Temné sosny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V devadesátých letech byla v hustém švédském lese spáchána série záhadných vražd. Těla obětí nalezli bez očí, pachatel nebyl nikdy dopaden… O dvacet let později lesem opět znějí výstřely — je první týden lovecké sezony a poklidným životem obyvatel nedalekého městečka náhle otřese další vražda. O případu píše neslyšící novinářka Tuva Moodysonová, která doufá, že by jí reportáž mohla odstartovat kariéru. V přírodě se ale necítí dobře a nemůže se dočkat návratu do velkoměsta. Při pátrání odhalí řadu tajemství, která drží město Gavrik pohromadě. Má případ nějakou spojitost s vraždami, které se zde odehrály před dvaceti lety? A proč si vrah nechává oči svých obětí? Tuva se musí postavit svým vlastním démonům a vydat se do hlubin lesa, aby našla vraha a napsala svůj příběh. A pak konečně může z Gavriku vypadnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410492/big_temne-sosny-5J3-410492.jpeg 440
Série:

Tuva Moodysonová 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Dark Pines, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Temné sosny

Ava365
25. července

Již samotný fakt, že autor muž píše jako hluchá, lesbická žena, je trochu zvláštní. Aby ale klasické severské klišé bylo úplné, prožívá hlavní hrdinka rozporuplný vztah s umírající matkou. V severských detektivkách, přestože autor se narodil v Británii, je toto už takřka normou. Nečetlo se to špatně, i když mi zůstalo záhadou, jak na všechno Tuva přišla. Atmosféra byla temná jako ty sosny :-)

lucakuca
26.09.2021

Severská detektivka.
Ale pozor! Nestříká tam krev! Takové poklidné mírumilovné zabíjení....

Ale pozor! Je děsivá! Děsivá atmosférou podzimu v lese, který přechází v zimu. Studený ruce, který se nemůžou zahřát, pára od pusy, vlhko, spadaný listí, po kterým šlapu, bahno a louže, po kterým uklouznu. Děsivé tím, že to znám...

Ale pozor! Když se tam McDonald zjevil párkrát, donutila jsem kamarádku si tam taky zajet, ale když to pokračovalo (kámo se na mně podruhé vyprdla), už jsem z toho měla MEKPSYCHÉ.


Kizuizi
18.06.2021

Příběh je v celku poklidný, snaží se hlavně o porovnání minulosti a přítomnosti, ale sálá z něj až mrazivá atmosféra. Autorovi se podařilo skvěle vystihnout tísnívé pocity, ale také výborné charaktery postav.
Skvělá detektivka, která určitě stojí za povšimnutí (ale jen pokud se nebojíte chodíte do lesa).

Izu
21.02.2021

Velice dobrá a tísnivá detektivka.Doporučuji.

gordon13
01.02.2021

Těšila jsem se na knihu, ale moc mě nenadchla, připadala mi hodně rozvláčná. A to rozvláčná nezáživným způsobem... Za mě průměr, slabé tři a pokračování se vyhnu ...

petaSk
18.10.2020

Sevřený thriller z prostředí, které vyvolává klaustrofobii. Spolu s Tuvou překonáváme strach z hlubokých lesů a setkáváme se s obyvateli malého města, které žije lovem. Temné sosny nejsou nenáročný thriller, ale plynou pomalu a dovedu si ho představit jako sirál o pár dílech na HBO. Moc se mi líbila atmosféra i rozuzlení, které díkybohu nebylo nijak překombinované, přesto překvapivé a originální.
Jediné, co mi přišlo zbytečné bylo neustále připomínání toho, že je Tuva hluchá. Doufám, že brzy odezní trend zmrzačených nebo jinak postižených hrdinek.

alzbeta4340
08.08.2020

Nedoporučuji číst před návštěvou Švédska, protože ty temné a hluboké lesy působí dost hrozivě. A to na čtenáře, ale hlavně na hlavní hrdinku nedoslýchavou novinářku Tuvu. Líbila se mi paradoxně hlavně první půle knihy, kdy Tuva vlastně ještě pořádně nepátrá, její cíl je pravdivě informovat o zločinech, které se v městečku dějí. V městečku, kde každý zná každého, případně je s ním příbuzný.... Místní obyvatelé to Tuvě moc neulehčovali.
Konec je více akční, ale už mě tak nebavil. Pokud ale vyjde další kniha od tohoto autora, určitě si ji ráda přečtu.

Lenka.Vílka
22.07.2020

Aby mě britský autor dostal, tak to už je zázrak. A kdybych nevěděla, odkud autor je...asi se už adaptovat. Vlastně ani moc nejsem na novináře/ky. Ale Tuva byla fajn. (Jenom si nejsem jistá, zda jí toho autor v osobní rovině nenaložil moc. Až moc.) Tak jsem četla dál a pomalu se dostávala do hlubokého lesa a do myslí téhle vážně divné řiťky někde Švédsku.

Hlavní linka hned zaujme. Souvisí nějak přítomnost s minulostí? Kdo to má (měl) na svědomí? Ale pravdou je, že jsem se víc začetla do popisu věci kolem než celého vyšetřování. Protože to ostatní mě časem začalo nudit. Škoda. Na knihu jsem se docela dost těšila :(

Mám jenom malou výhradu k překladu názvu knihy. (Protože jsem ho úplně nepochopila.) Proč sosny? Aby to bylo zajímavější? Proč to nepřeložili normálně? Já nikdy v životě neřekla: "Hele, to jsou ale krásný sosny!". Říkám to tak, jak mě to naučili ve škole. Kniha s názvem Temné borovice nebo Temný borovicový les by zněla míň "detektivkovsky"? Vždyť v knize furt melou vo borovicích!!! No to mě posměj!

PS: od poloviny rychločtení, ale asi bych dala tři, prostě průměr...

1