Výměna

Dobře si rozmyslete, koho pustíte k sobě domů… Caroline a Francis dostanou nabídku na krátkodobou výměnu bydlení. Rádi na týden opustí svůj městský byt, odpočinou si od běžných starostí a užijí si pobyt v honosném domě na předměstí Londýna. Jakmile se ubytují ve vile uprostřed zeleně, začnou na povrch znovu probublávat věci, které před časem málem zahubily jejich manželství. Caroline navíc začne v domě objevovat připomínky svého dřívějšího života a tajemství, na které se zoufale snaží zapomenout…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418444/big_vymena-KMJ-418444.jpg 3.177
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Domino

The House Swap, 2018

Kniha Výměna

olca1983

Na obalu knihy je napsáno, že se jedná o strhující thriller - to si nemyslím. Podle mě jde o napínavý příběh. Z osobních důvodů jsem musela knihu na pár týdnů odložit a kupodivu jsem se do ní pak zpátky začetla velmi snadno - je tam málo postav, takové odlehčené čtení. Neurazí, nenadchne.
Je to popis detailně promyšleného ďábelského plánu zoufalého člověka, který se snaží udělat zoufalými osoby ve svém okolí.....
Psáno napínavě, bez žádných extra velkých zvratů. Kniha se mi líbila.

ennlady
16.05.2021

Podle mě vůbec žádná hitparáda. Děj odehrávající se ve dvou nepříliš vzdálených časových rovinách, no, děj, ono se tam toho moc nedělo. Pokud nepočítám třeba to, že Caroline (hlavní postava) šla s manželem do muzea nebo poznala novou sousedku a šla s ní na kávu. Jinak příběh tak z 80 % spočíval v tom, že se Caroline přehrabovala ve svých vzpomínkách a pocitech, a to pořád dokola, až mi to připomnělo scénu ze Slunce, seno a pár facek: "vemete se, nevemete se..." Bylo tam sice pár zápletek, špetička napětí a na konci jakési rozuzlení, ale celé mě to zkrátka neoslovilo.

Amethyste
08.05.2021

Čekala jsem napínavější příběh a malinko lepší zakončení, protože námět je dobrý. Děj plyne vcelku rychle a celkový obraz toho, co se stalo dostáváme postupně, což mě osobně udržovalo v napětí, ale některé části byly trošku nudnější.

Bebe2004
28.03.2021

Líbilo se mi, jak se autorka snažila napínat až do konce. Jak minulost odkrývala postupně po malých kouscích. Styl psaní byl také docela dobrý. Postavy jsem si sice úplně neoblíbila, ale ani mi nijak nevadily. Ovšem celkově na mě knížka působila tak nějak špatně ukončena. Něco jako že si hlavní hrdinka řekla. Chci celý svůj život trpět. To mi trochu vadilo, ale jinak jsem celkem spokojená.

Arsi007
03.03.2021

Očekávala jsem psychologický thriller. Dostala jsem podprůměrný román s pár napínavými epizodami, které ale byly vcelku předvídatelné.

A přitom stačilo málo a pěla bych ódy o tom, jak byl příběh překvapivý a nečekaný. Bohužel překladatelka udělala takovou chybu v překladu, že by za to měla být vydavatelstvím vyhozena, protože zničila celý twist.

V angličtině nemáte při čtení šajn jestli jde o může nebo o ženu. Nemají koncovky, které by to rozdělily. Narozdíl od nás. Příklad: šel/šla, byl/byla. Tahle bezpohlavnost byla pointou celé knihy. A místo toho, aby překladatelka podobná slovesa nějak zaonačila tak to napsala natvrdo. Přišli jste tak o veškeré překvapení. Jsem si naprosto jistá, že v angličtině na této skutečnosti stojí celá kniha.

IG: @hanybooks

Lucii_Ami
30.11.2020

Do čtení této knihy jsem šla s tím, že to bude napínavý a akční thriller. Bohužel, děj mě dost zklamal. Postavy mi nebyly příliš sympatické, děj vůbec neubíhal a některé kapitoly byly o ničem. Měla jsem chuť číst jen kapitoly, které se odehrávaly jen na Dovolené - ty měly děj, který se hýbal. A konec knihy měl trošku napínavý konec, ale nepřekvapil mě. Knihu jsem dočetla, ale ráda danou knihu pošlu dál, protože k této knize se opravdu už nevrátím, jsou i lepší knížky na takové téma.

bagel
04.11.2020

Nepříliš zajímavý děj, nesympatické postavy, u čtení jsem se nudila.

Allla9
05.10.2020

Hodně stránek téměř o ničem. Zajímavé až v druhé polovině knihy.