Medovnice Medovnice komentáře u knih

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Napínavé od začátku až do konce. Poměrně krátké kapitoly, které rychle utíkají. Žádná hluchá místa. Rozhodně doporučuju, přečteno za dva dny.

11.12.2019 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Kniha je zajímavá, ale chybí jí odpich, který by člověk od thrilleru čekal. Hlavní teorie je trochu pritažená za vlasy, ale to se dá odpustit. Theo je prostě svůj. Příběh plyne pomalu (občas až zdlouhavě), ale je to příjemná a nenáročná jednohubka.

07.12.2019 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Nedočteno. Pomalý rozjezd, některé věci se stále opakovaly, k tomu mizerný překlad a souvětí, která neměla hlavu ani patu, a navíc byla plná gramatických chyb. Pořád jsem čekala, kdy přijde zvrat a ono stále nic, tak mi nakonec došla trpělivost.

02.12.2019 2 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Spíš psychologický než detektivní román. Detektivní linka je slabá a tak nějak už okoukaná, mnohem zajímavější je propletenec hlavních postav. Lahůdka jsou Billyho "problémy" a způsob, jakým je řeší, uvidíme v dalším díle. Kniha rychle odsýpá a příjemně se čte.

29.11.2019 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Tak tohle nejsou žádné Děti z Bullerbynu. Pořádně silný, temný příběh ze severu Švédska. Beznaděj kape z každé stránky, v plicích se usazuje mráz. Přečteno za jeden den, nešlo se odtrhnout. Naprosto podmaňující lahůdka z krajiny plné močálů a hustých lesů.

24.11.2019 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Napínavé až do konce. Sice jsem asi v půlce odhadla, jak to vlastně je, ale kniha je psaná tak svižně a zajímavě, že jsem si ji vychtunala i tak. Určitě doporučuji.

24.11.2019 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Tak trochu zklamání. Detektivní linka dobrá, příběh ze 60.let zajímavý, ale pak si nejspíš autorka uvařila moc silný čaj z kouzelných bylinek a totálně podělala závěr. Jakmile se do slibně nakročené atmosférické detektivky pokouší nacpat kouzla a magii, totálně selhává. Škoda promarněné šance.

17.11.2019 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Četlo se to dobře. Žádná hluchá místa, děj rychle odsýpá. Za dva dny hotovo. Ale Erika je prostě o hvězdičku lepší. A policistka, co má problémy s alkoholem, není to už trochu klišé?

15.11.2019 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Nemohla jsem přečíst Kříďáka a Jámu taky ne. Fakt jsem se snažila. Táhne se to jako tejden bez peněz, hlavní hrdinové jsou nesympatický, nemá to žádný spád. Přečetla jsem do půlky a pak jsem se na to s úlevou vykašlala.

10.11.2019 1 z 5

Překročit všechny hranice Překročit všechny hranice Annie Ward

Po zdejších komentářích jsem měla velké očekávání. A přišlo stejně velké zklamání. Zdlouhavě a zbytečně probíraná minulost hlavní hrdinky, pro toho, kdo pár podobných knih už četl, přišlo vcelku očekávané a nijak překvapující finále. Hodně nudy, málo napětí a především nesympatické všechny postavy. Za mě slabý průměr. Škoda.

01.11.2019 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Přečteno za dva dny. Parádní závěr. Občas trochu přitažené za vlasy, ale jako celek příjemná rychle ubíhající oddechovka.

20.10.2019 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Parádní jízda od začátku do konce. Sice někdy až za hranou pravděpodobnosti, ale protože je to HH, člověk mu lecos odpustí :)

16.10.2019 5 z 5

Temné sosny Temné sosny Will Dean

Zezačátku to vypadá tak, že hlavní hrdinka jezdí pořád tam a sem a k ničemu to nevede. Viníka jsem odhadla, ale konec je stejně tak napínavý, že mi to vůbec nevadilo :)

07.10.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Nenadchne, neurazí. Začátek slibný, ale postupně kniha ztrácí tah, jako kdyby byla psaná z povinnosti, román nakonec vyzní do ztracena. Škoda promrhaného potenciálu.

03.10.2019 3 z 5

Krev za krev Krev za krev Victoria Selman

Výborně odsýpá, krátké kapitoly, přečteno za dva dny. Skvělá oddechovka.

03.10.2019 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Tak bohužel se neshodnu s ostatními. Čekala jsem víc napětí, dramatu, ale dočkala jsem se jen vleklých úvah kdo, proč a jestli opravdu. Ani konec nepřináší žádný "wow" efekt, prostě jsem jen pokývala hlavou a řekla: To se dalo čekat. Za mě určitě zklamání. Ale věřím, že kniha najde své příznivce.

03.10.2019 2 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Začátek dobrý, ale pak se to natahuje až to trochu zavání nudou. Konec předvídatelný, žádný překvapivý zvrat se nekonal. Mohlo to být o 100 stran kratší.

01.10.2019 4 z 5

Výměna Výměna Rebecca Fleet

Zpočátku to vypadá docela slibně. Pátrání v novém neznámém domě, ale příběh se docela brzy začne zbytečně natahovat, když jsem přeskočila pár stránek, o nic jsem nepřišla, napětí skoro žádné, nuda. Konec předvídatelný.

27.09.2019 2 z 5

Ona to ví Ona to ví Lorena Franco

Zbytečně dlouhé a zmatené. Ke čtení jsem se musela nutit a dost se mi ulevilo, když byl konec.

12.09.2019 2 z 5

Vařit medvěda Vařit medvěda Mikael Niemi

Syrový a zároveň poetický přīběh, který nutí číst stále dál. Konec maličko odbytý, ale s přimhouřenýma očima se dá akceptovat.

23.08.2019 5 z 5