Pohřbená tajemství

UNESLI JI A POHŘBILI ZAŽIVA. JEJÍ JEDINOU NADĚJÍ JE NICK HELLER… Když je Alexa Marcusová, dospívající dcera multimilionáře a titána hedgeových fondů, unesena, obrátí se její zoufalý otec na rodinného přítele Nicka Hellera, soukromého vyšetřovatele, který se vyzná jak v zasedacích místnostech korporátních společností, tak v temných uličkách. Vzápětí se na internetu objeví přímý přenos, v němž Alexa prosí o život. Dívka je uvězněna v děsivé noční můře – je pohřbena zaživa a ve dne v noci ji sleduje kamera. Její únosci jsou krutí a vynalézaví, ale bývalý agent tajné služby Nick Heller má vlastní metody, jak se vypořádat s problémy. S pomocí zvláštní agentky FBI Diany Madiganové si Heller klestí cestu bludištěm manipulací a lží s jediným cílem: dopadnout únosce dřív, než Alexa zemře. Někteří velice vážení a vysoce postavení lidé jsou však odhodlaní pohřbít svá temná tajemství za každou cenu. Netuší ale, že Nick Heller se nezastaví před ničím… _____ „Soukromý vyšetřovatel Nick Heller je chlap, kterého chcete mít na své straně, kdykoli se dostanete do potíží. Přestože se v jeho případě nelze nevyhnout srovnání s Childovým Jackem Reacherem, je to hrdina naprosto svébytný: neokázalý, lidský, kdykoli ochotný pomáhat, ale také pomoc přijímat. Jakmile tuhle knihu otevřete, už ji neodložíte, dokud ji nepřečtete.“ – Washington Post...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419930/big_pohrbena-tajemstvi-10I-419930.jpg 4.181

Nick Heller 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Buried Secrets, 2011

Kniha Pohřbená tajemství

helenkan
07.09.2021

Někdy začnete číst knížku a než se nadějete jste skoro v polovině. Tahle mě pohltila tak, že jsem jí zvládla za dva dny. Pěkná detektivka se sympatickým hlavním hrdinou.

optimista55
16.06.2021

Potom čo som čítal knihu Voľný pád, chcel som niečo staršie od tohto autora. Nesklamala ma aj keď dej nie je celkom originálny. Napísané je to však pútavo a dobre sa číta. No a čom to je? Treba si prečítať.

TeaPeter
25.05.2021

Nebylo to špatné, ale... Stránek měla být polovina, aby to nebylo tak řídké. Klišé o Rusech knize také moc nepomohla, ale Američané to tak asi mají rádi. A Nickovy schopnosti a známosti už nabývají až mýtických rozměrů. Až by se jeden chtěl sázet, že v dalším díle půjde na kafe s královnou ze Sáby a k narozeninám jí dá slzy Jednorožce zasazené do vkusných náušniček.

Kami33
02.05.2021

Přečteno velmi rychle. Ale... Možná až příliš hladce čtivé na úkor napětí. Kdyby se třeba Nick někdy odchýlil od správného směru vyšetřování, chvíli nevěděl nebo se dokonce spletl, přišlo by mi to lepší.

Neopol
14.03.2021

Není to špatné čteni

Arwen777
26.11.2020

Nic překvapivě originálního, ale i tak velice slušná kniha.
Únos a drsný způsob držení oběti, vydírání multimilionáře, špinavé prachy a záhadné vazby, záporák nebo spíš záporáci na různých úrovních jako vyšití a neohrožený soukromý vyšetřovatel, hrdina typu Davida Rakera. Trochu moc bylo propletení různých organizací a vazba na Rusko, ale co by člověk od amerického thrilleru chtěl. Autorova znalost postupů a fungování různých armádních a výzvědných organizací, postupů a technologií dodává knize na uvěřitelnosti. Nick Heller je moc sympatický hrdina a jeho pomocníci jsou zajímaví a schopní. Napětí a logické vyústění nechybí.
Pohřbená tajemství mě moc bavila, doporučuji.
P.S. Množství chyb bylo iritující.

soukroma
04.11.2020

Čtivé, svižné, napínavé, samozřejmě neporazitelný hrdina: přečteno na jeden zátah, a i když je to směs všech možných napínavých témat dneška (teenageři, únos, záhadné výkupné, soukromý bezpečák a bývalý voják, praní a odlévání velkých peněz z USA do Panamy, hedgeové fondy, kongresmani, senátoři, generálové, FBI, ruská oligarchie v exilu, bývalý důstojník KGB doma, ruská kráska jako špionská infiltrace v USA, ruský vězeňský gang nelidských zabijáků doma i v USA...) a schopnosti soukromého hlavního hrdiny zařídit cokoli, a to na požádání a na počkání (od zásahovky, tryskáče, materiálů FBI, sledování mobilů) a pustit se navrch nakonec do samostatné akce a přežít ji, tak to bylo slušné odreagování. Jen se mi zdá, že ta zbohatlická holka (ani její otec) vlastně Hellerovi snad ani nepoděkovali za svoji (její) záchranu. 85%

(Pozn.: Heller - zase asi neexistuje v tomto americkém žánru žádné jiné jméno, když už Connelly má svého Hallera; přirovnání k Reacherovi v záložce vlastně trochu i sedí, ovšem svoji oblibu na Hellera tedy přesunout rozhodně nemohu).

cedos
21.10.2020

Moje první kniha od autora a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Kniha se mi četla svižně, má linku příběhu, napětí a sympaťáka hlavního hrdinu. Nick Heller mi trošku připomíná Bena Hopa z knih Sotta Marianiho. Rozhodně přečtu další díl. Vadily mi dvě věci: popis týrání zvířat /prostě to tak mám .../ a velké množství tiskových chyb.