022

Na základě skutečností slušně vyfabulovaný, avšak postupně až neuvěřitelný příběh probíhající ve dvou časových rovinách, který po zpočátku stupňujícím se napětí ke konci ztrácí tempo a je doražen zbytečně překombinovaným závěrem. Žádná špice to rozhodně není, prostě průměrný krimi thriller, jehož četbu jsem si mohl klidně odpustit, označení bestseller na obálce knihy je podle mne více než přehnané.

Acnaj
21.11.2021

Nejdříve jsem měla problém se do knihy začíst, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem... Výborný příběh, vlastně dva, čtivý, celé to dává smysl...

RADOST
14.11.2021

Fanatismus, nadřazenost a krutost přetrvávající téměř celé století. Hodně obětí, které vlastně jsou osvobozovány od zbytečného života... Možná právě pro tuto vražednou filozofii propojenou s náboženstvím mi kniha "nesedla". Historická linie byla obsáhlá, odpudivá a vlastně sloužila jen k pochopení dění v současnosti. Nebyla to kniha pro mně, dočetla jsem jen ze zvědavosti. A ani závěr mě nepřekvapil.

soupik2012
23.09.2021

Jeden z nejlepších thrillerů letošního roku. Dvě dějové linky. Dějová linka z minulosti je temná, až hororová a bavila mě bezezbytku. Linka ze současnosti je o pátrání po tom co se v minulosti, ale také v současnosti stále ještě děje. Ta mě na konci trošku zklamala, protože se dotkla hranice věrohodnosti. Ale způsob jakým paní Pulleyová píše, mě opravdu baví. Stupňované napětí, minimum nelogických situací a místy opravdu mrazivá atmosféra. A také je zde moment překvapení. Audioknihu mohu všem vřele doporučit. Naprosto dokonale jí načetla paní Barbora Goldmannová.

martina.tim
24.06.2021

Pro mě byla tato kniha pořádnou peckou. Od začátku až do konce to byla pěkná jízda. I když občas mě hlavní hrdinka Kritt lezla krkem jak byla místy ukňouraná, ale jinak ok. Oproti Mrtvému klíči byla tato kniha za mě o 100% lepší. Doporučuji :)

1