Tanči jen pro mě

kniha od:

Tanči jen pro mě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429138/bmid_tanci-jen-pro-me-ms7-429138.jpg 3.6 76

Před lety ve městě Saxon Falls zmizela mladá Kelsey Willardová. Všichni předpokládají, že je po smrti. Tragédie její rodinu úplně zlomila – matka ochromená bolestí, otec, prohrávající boj s vlastními démony a sestra zoufale toužící, aby se celá záležitost uzavřela. Teď ale zmizela další mladá dívka. Willardovým zpráva o pohřešované otevře staré rány a vtáhne je zpátky do minulosti. A to ještě netuší, co je čeká. Agent Mark Foster náhodou přijde na zajímavé podobnosti, které obě zmizelé pojí a jež by mu mohly pomoct odhalit identitu sériového vraha. Musí ale prolomit hradbu mlčení Willardových, kteří si dlouho střeží svá tajemství, a dostat se k pravdě, která je temnější, než očekával. Aby zachránil zmizelou dívku, musí nejdříve rozluštit případ té, která se beze stopy ztratila před ní: samotné Kelsey Willardové. Ať už mrtvá, nebo živá, je jeho jedinou nadějí…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Pretty Girls Dancing , 2018


více info...

Komentáře (30)

Komentáře 30 Recenze 2

genduna
genduna
20.07.2023 3 z 5

Orientace v mnoha jménech ze začátku dost náročná, druhá půlka knihy na rozdíl od té první, napínavá. Kniha celkově nebyla špatná..

Janík511
Janík511
24.04.2023 4 z 5

Zajímavé, vraha jsem neuhadla.


beruska
beruska
30.03.2023 5 z 5

Tento příběh vás opravdu pohltí !! Autorka stupňuje napětí a kdo je vrahem, to opravdu neuhodnete !! Tedy mně se to alespoň nepovedlo :).... Určitě doporučuji....

Leena
Leena
27.03.2023 2 z 5

Opravdu mě to nezaujalo, většinu knihy jsem se nudila.
Napínavý thriller ani náhodou, spíš jen detektivka.
Jen konec byl překvapivý, ale to knihu nezachránilo.

petra3597
petra3597
23.02.2023 5 z 5

Za mne velmi zdařila detektivka. Napínavé, místy drsné a konec překvapivý. Narozdíl od jiných čtenářů se mi líbilo střídání kapitol,kde každá byla slovy jiné osoby, kde každá ona osoba popisovala své pocity (výčitky, sklíčenost, zkrátka emoce) jinak, příběh každou kapitolou popisovala svýma očima a zároveň to čtenáře stále nahlodávalo, zda v tom nesehrálo svoji roli ještě něco dalšího, co je ukryto mezi řádky...

bigben
bigben
19.04.2022 4 z 5

Zajímavě postavený příběh, každou kapitolu vypráví jedna z hlavních postav a odhalení vraha až na konci...dobrá detektivka.

Pavčule
Pavčule
30.11.2021 5 z 5

Paráda ! Napětí , mrazení v zádech .. za mě top .

smejkalova.m
smejkalova.m
13.11.2021 2 z 5

Neurazí ani nenadchne.. Četla jsem daleko lepší detektivky. Moc mi nevyhovovalo jak se tam pořád střídaly kapitoly s jinýma postavama...

kaktus.p.
kaktus.p.
30.10.2021 2 z 5

Kniha mě zklamala. Zdlouhavé a místy spíše nuda. Asi jsem čekala něco jiného..

Anna 13
Anna 13
02.10.2021 5 z 5

Thriller, který mně osobně nedal spát...
Bavil mě stejnou měrou, jakou mě děsil.

Nečekala jsem, že mě příběh dvou zmizelých dívek, houževnatého agenta a rodiny ustrnuté v tragédii tolik pohltí.
Veškeré dění v knize bylo napínavé a drásající - ať šlo o spletité vyšetřování, o popisy mrazivého věznění a neúnosného týrání nebo o brodění se v bolesti, pocitech beznaděje a výčitkách rodičů, kteří přišli tím nejhrůznějším způsobem o vlastní dítě.
Líbilo se mi, jak byly postavy psychologicky rozebrané a tempo příběhu téměř nekolísalo. Stránky ubíhaly a přinášely nové stopy. Odhalovaly víc a víc.

