Zbytečná oběť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

KAŽDÉ MĚSTO MÁ SVÉ MONSTRUM… V roce 1938 se město Cleveland musí vypořádat nejen s vrcholící Velkou hospodářskou krizí, ale i s řáděním neznámého šílence, který si oběti vybírá v zapadlých uličkách mezi tuláky a bezdomovci. Prostitutka Ethel Hardingová hledá ochranu před brutálním vrahem v sídle náboženské misie – záhy však zjistí, že mravokárné tváře jejích členů skrývají ta nejtemnější tajemství. O šedesát let později nachází policie v lese rozřezané tělo Alfreda Wileyho. Ještě než jeho dcera Kris stihne identifikovat ostatky, začnou na povrch vyplouvat fakta, o nichž jí otec nikdy neřekl – záhadný soukromý detektiv, který ho sledoval; webová stránka věnovaná nevyřešeným „torzovým“ vraždám; chybějící záznamy v archivu; ukradené knihy a opuštěná továrna, v níž se sbíhají nitky všech zločinů. Čím více se Kris dozvídá o otcově posedlosti Torzovým vrahem, tím si je jistější, že s ním jeho smrt souvisí – a tím hlouběji proniká do děsivé minulosti Clevelandu. Ethel i Kris, každá ve své době, se snaží odhalit pravdu skrývající se v pozadí hrůzných činů zdejšího nejproslulejšího sériového vraha – a oběma přitom hrozí smrt. ______ Strhující temný krimi thriller napsaný na motivy skutečných událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440613/big_zbytecna-obet-k1r-440613.jpg 4.147
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press
Originální název:

The Unclaimed Victim, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Zbytečná oběť

martina.tim
24. června

Pro mě byla tato kniha pořádnou peckou. Od začátku až do konce to byla pěkná jízda. I když občas mě hlavní hrdinka Kritt lezla krkem jak byla místy ukňouraná, ale jinak ok. Oproti Mrtvému klíči byla tato kniha za mě o 100% lepší. Doporučuji :)

Miro67
22. června

Trochu rozvláčné a chaotické.


Mirin1349
15. června

Autorka vzala šablonu ze své první knihy, mírně ji oprášila a stejný formát použila i zde, samozřejmě s novým příběhem. Opět se nám tu střídají 2 časové linie, znovu tu máme 2 ženy, které se nemohou lišit víc a s napětím sledujeme jejich životní příběh. Bylo to napínavé, čtivé, kapitoly svižně ubývaly. Jediné, s čím mám mírný problém, je, že jsem tomu finálnímu rozuzlení prostě nevěřila. Přišlo mi to nelogické, nepravděpodobné, násilně našroubované. Jinak jsem si ale čtení užila, jen škoda toho konce.

kofola33
16. května

Nejdrive jsem se nemohla poradne zacist, pak jsem ale zjistila, ze me to vlastne bavi a cekam co bude dal. Linka z minulosti byla dost temna, rozuzleni v soucasnosti vlastne take. Neni to thriller roku, ale napeti a ctivost se uprit neda. Nabozensky fanatismus je nebezpecny v kazde forme a dobe.

HMirka55
08. dubna

Po dočtení jsem přemýšlela, co se vlastně v které časové linii stalo, a zjistila jsem, že vlastně nic moc. Pátrání v podstatě žádné, co se týká napětí také nic moc, úspěch bylo spojení obou linií na konci, i když mi přišlo trochu násilné a těžko uvěřitelné. Samotný konec useknutý. To, že kniha vychází ze skutečných událostí nijak příběh neobohacuje, pouze jsou přidávány obětí bez bližších souvislostí. Závěrečné vysvětlivky by podle mne bylo lepší zapracovat přímo do děje.

Sallka
01. dubna

Po dlouhé době thriller, který mě opravdu bavil a těšila jsem se na čtení. Knihy na motivy skutečných událostí mám ráda.
Doporučuji.

ankaras
28. února

Od roku 2017 (první knížky autorky) jsem se těšila, až vyde něco dalšího. Dočkala jsem se a bylo to tak dobré, jak jsem doufala.

martina2540
23. února

Perfektní kniha, v ději se stupňovalo napětí, konec jsem nečekala.

1