Komu hlava sejde

Komu hlava sejde https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431470/bmid_komu-hlava-sejde-hDS-431470.jpg 3 120 51

V korsických horách se setkává skupina deseti Finů. Z tisíců zájemců byli vybráni právě oni ne proto, že by byli výjimeční, zkušení a nejlepší. Naopak jsou to všichni lúzři, kterým se v životě moc nedaří. Chybí jim silná vůle, schopnosti, pracovitost i pokora. Tohle je jejich šance. Stačí, aby během třinácti dnů překonali nejtěžší evropský trek GR 20, jen se základním vybavením. Cena pro vítěze? Milion eur, rozdělený mezi všechny, kteří závod dokončí v limitu. Živí. Pět mužů a pět žen se odhodlaně vydávají na cestu. Z jednotlivců se stává jednolitá skupina, lúzři se mění v bojovníky a ze soutěže je najednou zoufalý zápas o přežití. Účastníci začnou za podivných okolností umírat a ostatním začíná docházet, že čím míň lidí dojde, tím větší podíl připadne na zbývající. Všichni si musí sáhnout na dno svých sil, aby se vůbec vrátili. Kdo nakonec přežije a stane se vítězem?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Se ken tulee viimeiseksi , 2017

Pavlína2019
12.04.2024 2 z 5

Podivný nápad, řekla jsem si na začátku. No, ale uvidíme, co se z toho vyvrbí. Kniha se čte dobře a je krátká, za den hotovo. Napínavá je také - ve smyslu, že člověk chce vědět, jak daní lidé dopadnou, co na cestě prožijí a hlavně celkový závěr. Ten na konci zjistíme, ale moudří nejsme. Takže jsem jako na začátku - s povytaženým obočím - no, skutečně trochu divný nápad.

Ferda43
06.04.2024 3 z 5

Když budu brát knihu jako béčkový horor a nebudu nad tím moc přemýšlet, tak jsem se docela bavila. Je to blbina, ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne a konec se mi přece jen líbil:)

stanislava9718
28.09.2023 odpad!

Knihu nám doporučil průvodce po našem putování po Korsice. Vyberte finského spisovatele, který opatří obálku zimním motivem, děj obsadí na Korsiku a početnými maníky a "hodnota" je na světě! Rychle přečteno, rychle vráceno do knihovny.

Barbucha22
15.09.2023 5 z 5

Podle recenzí jsem od knihy nic moc neočekávala,ale musím říct, že jsem jí přečetla jedním dechem. Mně se líbila.

m2056
10.09.2023 3 z 5

Kniha je lepší průměr nezklame ale nic zvláštního nenabídne.

TVer
18.04.2023 2 z 5

Nic moc. Čekala jsem jdy se konečně kniha rozběhne, stalo se to až ke konci. Spousta myšlenek byla načata ale nedokončena. Chyběla mi tam akce. Konec byl takový nijaký. Trochu ztráta času.

Ála41
26.02.2023 2 z 5

Takový průměr bych řekla. Kniha mě bavila, ale nebylo to úplně wau. Místy i napětí, nečekané rozuzlení.Postavy jsou divné. Chyběly mě lepší popisky té cesty, konkrétních míst, každý jejich přechod hory a místo k nocování mělo v mé představě stejný obraz....

Komaeda
06.12.2022 1 z 5

Špatně napsaný,postavy mají jen jednu vlastnost, dialogy hrozné. Obálka klame, dej je v horku, ne v zimě. Nedočteno

Johny_H.
07.10.2022 4 z 5

Začátek zajímavý nápad výborný a celý příběh knihy byl obstojně zpracován až na konec. Přijde mi že autor zapomněl napsat poslední kapitolu či epilog. Takto je to konce v půlce konce.

SamMarešová
27.09.2022 3 z 5

Úplně bych to teda nenazvala thrillerem na to to bylo málo... No thrillerové.
Příběh se čte dobře určitě je zajímavý a chytlavý, nějaké napětí tam určitě bylo, ale chyběly mi detailnější popisy prostředí. Bylo to v podstatě jen nahoru a dolů. K té daleko živější představivosti to zkrátka nestačí.
Jednoduché dialogy mezi deseti "vyvolenými" by také zasloužily více prostoru. Většinou je s knihami problém ten, že mají děj natažený až na příliš moc stránek. Tady je to opak, tahle kniha by si tak dalších 100 propracovaných stran mohla s klidem dovolit.
Konec mě překvapil, bavil a držela jsem palce.

Tereza137
18.08.2022 3 z 5

Zajímavé... Co k tomu dodat... Námět zajímavý, styl psaní autora byl fajn. Celé to rozuzlení mě dostalo, toto jsem prostě nečekala.

No, ale i když to bylo pouze 264 stran, jak se může stát, že se budu místy nudit? Čekala jsem nějaký hodně nadupaný survival z okolí hor, ale zdálo se mi to strašně nereálné. Jasně, vycvičený člověk ujde několik km najednou každý den, ale prostý člověk, který sotva něco ví o trekingu ? Vždyť je to nereálné... Co se musí nechat, tak je to, že jsem cítila, spolu s postavami, bolest nohou, zranění a námahu.

Mrzí mě, že to nebylo více surové, drsné a napínavé, ale číst se to dalo, čekala jsem to horší.

Andina123
04.06.2022 2 z 5

Námět špatný nebyl, ale díky zpracování se za mě dost propadl. Vše probíhalo rychle, až moc hladce, autor se očividně snažil o udržení čtenáře v napětí, ale příliš se mu to nedařilo. Konec byl překvapivý, bohužel v tom špatném slova smyslu. Škoda.

blacklucie
25.05.2022

Nedočetla jsem. Ač jsem milovník hor, tohle mě minulo. Možná příště.

jajasv

..."Ty seš věřící?"
"Jo,věřím,že Bůh není."...

KaMal
16.08.2021 4 z 5

Zajímavá myšlenka, čtenář si dlouho není jistý, zda jde o vraždy či náhody.... a ukáže se, co v sobě kdo má, když chce dojít až do konce. Nicméně poslední stránka mě opravdu zklamala, asi jakýkoli závěr bych brala víc než tohle...

čef
03.08.2021 4 z 5

Příběh nesložitý, něco jako psychologicky hodně skromnější, ale zato akčnější než Deset malých černoušků. V závěru mi něco docela chybělo, možná ale proto, že nejsem dost důvtipný. Celkově se to dá v létě dobře číst, zvláště pokud je čtenář někde na treku vysoko v horách, ani to nemusí GR20 na Korsice.

Simstr
19.07.2021 3 z 5

Potenciál to mělo, ale zůstal bohužel nevyužitý. A konec WTF???

micha-ella
07.05.2021

Nepravděpodobné, nelíbilo.

knihomolka525
16.04.2021 5 z 5

pomětně zajímavě napsaná krimi.Žádný chaos.Tempo jak v odsýpacích hodinách.Po dlouhé době kniha která mě zaujala od začátku do konce.I když začátek dával tušit kulišárnu

boj o přežití thrillery tajemství dobrodružství boj o život Korsika

Jari Järvelä
finská, 1966
2020  65%Komu hlava sejde
2015  80%Dívka s bombou

Kniha Komu hlava sejde je v