Originalita samotného zločinu knihu ozvláštňuje nejvíce...
Odhalení pachatele bylo za mě šokující a nečekané. Během čtení jsem tuto postavu nepodezírala, nicméně to příběh velkolepě uzavřelo.

Thrillery nečtu příliš často a nejsem jimi přesycená. A tak, když se mi dostane do ruky něco podobného Kylie Brantové, většinou nedokážu přestat číst a neumím být nenadšená.
Příběh jsem si užila na úkor klidného usínání... Ale stálo to za to.

Troufám si říci: nezapomenutelné... A myslím to vážně.

knihveru
knihveru
02.09.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, není to tak děsivé. Jelikož tento typ literatury čtu jednou do roka, nemohu hodnotit kvalitu.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
26.07.2021 3 z 5

Za mě spokojenost. Dobře a poutavě vystavěný příběh bez absurdně zbytečných nechutností. Zajímavé dělení děje z pohledu několika hlavních postav. Í

Acquenta
Acquenta
24.07.2021 3 z 5

Mě to příliš vleklé nepřišlo, četlo se dobře, těžké bylo číst stránky, kdy Claire trpěla nad ztrátou dcery. Moc silné , smutné a depresivní :-( Za mě kniha supr.

Pavlína2019
Pavlína2019
13.07.2021

Bohužel, nějak mě to nechytlo, jen jsem knihu po 100 stranách přeskákala, ať vím rozuzlení...

DominaCZ
DominaCZ
07.05.2021 1 z 5

Utahané, nudné, pohled těch holek a to, že někdo prudí ukňouranou sestru první unesené oběti mě fakt nezajímalo.

To, jak to berou rodiče po letech taky ne.

Proč to byl thriller, když se tam pátrá? To je pak detektivka ne??

Četla jsem jen ty momenty u únosce, ale ani tam se nějak nic nedělo, jen vnitřně fňukala po rodině, co by kdyby, jak moc chce dom i za cenu toho, že bude doma mejt nádobí a uklízet po rodině...prostě myšlenky hloupýho děcka...a to, že ji 3x přetáhl bičem, fakt mrazivý nebo šokující nebyly, sorry. Námět nebo vyvrcholení taky nijaký, nemělo to vysvětlení, jeho "motiv", kterej nebyl potvrzen- vše on dementuje, nepřiznává se, takže nevíme na čem jsme, prostě bylo už všude psaný milionkrát, takže jako...NE.
Přitom zadní výňatek byl tak zajímavý...

derminator
derminator
07.02.2021 2 z 5

Temný a mrazivý thriller, který budete číst jedním dechem. Tato věta je napsaná na přední straně knihy a ani jedno slovo z ní není pravdivé. Určitě kniha není thriller spíš takové drama. Určitě kniha není mrazivá a jedním dechem se tedy také nečte. Ba naopak je to zdlouhavé a místy se ztrácíte. Za mě má kniha úroveň tak na 40%. A po autorce již asi nesahnu s příběhem se toho dalo udělat mnohem více!

Heli20
Heli20
24.01.2021 5 z 5

Čtení mělo spád, líbilo se mi podání ze strany několika hlavních postav. Závěr překvapivý.

mmmisulka.r
mmmisulka.r
06.11.2020 2 z 5

Bohužel nebavilo .... Potenciál kniha má, jen nevyužitý.

Leniii
Leniii
05.10.2020 3 z 5

Takový jako zlatý střed..neurazí, nenadchne..místy čtivé, místy nuda..

L.Helena
L.Helena
21.08.2020 3 z 5

Vyprávění z pohledu rodičů zmizelé dívky, sestry, vyšetřovatele i samotné oběti. Místy to bylo hodně čtivé, jindy docela nuda. Neotřelý byl taky motiv pachatele a způsob, jak se svými oběťmi nakládal. Celkově si ale myslím, že se z docela zajímavého námětu dalo vytěžit víc.

