Pohřbená tajemství

UNESLI JI A POHŘBILI ZAŽIVA. JEJÍ JEDINOU NADĚJÍ JE NICK HELLER… Když je Alexa Marcusová, dospívající dcera multimilionáře a titána hedgeových fondů, unesena, obrátí se její zoufalý otec na rodinného přítele Nicka Hellera, soukromého vyšetřovatele, který se vyzná jak v zasedacích místnostech korporátních společností, tak v temných uličkách. Vzápětí se na internetu objeví přímý přenos, v němž Alexa prosí o život. Dívka je uvězněna v děsivé noční můře – je pohřbena zaživa a ve dne v noci ji sleduje kamera. Její únosci jsou krutí a vynalézaví, ale bývalý agent tajné služby Nick Heller má vlastní metody, jak se vypořádat s problémy. S pomocí zvláštní agentky FBI Diany Madiganové si Heller klestí cestu bludištěm manipulací a lží s jediným cílem: dopadnout únosce dřív, než Alexa zemře. Někteří velice vážení a vysoce postavení lidé jsou však odhodlaní pohřbít svá temná tajemství za každou cenu. Netuší ale, že Nick Heller se nezastaví před ničím… _____ „Soukromý vyšetřovatel Nick Heller je chlap, kterého chcete mít na své straně, kdykoli se dostanete do potíží. Přestože se v jeho případě nelze nevyhnout srovnání s Childovým Jackem Reacherem, je to hrdina naprosto svébytný: neokázalý, lidský, kdykoli ochotný pomáhat, ale také pomoc přijímat. Jakmile tuhle knihu otevřete, už ji neodložíte, dokud ji nepřečtete.“ – Washington Post...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/419930/pohrbena-tajemstvi-10I-419930.jpg 4.624

Nick Heller 2.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Mystery Press

Buried Secrets, 2011

Kniha Pohřbená tajemství

Ivulka432
předevčírem

Musím říct, že mám dalšího oblíbeného vyšetřovatele - Nicka Hellera! Od první strany vás kniha chytne a už nepustí až do poslední stránky. Přečteno během jednoho dne. Doporučuji!

mikika

kolikrát už se Finder zkoušel uchytit na českém trhu, a pokaždé tak nějak zapadl. on je holt tak nějak běžnej a neoriginální... má to chlapec těžký, ale i tak se jeho knihy čtou dobře.

biki

Knihu jsem si pořídila na základě vysokého hodnocení zde na DK, ale k četbě jsem se dostala až nyní. A teď tak trochu nevím, co si mám o ní myslet - úvodní zápletka velmi dobrá, hlavní hrdina tak jak má v tomto žánru být, zajímaví přátelé a pomocníci, technologie použité při pátrání … vlastně tu nic nechybí. Ale přesto na mě kniha působí jaksi chladně, vykalkulovaně, a vůbec jsem neměla problém od ní kdykoli odejít. Druhá polovina knihy je podle mého osobního názoru vysloveně přeplácaná - padouši ze všech světových stran (chybí akorát Čína), Pentagon, zákulisí vysoké politiky … Kdyby se autor držel hlavní zápletky týkající se únosu, pravděpodobně by mě to bavilo víc. Také vcelku plochá postava Nicka Hellera mi k srdci moc nepřirostla, takže asi zůstanu u svých oblíbených a podstatně charismatičtějších hrdinů jako je Jack Reacher, Lucas Davenport či jim podobní.

Titas9001
30.12.2019

Musela jsem si dát po přečtení trochu odstup, abych napsala hodnocení . Celkově se mi zdá, že se z tématu dalo vytěžit mnohem více. Zdá se mi, že těch 400 stran proběhlo bez nějakého většího vzruchu. Táma mnohohrát uchopené a známé a mám pocit, že jsem četla daleko lepší knihy. Zajímavé je, že teď čtu nového Deavera, který zpracovává podobné téma, mnohem více si s námi hraje, je to daleko napínavější a na DK má nízké hodnocení. Jsem sice v polovině knihy, ale baví mě .

Medovnice
22.12.2019

Bohužel mě kniha nechytla. Je psaná čtivě a relativně zajímavá, ale mě přišla tak nějak zdlouhavá. Škoda, ale dalšímu dílu ještě zkusím dát šanci.

Nickyheat
20.12.2019

Thriller napínavý od začátku do konce - nemohla jsem přestat číst

Dela111
18.12.2019

Pohřbená tajemství je perfektně promyšlený thriller s námětem, při kterém mrazí. Příběh je napínavý od první do poslední strany, děj je akční, plný zvratů. Hlavní hrdina Nick je sympaťák, který si čtenáře lehce získá.
Bohužel mě kniha bavila o něco méně od chvíle, kdy bylo jasné kdo je únosce, proti komu vlastně Nick bojuje a co vše je v pozadí. Tento vývoj situace není pro mě tak poutavý, ale to je jen o mém vkusu na zápletky.
Celkově je to výborný thriller a určitě si zaslouží doporučení.
90 %

Zdenas5
13.12.2019

Kniha se četla výborně, měla rychlý spád, napínavý děj, hlavní hrdina sympaťák.