Mandlevest
Mandlevest
28.07.2020 3 z 5

Mizející dívky, tajemství, která měla zůstat skrytá, zoufalství rodičů, pátrajíci agent, překvapivý závěr. Nic co bych už někdy někde nečetla, navíc kniha zejména ve střední části působila místy zdlouhave. Takže určitě kniha neurazí, ale ani nenadchne. 3,5*.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
19.07.2020 3 z 5

Dobrý thriller se zajímavým motivem vraha. Autorka se hodně věnuje rodině zmizelé dívky, následkům a traumatům, které její zmizení u nich vyvolalo a které stále trvají, přestože dívka je nezvěstná už sedm let. Postavy jsou z psychologického pohledu velmi dobře vykresleny.
Teď zmizela další dívka a na scénu opět přichází sympatický agent Mark Foster. Hodně drsné jsou scény popisované unesenou Whitney.
Příběh je občas dost vleklý, proto * uberu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jenže na něm nic lidského nebylo. Byl to netvor. Zrůda. Příšera, o jaké jí táta vždycky tvrdil, že neexistuje, když jako malá odmítala jít večer spát..........

ctenarkaEva
ctenarkaEva
15.07.2020 4 z 5

Mně se tato kniha líbila, konečně mi zase jednou připadala opravdu jako psychothriller. Líbilo se mi střídavé vyprávění z pohledu jednotlivých členů rodiny a vyšetřovatele Marka Fostera. Odhalení pachatele bylo velké překvapení.

alnahu
alnahu
09.07.2020 3 z 5

Thriller ,který je docela vleklý se zvláštní zápletkou.Příběh zmizelé dívky je vyprávěn střídavě její rodinou a agentem Markem Fosterem-opravdu zvláštní příběh.

Pauline23
Pauline23
03.07.2020 5 z 5

Tak na tuhle knihu jsem se těšila a nezklamala. Tato kniha se asi nebude líbit všem. Mě se naopak moc líbila moc. Dopodrobna vykreslenými aktéry knížky i těmi nedobrovolnými. Pocity, bezmoc, naděje. Vše hezky plynne ke konci. David se choval jako klasický chlap. Jeho žena balancovala nad propastí, její dcera zmizela. Nikdo si nedokáže představit jak by se choval v danne situaci ani by jí nechtěl zažít. Kniha stojí za přečtení.

strippedd
strippedd
17.06.2020 3 z 5

Docela příjemný thriller, který se někdy trochu vleče, ale rozuzlení je super. Nejsem zklamaná, ale na zadek jsem si z toho taky nesedla. Povedený standard.

Pavcitko
Pavcitko
26.05.2020 2 z 5

Pro mě velké zklamání, děj je zajímavý prvních pár stran a potom celá kniha jaksi volně plyne, vyprávění z pohledu různých osob je neotřelé, ale na mě působilo spíše chaoticky. Dočetla jsem jen ze zvědavosti kdo za tím tedy stojí, ale že bych byla nějak napnutá se říci nedá. Ani závěr knihy mě ze židle nezvedl. Za mě dost obyčejná kniha, ani dobrá, ani špatná.

alexis818
alexis818
17.05.2020 4 z 5

Docela vydařený thriller.Bavilo mě ,jak autorka podrobila všechny aktéry příběhu psychologické sondě.Jen chvílemi trochu rozvleklé.

Dela111
Dela111
01.04.2020 4 z 5

Tanči jen pro mě patří k těm lepším thrillerům. Zápletka samotná není výjimečná, ale mimořádně dobře jsou zde vykreslené postavy z psychologického hlediska. Věrohodně je zachycená bolest a nekonečné utrpení rodiny předposlední oběti. Obzvlášť matka prochází celé roky peklem, které nekončí...
Příběh je vyprávěný střídavě z pohledu policie a rodiny oběti. Děj postupuje vyrovnaným tempem s přiměřenou dávkou napětí a zvratů až k rozuzlení. Určitě stojí za přečtení.

Medovnice
Medovnice
25.03.2020 3 z 5

Místy trochu rozvleklé, kdyby to mělo svižnější tempo a o sto stran méně, bylo by to parádní. Ale jinak příjemné oddechové počtení.

Štítky knihy

sérioví vrazi thrillery pro ženy

Autorovy další knížky

Kylie Brant
americká
2020  73%Tanči jen pro mě
2003  70%Špiónka nevěstou

Kniha Tanči jen pro mě je v

Právě čtených1x
Přečtených93x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených2x
Knihotéce99x
Chystám se číst86x
Chci si koupit15x